Arama sonucu : 300 madde; 1 - 8 arası.

Konu: SGK emekli maas vb sohbet....

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
    Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,317
    Ben de 9000 gun odedim.
    Son 2 sene asgarinin 2 katini odeyerek 5 sene once emekli oldum.
    Su an 1493 TL maasim var.
    Allah bereket versin.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Size ne kadar gun gerekli idi ve neden cok cok fazlasini odediniz- hatta son iki sene 2 kati diyorsunuz ama bu 2008 sonrasi calisilan donem mi yoksa 1999 oncesi mi bunlar cok cok onemli unsurlar...

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Ben de 9000 gun odedim.
    Son 2 sene asgarinin 2 katini odeyerek 5 sene once emekli oldum.
    Su an 1493 TL maasim var.
    Allah bereket versin.
    Syg,

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Size ne kadar gun gerekli idi ve neden cok cok fazlasini odediniz- hatta son iki sene 2 kati diyorsunuz ama bu 2008 sonrasi calisilan donem mi yoksa 1999 oncesi mi bunlar cok cok onemli unsurlar...

Bencede oyle

olabildigince cok 99 oncesini borclanin sonra 99-2008 arasi

her zaman asgariden odeyin cunku daha ustunu odemenin bir faydasi yok

birde elinizden geldigince cabuk bu borclanmayi yapin cunku dunyanin baska hicbir ulkesinde boyle bir sey yok. 2014 te bu system kaldirilsin diye Tayyip in onune plan kondu ama adam Kabul etmedi cunku oluk oluk para geliyor devlete

ancak devlet korkunc zarara ugruyor. Akli basinda metamatik bilen birileri hukumete gelirse ilk yapacaklari sey bunu kaldirmak olacak
    Son düzenleme : Ahmetg; 20-03-2017 saat: 18:32.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,317
     Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku

1997 anonim sirket ile Bagkur girisim vardi. Sonra geriye donuk 1986 ya kadar gun satin aldim daha onceki sirket ortakligim nedeni ile.
    Aptal muhasebeci yuksekten yatiralim maas daha yuksek olur dedi.
    Ben asgari gelirin 2 katindan yatirdim son 2 sene kardesim asgariden yatirdi, ikimiz de 52 yasinda emekli olduk. Arada 50 TL gibi bir fark vardi baslarda, sonra dovletimiz maaslari esitledi 5 sene icinde.
    Ben bunu sadece saglik hizmeti icin faydali gordugumden en dusukten oduyordum.
    Herkese de en dusukten odeme yapmalarini aradaki fark ile de temettu hisseleri, en basda Hekts, biriktirmelerini tavsiye ediyorum.
    Syg,

1997 anonim sirket ile Bagkur girisim vardi. Sonra geriye donuk 1986 ya kadar gun satin aldim daha onceki sirket ortakligim nedeni ile.
    Aptal muhasebeci yuksekten yatiralim maas daha yuksek olur dedi.
    Ben asgari gelirin 2 katindan yatirdim son 2 sene kardesim asgariden yatirdi, ikimiz de 52 yasinda emekli olduk. Arada 50 TL gibi bir fark vardi baslarda, sonra dovletimiz maaslari esitledi 5 sene icinde.
    Ben bunu sadece saglik hizmeti icin faydali gordugumden en dusukten oduyordum.
    Herkese de en dusukten odeme yapmalarini aradaki fark ile de temettu hisseleri, en basda Hekts, biriktirmelerini tavsiye ediyorum.
    Syg,
    Geçmişe dönük şirket ortaklığı satın alma hakkı varmıydı ?
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,317
     Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Geçmişe dönük şirket ortaklığı satın alma hakkı varmıydı ?
    Refahyol hukumeti bir donem boyle bir sans verdi.

Yurtdisinda calisanlari da kapsiyordu.

Gun basina belirli bir ucretten gecmise donuk prim gun sayisi artirabiliyorduk.

Ben de 10 sene birden toplu satin almistim.

Simdi de askerlik ve dogum borclanmasi var saniyorum.

Syg,

Benim de eger 1hafta geriye dogru satin alabilsem hem bir yas hem de 125gun prim kazancim olacak ahh be...O donemler insanlara erken den sgk no alin diye millete laf anlatmak yerine hemen bir firmaya kayit olabilseydim ah kafamiz ahh...

Refahyol hukumeti bir donem boyle bir sans verdi.
    Yurtdisinda calisanlari da kapsiyordu.
    Gun basina belirli bir ucretten gecmise donuk prim gun sayisi artirabiliyorduk.
    Ben de 10 sene birden toplu satin almistim.
    Simdi de askerlik ve dogum borclanmasi var saniyorum.
    Syg,

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •