Sayfa 987/1006 İlkİlk ... 487887937977985986987988989997 ... SonSon
Arama sonucu : 8046 madde; 7,889 - 7,896 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Ben banka hisseleri ile ilgili olumsuz yazılar yazınca bazı arkadalar milletin gazını almaya çalışıyorlar...

Bu haberler gösteriyor ki banka bilançoları aşırı makyajlı....Alınan dışborç ve sendikasyon kredileri geri dönüşü neredeyse ikansız yola girmiş....Bankacılık sistemi olarak algılamayın , ABD de 2008 böyle başladı sonrasını hepimiz biliyoruz.....

Bereket Enerji: 4 milyar dolar borcu için bankalarla görüşüyor

http://www.paraanaliz.com/2018/ekono...rusuyor-24452/
    Bu gün bankalara sert satışlar geldi...Bunun arkası da gelecek diye düşünüyorum...Özellikle sonbaharda banka hisselerinden uzak durmak , aşırı makyajlı bankalarda fazla miktarda mevduat tutmak da artık risk taşıyacağı döneme giriyoruz diye düşünüyorum..

Herkese güneşli bol faizli günler dilerim

2.  Alıntı Originally Posted by paravarhuzurvar Yazıyı Oku
    külçe altına, altın olarak faiz veren banka var mı ? veya deniz fiziki olarak külçe alıp yine fiziki olarak verebiliyor mu?

Denizbank 1 kg. fiziki kulce icin:

Bankaya fiziki teslim masrafi/komisyonu :500 TL. odeyeceksiniz.Bankadan fiziki olarak geri aliminizda ise 300 TL. masraf/komisyon odeyeceksiniz.

Gr. kulce icin ise, bankaya fiziki teslim esnasinda masraf alinmiyor, bankadan 1, 2.5, 5, 10 gr.lik vs. gr. kulceler halinde talep edebiliyosunuz, gr. altinlar IAR'in -Istanbul Altin Rafinerisi- Denizbank icin posetledigi gr. altinlarmis ..

Fiziki Gr. altin talebinizde bankanin o gunku altin satis kuru uzerinden yuzde 2 komisyon odeyeceksiniz..Ornegin teslim gunu gr. satis kuru 200 TL. ise 4 TL. komisyonu var..

Denizbank'ta 32-45 gun vadeli altin mevduati icin Hosgeldin orani 2.10, temditlerde pazarlik yapacaksiniz..

Bence hic bulasmayin, benim gibi bahceye gomun

Duhul
    Nov 2017
    İkamet
    Ankara/Kişinev
    Gönderi
    780
    Borsaya fena çakıyorlar.Sanırım bu hafta yabancı ağırlığı % 60'ın altına bile inebilir...
    Doktor değilim ama hastam çok.
    ECZACI,ROMENCE ÇEVİRMEN,MOLDOVA UZMANI ve AŞIĞI

4.  Alıntı Originally Posted by bonocu78 Yazıyı Oku
    Borsaya fena çakıyorlar.Sanırım bu hafta yabancı ağırlığı % 60'ın altına bile inebilir...
    bu başlangıç
    beklentilerde 81k var
    Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

Duhul
    Nov 2017
    İkamet
    Ankara/Kişinev
    Gönderi
    780
     Alıntı Originally Posted by TOPRAK-SERDAR Yazıyı Oku
    bu başlangıç
    beklentilerde 81k var
    80 bine gelsin de yeminimi bozup,tahvil yerine borsaya girerim....Gerçi ne zaman girsem kriz geliyor..98,2001 filan...bu sefer de 80 bin diye gireriz bakarsın ASRIN krizi gelirmiş,asrın liderine layık!!!!

6.  Alıntı Originally Posted by bonocu78 Yazıyı Oku
    80 bine gelsin de yeminimi bozup,tahvil yerine borsaya girerim....Gerçi ne zaman girsem kriz geliyor..98,2001 filan...bu sefer de 80 bin diye gireriz bakarsın ASRIN krizi gelirmiş,asrın liderine layık!!!!
    Borsaya tövbe etmeme neden olan şey tam da bu.
    Ne zaman niyet etsem devasa krizler hep beni buldu.
    Şimdinin parasıyla 100-150k civarı borsaya girdim, 2 gün sonra 2001 krizi oldu,
    sonra yine girdim bu sefer Amerika ikiz kule saldırısına yakalandım
    o gün bugündür azılı bir mevduatçıyım

Duhul
    Nov 2017
    İkamet
    Ankara/Kişinev
    Gönderi
    780
     Alıntı Originally Posted by spektrum Yazıyı Oku
    Borsaya tövbe etmeme neden olan şey tam da bu.
    Ne zaman niyet etsem devasa krizler hep beni buldu.
    Şimdinin parasıyla 100-150k civarı borsaya girdim, 2 gün sonra 2001 krizi oldu,
    sonra yine girdim bu sefer Amerika ikiz kule saldırısına yakalandım
    o gün bugündür azılı bir mevduatçıyım
    Ben de yüklü girdim.Önce 98 vurdu sonra tekrar gireyim dedim bu sefer de 2001'e denk geldi.Ondan sonra bir daha tek bir lot bile almadım...

8.  Alıntı Originally Posted by paravarhuzurvar Yazıyı Oku
    Selamlar, külçe altına, altın olarak faiz veren banka var mı ? veya deniz fiziki olarak külçe alıp yine fiziki olarak verebiliyor mu?
    Aga bu soruyu daha önce burda sordum pek bilen yoktu.. Kendi araştırmalarım sonucu 3 bankanın bunu yaptığını öğrendim(fiziki altın verme).. Kuveyt Türk, İşbanksı ve TEB.. Kuveyt Türk şubeye altını külçe olarak getiriyor ama 1milyon ₺ karşılığı için yaklaşık 8 bin lira para alıyorlar.. İşbankası ve Teb ise İstanbul daki bir kaç şubesinden teslim edebiliyor.. Ancak faiz olayı pek anlamlı değil senelik 3-5 gram faiz veriyorlar vermiyorlar.. Bankasına göre değişiyor.. Vakıfbank ve bunun gibi altın hesabı olan bankalarda ise hesabında duran altını çekmek istersen Türk lirasına çevirerek veriyorlar..

Tabi arkadaşın dediği 1 kg 1 milyon demek o ayrı

Yatırım tavsiyesi değildir...

Sayfa 987/1006 İlkİlk ... 487887937977985986987988989997 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •