Sayfa 189/486 İlkİlk ... 89139179187188189190191199239289 ... SonSon
Arama sonucu : 3888 madde; 1,505 - 1,512 arası.

Konu: USAK - Uşak Seramik

1.  Alıntı Originally Posted by Lazoglu73 Yazıyı Oku
    O kadar gücün var ise çık tahtanın yönünü değiştir. Burda atıp tutmak ile olmuyor.
    Kimsenin avukatı değilim ama Justjust özellikle uyardı bunların bilançoyla bizi terse getireceğini

2. Benim gücüm %1 lik kısmına yetiyor kardeş önemli olan dayanmak.bak bir halt alamıyor.atıp tutnuyorum.malımı alamıyor.sende varsa yürek sende tut boşa salla

3. HİSSE DEĞERLENDİRMESİ-Oyak Yatırım, Uşak Seramik için 4,7 TL hedef fiyat ile 'Endeksin Üzerinde Getiri' tavsiyesini korudu

Oyak Yatırım, Uşak Seramik için 4,7 TL hedef fiyat ile 'Endeksin Üzerinde Getiri' tavsiyesini korudu.

Oyak Yatırım'ın ( http://www.oyakyatirim.com.tr ) konu ile ilgili değerlendirmesinde şöyle denildi:

"Uşak Seramik yılın 3. çeyreğinde beklentimiz olan 3mn TL’nin altında 0,9mn TL net kar açıkladı. Şirketin 3. çeyrek karı geçen yıla göre aynı seviyede kaldı. Gelirlerdeki %33’lük büyümeye rağmen faaliyet kar marjındaki (FAVÖK) 6 puanlık gerileme (yüksek baz etkisi nedeniyle) ve artan finansman giderleri 3. çeyrekte net kar büyümesini engelleyen faktörler oldu. Gelirler 3. çeyrekte %33 artışla 71mn TL olurken ilk dokuz aylık dönemde büyüme %25 olarak gerçekleşti. Geçen senenin sonunda devreye alınan ve 3. çeyrekte %51 artan granit seramik satışları büyümeyi destekleyen en önemli faktör oldu. Şirketin, tüm yıl için büyüme beklentimiz olan %25’e ulaşması için ihracat ve kamu yatırımları destekli iç talebin yardımıyla 4. çeyrekte de %25 büyüyebileceğini düşünüyoruz. Uşak Seramik’in faaliyet karı (FAVÖK) geçen yılın aynı dönemine göre sabit kalarak 12.1mn TL olarak gerçekleşti. FAVÖK marjı ise ilk yarıda kaydedilen %20,3’ün altında %17 oldu. Şirketin yüksek seyreden borçluluğu 3. çeyrekte 9mn TL net finansman giderine yol açtı. Uşak Seramik için 2017 gelir büyümesi beklentimizi %25’te tutarken FAVÖK marjı beklentimizi 1 puan aşağı çekerek %20’ye düşürüyoruz. Beklenenden yüksek seyreden borçluluğun yol açtığı yüksek finansman giderleri nedeniyle 2017 net kar beklentimizi 15mn TL’den 9mn TL’ye düşürüyoruz. Şirket için Endeksin Üzerinde Getiri tavsiyesi ve 4,7TL hedef fiyatımızı koruyoruz. "

https://www.oyakyatirim.com.tr/Repor...n_20171109.pdf
    Çalış, çalış ileri, çalışan kalmaz geri...

4. Bir S..... git oyak patron uşağı

5. Dibi yok galiba salıncak aşağı herhalde...
    Tabi kolayına geliyor aşağiya gitmek.
    Ben bu arada şu oyak yatırıma şaşırıyorum nasıl olurda halen 4.70 hedef fiyatı veriyor vallahi billahi birileri büyük oyuncu ama kim, tahta yapıcı mı yoksa oyak yatırım mı bilemedim.

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by adestim Yazıyı Oku
    HİSSE DEĞERLENDİRMESİ-Oyak Yatırım, Uşak Seramik için 4,7 TL hedef fiyat ile 'Endeksin Üzerinde Getiri' tavsiyesini korudu

Oyak Yatırım, Uşak Seramik için 4,7 TL hedef fiyat ile 'Endeksin Üzerinde Getiri' tavsiyesini korudu.

Oyak Yatırım'ın ( http://www.oyakyatirim.com.tr ) konu ile ilgili değerlendirmesinde şöyle denildi:

"Uşak Seramik yılın 3. çeyreğinde beklentimiz olan 3mn TL’nin altında 0,9mn TL net kar açıkladı. Şirketin 3. çeyrek karı geçen yıla göre aynı seviyede kaldı. Gelirlerdeki %33’lük büyümeye rağmen faaliyet kar marjındaki (FAVÖK) 6 puanlık gerileme (yüksek baz etkisi nedeniyle) ve artan finansman giderleri 3. çeyrekte net kar büyümesini engelleyen faktörler oldu. Gelirler 3. çeyrekte %33 artışla 71mn TL olurken ilk dokuz aylık dönemde büyüme %25 olarak gerçekleşti. Geçen senenin sonunda devreye alınan ve 3. çeyrekte %51 artan granit seramik satışları büyümeyi destekleyen en önemli faktör oldu. Şirketin, tüm yıl için büyüme beklentimiz olan %25’e ulaşması için ihracat ve kamu yatırımları destekli iç talebin yardımıyla 4. çeyrekte de %25 büyüyebileceğini düşünüyoruz. Uşak Seramik’in faaliyet karı (FAVÖK) geçen yılın aynı dönemine göre sabit kalarak 12.1mn TL olarak gerçekleşti. FAVÖK marjı ise ilk yarıda kaydedilen %20,3’ün altında %17 oldu. Şirketin yüksek seyreden borçluluğu 3. çeyrekte 9mn TL net finansman giderine yol açtı. Uşak Seramik için 2017 gelir büyümesi beklentimizi %25’te tutarken FAVÖK marjı beklentimizi 1 puan aşağı çekerek %20’ye düşürüyoruz. Beklenenden yüksek seyreden borçluluğun yol açtığı yüksek finansman giderleri nedeniyle 2017 net kar beklentimizi 15mn TL’den 9mn TL’ye düşürüyoruz. Şirket için Endeksin Üzerinde Getiri tavsiyesi ve 4,7TL hedef fiyatımızı koruyoruz. "

https://www.oyakyatirim.com.tr/Repor...n_20171109.pdf
    Çok iyi yaa 15 milyon olan kar beklentisini 9 milyona düşürmüş yani 3.çeyrekte 800 bin kâr eden şirket uçuşa geçip son çeyrekte 4.5 milyon kâr edecek.
    Ne hikmetse favok düşmüş kar beklentisi düşmüş ancak 4.70 olan hisse hedefi düşmemiş tabi ellerinde 4 milyon adet üzerinde hisse var nasıl nasıl düşürsün, aşağı tükürse sakal yukarı tükürse bıyık...
    Ama gerçekler acıdır.

Yatırım tavsiyesi değildir.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Alıntı Originally Posted by tekirdag59 Yazıyı Oku
    Sayın MedwiG lütfen iki cümle bir yorum bekliyorum sizden...

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Merhaba , ilgilendigim bir hisse değil sadece gelen haberi paylaşım.
    İyi aksamlar.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Sayfa 189/486 İlkİlk ... 89139179187188189190191199239289 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •