Sayfa 99/631 İlkİlk ... 4989979899100101109149199599 ... SonSon
Arama sonucu : 5041 madde; 785 - 792 arası.

Konu: ISCTR - İş Bankası C

Alıntı Originally Posted by Depeche Mode Yazıyı Oku
    Temettü ?
    Geri Alim ?
    Sermaye Artirimi ?
    30 mart tarihine kadar temettüyü açıklar eğer açıklamazsa 2023 yılında temettü ödemesi yapmaz böyle düşünüyorum.

Deste deste paralar bu kadar parayı nereye koyacaklar başlarına bela olmaması için azda olsa temettü vermesi mantıklıdır.Genel müdür Hakan kökeni bankacı değil fakat genel müdür.

3. Zd arkadaş uzunca bir yazı yazmış cevabını vereyim , öncelikle İslami kesimin ciğerini bilirim malum davalarına ise hep aşina oldum .

Şimdi net olan gerçeği konuşalım , yapay dindarlık olmaz diyorsun da münafıklar islam dünyasında hep var oldu bu terime karşı olmazsın abicim.

Ahmet amca ayşe teyze kendileri dindar olabilir ama hata yapanları bunlar bizden diye içlerini sindirip fetva denen iblis ellerde zehirli bir iksire dönen yargılarla müslamankn yozlaşması söz konusu burda çalmak ,çırpmak , rüşvet almak, yandaş ayartmak ve finanse etmek , islam davası içinse günah içermez diye yalanlara , insanlar her hangi bir siyasi grup veya cemaat içinde inandırılabiliyor !! Bir Dinin , dinimizin global muvaffakiyeti için Çalınabilir ülke mi olucaz ? kul hakkı yenebilir bir islam diye sahte bir din uydurmuşlar onun için tepkiliyim kardeşim !

Sen tepkini asla koyma veya koy seni ilgilendirir bu !

O sahte yalan riya münafık fetvalarla o belalar ve hırsızlık haram değilse iktidar haram işleyemez Allah o iktidarı koruyor diyorlar !! Mantığa bakın o zaman devletin malı talan edilebilir yağmalanır diye düşünülüyorsa , o Ahmet amca Ayşe teyze de kusura bakma ama günaha ortaktır ,

ben sosyal demokrat değilim ki düzeni eleştirdim sadece kılıçdaroğluns ve muhalefete oy Verin demedim ki . Ceket veya kereste koysalar bu iktidara karşı seçimi kazanacaklar bunu dedim .

İslamı Yozlaştırana değil başkasına oy verin de demedim takdir halkımızındır kardeşim . Kavga ve gürültüye gerek yok.

Faizcilikten ve tefecilik ayrı kavramlardır islam tefeciliği yasaklamıştır , İslami bankalar bal gibi faiz işlemleri yaparlar buna faiz demezler utanmaz bir ahlaksızlık var ortada duran bunu yazana da sinirlenirler , işte yapay dindarlık bu İslami bankaların gizlediği faizli işlemlerde oysa deseler bu faiz haram değil enflasyon altı oran biz tefecilik yapmıyoruz dürüst davranmış olurlardı .

4. İslami bankalar tahvil bono almıyor faiz YEMİYOR diyen varmı arkadaşlar bakın varsa giderim anayasa mahkemesine başvururum faizci dedirtirdim bu banka bozuntularına !

İş bankasına laf ediyorlar bence Büyük ayıp ediyorlar !!

faize devlet tahviline sukuk tahvili diyorlar kredi verip kar payı diyorlar faiz demiyorlar komikler özetle ! Devletin faizini yemek de islama uygun oluyor özetle !

Alıntı Originally Posted by Deniz Ali Yazıyı Oku
    İslami bankalar tahvil bono almıyor faiz YEMİYOR diyen varmı arkadaşlar bakın varsa giderim anayasa mahkemesine başvururum faizci dedirtirdim bu banka bozuntularına !

İş bankasına laf ediyorlar bence Büyük ayıp ediyorlar !!

faize devlet tahviline sukuk tahvili diyorlar kredi verip kar payı diyorlar faiz demiyorlar komikler özetle ! Devletin faizini yemek de islama uygun oluyor özetle !
    Koyu muhafazakar değilsiniz ortak akıl ile hareket etmeniz iyidir.Ticaretle uğraşan bir insan faize haram diyorsa çıkar cebindeki paraları köprüden aşağıya at derim para = faizdir.

Pazarteside düşüş yaşayabilir İsctr fazla umutlanmamak gerekir ast olan bankacılık endeksi zamana ihtiyacı var gerçek olan İsctr temel yönden ucuz dolar bazında bedava hisse.Doğrudur tüpraş ve ereğli de ralli var fakat zengin edecek hisse İsctr diğer beğendiğim Ykbnk hissesidir sabırla beklemeye devam.Ayrıca borsa kalıcı yükseliş banka hisseleriyle olur kısa da çok beklentili olmamak gerekir benim düşüncem böyledir herkese bol şanslar dilerim.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Soooome-where o-ver the raaaain-boooow
    Gönderi
    4,384
    2023 icin yillik enflasyonun %55 olmasi bekleniyor
    bu beklenti dogruysa hisse senetleri 1 yilda %55 artarsa enflasyona karsi ancak korumus olacak
    yani makul getiri %55+x olarak dusunulebilir

%55+x hissede 1 yil boyunca beklemek icin yillik ne kadar beklemek gerektigidir
    x kisinin risk tercihidir (kimisi %55+%55= %110 bekler, kimisi %55+%0=%55'e tav olur)
    (Devaluasyon riskini ihmal ederek)

8. Kendisi doğru ise kimse bir başkasının günahına ortak olmaz. Niye olsun ki. Bu düşünce bir noktadan sonra yanlış çıkarımlara gider.

Bundan sonra uzunca süre yazmayı düşünmüyorum hatta topiği okumayı bile düşünmüyorum.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

Sayfa 99/631 İlkİlk ... 4989979899100101109149199599 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •