Sayfa 997/1003 İlkİlk ... 497897947987995996997998999 ... SonSon
Arama sonucu : 8022 madde; 7,969 - 7,976 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XX

1. İstanbul'da her yer Arap dolu... Hepsi çılgınca alışveriş yapıyor...
    Ev de alıyorlardır herhalde...

CPH1941 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    İstanbul'da her yer Arap dolu... Hepsi çılgınca alışveriş yapıyor...
    Ev de alıyorlardır herhalde...

CPH1941 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    İstanbulda sabit gelirlinin bırakın alışverişi dışarıda yeme içme bile imkansız oldu artık.
    Bende mesela pastanelere iş yapıyorum ambalaj.bakıyorum bir pasta 400-500 tl.kime satacaklar bu fiyatlarla merak ediyorum.şu an işler zayıf diyor müşteriler ama bu fiyatlarla kışın daha beter olacak bence.

Memura istediğini verirlerse seyredin şenliği.ekmek alamaya bile çanta ile para taşırız.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

4. Önce bir sistem kur.
    Sen sadece sistemi denetle yeter.

5.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    İstanbulda sabit gelirlinin bırakın alışverişi dışarıda yeme içme bile imkansız oldu artık.
    Bende mesela pastanelere iş yapıyorum ambalaj.bakıyorum bir pasta 400-500 tl.kime satacaklar bu fiyatlarla merak ediyorum.şu an işler zayıf diyor müşteriler ama bu fiyatlarla kışın daha beter olacak bence.
    Düğünleri artık ucuz olsun diye millet bahçelerinde yapıyorlar. Hafta sonları komple düğün var millet bahçelerinde. Düğün salonu tutup yemekli düğün yapmak bütçeyi darmaduman ediyor.

Ayrıca devlet okullarında sınıfta kalma kalkınca kalite yerlerde süründüğünden herkes özel okula yöneldi. Türklerde az çocuk yapılıyor ve Türk nufüsu gün be gün azalıyor.

Buna karşın hayat kalitesini umursamayan Suriyeliler ve PKK lılar 10 larca çocuk yapıyor. Demografik yapı tamamen bozuldu.

Küreselcilerin arzu ettiği kimliksiz milliyetsiz omurgasız toplum yapısı oluşuyor.

https://www.dokuzeylul.com/izmirde-s...udak-ucuklatti

6.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Memura istediğini verirlerse seyredin şenliği.ekmek alamaya bile çanta ile para taşırız.
    memur dediğin % 80'ni bunların zamanında işe giren yandaşlar, emekli gibi önceki iktidarların adamı değil..

7.  Alıntı Originally Posted by realities Yazıyı Oku
    memur dediğin % 80'ni bunların zamanında işe giren yandaşlar, emekli gibi önceki iktidarların adamı değil..

"Büyük iyilikler şükran borcu değil intikam duygusu yaratırlar; ve küçük bir iyilik unutulmadığında kurt gibi kemirmeye başlar, iyilik görenin içini." Friedrich Nietzsche

Dolayısı ile memurların AKP'li olduğunu düşünmek yanıltıcı olabilir.

Memur işadamı gibi , esnaf gibi, çiftçi gibi, işçi gibi işini mükemmel yapamazsa işini kaybeden bir zümre değil.

İşini yukarıda sayılanlar gibi kaybedebilen değil asla kaybetmeyenlerden. Rekabet yok.

Farklı.

Hiç bir borçlu alacaklısı ile sonsuza kadar göz göze olmak istemez.

8. Hiper enflasyon yaşamaya aday ülkelerde gayrimenkul, otomobil, tüketim mallarındaki fiyat ve ücretlerde algı yanılması görülür.

Ancak gerçek olan halkın büyük çoğunluğunun satın alma gücündeki erimedir.

Bugün yanlış olan ne işçinin aldığı-talep ettiği 30-40 bin li ücretler ne de 5 milyonluk 2+1 daire fiyatlarıdır.

Fiyat ve ücretler o kadar hızlı değişir ki bize inanılmaz geldiğinden kabullenemeyiz.

10 TL ye simit, maydanoz veya ekmek olur mu, 10 bine kira da neymiş gibi...

Son 3 yılda 5 kat emisyon yarat, para bas sonra yerel paran aynı oranda değer kaybetmesin...

Olur mu?
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

Sayfa 997/1003 İlkİlk ... 497897947987995996997998999 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •