Sayfa 389/997 İlkİlk ... 289339379387388389390391399439489889 ... SonSon
Arama sonucu : 7975 madde; 3,105 - 3,112 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. bir bilene soruyorum
    herkes dolar alırsa bankaya kim tl mevduat koyacak.
    tl kalanlar için para kıymete binmez mi?

Alıntı Originally Posted by Byccx Yazıyı Oku
    bir bilene soruyorum
    Yok bu kadar Tl yi seven mevduatçı varken merak etmeyin o sizin dediğiniz asla olamaz.

3.  Alıntı Originally Posted by Byccx Yazıyı Oku
    bir bilene soruyorum
    TL miktarı sabit veya tcmb kontrolünde olduğundan herkes dolar alamaz, bu önerme o yüzden çok tutarlı değil. Dolar almak isteyen mutlaka sabit dolar havuzundan bir karşı ayağı TL havuzuna geçmek için (yani *yer değiştirmek için)) ikna etmek zorundadır. Bu *yer değiştirme* denkleminde aslında sadece kişilerin varlıkları el değiştirir, toplam dolar ve TL varlığı değişmez.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

http://www.mahfiegilmez.com/2017/10/...dgmz-tren.html

Yazıya itibar edersiniz etmezsiniz bilemem ama benim görüşüm bundan sonra bizi bekleyen, yüksek KUR , yüksek TL faizi , yüksek ENFLASYON dönemi. Enflasyonun muhakkak yükseleceğini kabul edersek ( ya seve seve yada seve seve) ilk ikisinden birinde yapılacak baskılama diğerinin daha fazla yükselmesine yol açacağı gerçeğinden hareketle başımızda ki böyyük ekonomi kurmaylarının hangi yöne tevessül edeceklerini doğru bilen daha fazla karlı çıkacaktır.

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    TL miktarı sabit veya tcmb kontrolünde olduğundan herkes dolar alamaz, bu önerme o yüzden çok tutarlı değil. Dolar almak isteyen mutlaka sabit dolar havuzundan bir karşı ayağı TL havuzuna geçmek için (yani *yer değiştirmek için)) ikna etmek zorundadır. Bu *yer değiştirme* denkleminde aslında sadece kişilerin varlıkları el değiştirir, toplam dolar ve TL varlığı değişmez.
    Çok bilimsel yazmışınız sayın rxpu , benim görüşüm daha anlaşılır olmuş yani halk dilinden.

6. Herkes? (yerli mevduatçı) dolar alırsa, aynı zamanda herkes? (yabancılar) TL alıyor demektir. O dolarları satanlar, elde ettikleri TL'leri uzaya götürmüyor yine Türk bankalarında tutmak zorundalar Yurtdışına TL göndermek diye bir şey yok. Tüm TL'ler TCMB ekranında. Yani doları kimin aldığı faiz açısından büyük anlam taşımıyor. Ancak kur seviyesi önemli: kurlar yükselince TL faizini arttırıcı müdahale gelebiliyor merkezi teşkilattan.
    Forum kuralları 'nı okudunuz mu?

1. Siyaset, din ve futbol konularında fanatizm,
    2. İdeolojik tartışma ve kavgalar,
    3. Sonuna YTD yapıştırıp fiyat tahmini veya hedefi göstermek,
    4. Hisse başlıklarında hisse harici konular yazmak
    5. Silinecek bu tarz yazıları alıntılamak / cevaplamak...

Kurallara AYKIRIDIR.

7.  Alıntı Originally Posted by Byccx Yazıyı Oku
    denizbank kendi aradı. 14 dedi
    ayrıca tebin genel müdürü faizleri düşüreceğiz diyor. beni arayan mt ise vade dönüşü kesin bizle çalışın çok cazip teklifimiz olacak diyor
    http://www.bloomberght.com/haberler/...saglayabiliriz
    Faizleri indiren indirene 😀😀

8. ykb 350 k
    geçen ay 32 gün 13.80 den bağladık bu ay internet sitesinde bana özel 10,80 gözüküyor.

Bu tutarı enparaya atmak mantıklı mı aylık ? yada ne önerirsiniz ?

Sayfa 389/997 İlkİlk ... 289339379387388389390391399439489889 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •