Arama sonucu : 4895 madde; 1 - 8 arası.

Konu: PGSUS - Pegasus

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. Değerli Arkadaşlar,
    Herkes birşeyler paylaşmış hisse hakkında.
    Benim de naçizane bir sorum olacak?

25 Mart ta Resmî Gazetede yer alan bir karar vardı;
    THY ve Pegasus ile ilgili bir karar..Bu haberi kaçımız okudu ve bilgi sahibi..Ve bu haberin hisseye ne gibi bir etkisi oldu/olacak?

Haber şuydu:
    “ Havayollarına bilet iptallerine ilişkin geri ödemelerde 2 ay* öteleme Resmi Gazetede bugün yayınlanan yönetmeliğe göre Covid-19* salgını nedeniyle uçuşun iptal edilmesi durumunda, bu iptaller* sebebiyle uçuşu icra eden veya etme taahhüdünde bulunan hava taşıma* işletmesi, yönetmelikte yolculara ödenecek tazminatlar, geri ödeme,* güzergah değişikliği ve hizmet hakkını düzenleyen maddelerdeki* hükümlerden uçuş yasakları kalktıktan sonraki İKİ AY sonuna kadar muaf* olacak.”

Bu haber THYAO ve PGSUS için nakit yönetimini olumlu etkilemesi* anlamında olumlu bir haberdir.

Benim hissenin fiyatıyla ilgili söyleyecek bir sözüm yok,fiyatı piyasa ve alıcıların iştahı belirleyecek.
    Düşüşün ana sebebi malum krizden dolayı City yabancı nın 2 ay içinde 7M civarı lotu satması.Takaslarda başka büyük değişiklik gözükmüyor. Deutsche bile taş gibi yerinde durmuş.

Son karar hisseyi Nasıl etkiler ?
    Benim fikrim,zaten en kötüyü fiyatladı piyasa,7 uçak uçsa ne olur,uçmasa ne olur!

Şirketin finansal yapısı zaten güçlü 2019 karı 1,33 milyar idi.
    İlk 2 çeyrek negatif olur sonra bu virüs belasından kurtulursak tez zamanda 3.çeyrek dengeye girer..

Herkese önce sağlık,sonra bol kazançlar..

YTD.

2.  Alıntı Originally Posted by NYIT Yazıyı Oku
    Değerli Arkadaşlar,
    Herkes birşeyler paylaşmış hisse hakkında.
    Benim de naçizane bir sorum olacak?

25 Mart ta Resmî Gazetede yer alan bir karar vardı;
    THY ve Pegasus ile ilgili bir karar..Bu haberi kaçımız okudu ve bilgi sahibi..Ve bu haberin hisseye ne gibi bir etkisi oldu/olacak?

Haber şuydu:
    � Havayollarına bilet iptallerine ilişkin geri ödemelerde 2 ay* öteleme Resmi Gazetede bugün yayınlanan yönetmeliğe göre Covid-19* salgını nedeniyle uçuşun iptal edilmesi durumunda, bu iptaller* sebebiyle uçuşu icra eden veya etme taahhüdünde bulunan hava taşıma* işletmesi, yönetmelikte yolculara ödenecek tazminatlar, geri ödeme,* güzergah değişikliği ve hizmet hakkını düzenleyen maddelerdeki* hükümlerden uçuş yasakları kalktıktan sonraki İKİ AY sonuna kadar muaf* olacak.�

Bu haber THYAO ve PGSUS için nakit yönetimini olumlu etkilemesi* anlamında olumlu bir haberdir.

Benim hissenin fiyatıyla ilgili söyleyecek bir sözüm yok,fiyatı piyasa ve alıcıların iştahı belirleyecek.
    Düşüşün ana sebebi malum krizden dolayı City yabancı nın 2 ay içinde 7M civarı lotu satması.Takaslarda başka büyük değişiklik gözükmüyor. Deutsche bile taş gibi yerinde durmuş.

Son karar hisseyi Nasıl etkiler ?
    Benim fikrim,zaten en kötüyü fiyatladı piyasa,7 uçak uçsa ne olur,uçmasa ne olur!

Şirketin finansal yapısı zaten güçlü 2019 karı 1,33 milyar idi.
    İlk 2 çeyrek negatif olur sonra bu virüs belasından kurtulursak tez zamanda 3.çeyrek dengeye girer..

Herkese önce sağlık,sonra bol kazançlar..

YTD.
    Senin gibi aklı başında verilere dayanarak yorum yazan arkadaslarin görüşlerine ihtiyacımız var.Tesekkurler

Mi A2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Hava yolu ulaşımı ile sınırlı olmak üzere temel insani ihtiyaçların üretim ve tedarik süreçleri içerisinde yer aldığını ilgili meslek odalarından belgelendirenler, seyahat izin kurullarınca uygun görülmesi halinde şehirlerarası seyahat edebilecek
    ************************************************** ******************************************

4. Hizmetine ihtiyaç duyulan üst düzey kamu görevlileri ile kamu hizmeti yürütenlerin görevleri çerçevesinde seyahat etmelerinde kısıtlama olmayacak

-Uçak seferlerine devam edilen havaalanlarında, havaalanı mülki idare amirlerinin başkanlığında, Türk Hava Yolları, emniyet müdürlüğü ve havaalanı işletmesinin temsilcilerinden oluşan “Seyahat İzin Kurulları†oluşturulacak

-Oluşturulan kurullar 28.03.2020 tarihi (bugün) saat 20:00’den itibaren belirtilen şartları uyan vatandaşlara “Seyahat İzin Belgesi†düzenlenmesine başlayacak

5. Düzenlenen seyahat izin belgelerinin, Hava Yolları ile elektronik ortamda paylaşılması için İçişleri Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından ivedi olarak gerekli sistem kurulacak

-199 Çağrı Merkezi ve “İçişleri Bakanlığı E-Başvuru sistemi faaliyete geçene kadar gelecek olan seyahat izin belgesi taleplerinin Başvuru Masalarından karşılanması için valiler ve kaymakamlar tarafından gerekli tedbirler (seyahat izin kurullarının sayısını, personelinin arttırılması vb.) gecikmeksizin alınacak

-Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce, 199 çağrı numarası üzerinden, taleplerin hızlı bir şekilde alınması ve karşılanması için yeteri kadar çağrı alıcının görevlendirilmesi sağlanacak

6. evet valilik izni için havaalanlarında izin kurulu oluşturuluyor ve izninizi alıp yola devam büyütücek bişi yok

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •