Sayfa 4/12 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
Arama sonucu : 89 madde; 25 - 32 arası.

Konu: Hisseler ve endex üzerine ters mantık düşünceler....

Alıntı Originally Posted by PatricStar Yazıyı Oku
    Iyi günler audi hocam,
    Hocam benim dolar üzerine basliklada uyumlu bir ters düşüncem var. Kgf desteğiyle birlikte hem normalde o kredileri alamayacak firmalar hemde normalde krediye ihtiyacı olmayan firmalar kgf nin garantisiyle birlikte yüksek krediler çektiler ve bu çekilen kredilerde kgf destekli olduğu için bu firmaların kredi kotasını doldurmadan çekildi. Firmalar ihtiyaclarindan fazla kredi çekerek dolara çevirip faize koydu veya ileride faizlerin daha fazla artacağını öngörerek çekip faize atıp bekleme kararı aldı. Yabancılarında zarar etmeden türk borsasindan çıkabilmesi icin borsanın yükselmesi ve doların düşmesi lazım ki adamlar kar ederek çıkabilsin. Ben bu bağlamda doların 3 'ün altına geri ineceğini ve faizlerinde bir sure daha yükselip sonra düşeceğini düşünüyorum. Sizin düşünceniz nedir acaba ?

SM-A520F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Başlıgı okursan döviz konusu işlemiyoruz borsa üzerine konular işliyoruz....
    Göz olanı akıl olacagı görür..

2. Hocam borsanın yükselmesi ve doların düşmesiyle bence cokus yavas yavas başlıyacak konuyu saptirdiysam özür dilerim.

Alıntı Originally Posted by PatricStar Yazıyı Oku
    Hocam borsanın yükselmesi ve doların düşmesiyle bence cokus yavas yavas başlıyacak konuyu saptirdiysam özür dilerim.

Eski borsa mantıgında öyleydi ama şimdi durumlar degişti senin düşündügün düşüş kötü bir haberle olur ama sonra yine toparlanır borsa daha zirvesini yeni aştı(93.500,ler eski zirveydi) herkesle aynı düşünmemek gerekir

4. karel ile ilgili yorumunuzu alabilir miyim hocam

Borsada 2 şirket düşünün aynı gruba baglı kardeş şirketler bir bakıyorsunuz birisi çok hızlı yükseliyor digeride sanki aynı onun gibi yükselecekmiş gibi yapıyor ama pasif kalıyor digeri %200 yükselirken pasif kalan neredeyse hiç prim yapmadan başladıgı yere geri dönüyor işte bu noktada hiç prim yapmayan prim yapandan daha degerlidir belli bir süre sonra bir bakıyorsunuz prim yapmayan uyuz hisse oran olarak digerinden kat be kat daha fazla primleniyor.............

6. Bryat mı Sn AUDİ

Alıntı Originally Posted by diver59 Yazıyı Oku
    Bryat mı Sn AUDİ
    bunu bir hisseyi belirtmek için yazmadım bu genel bir durum.....

8.  Alıntı Originally Posted by AUDİ+ Yazıyı Oku
    bunu bir hisseyi belirtmek için yazmadım bu genel bir durum.....
    Kozalaklara iyi bir örnek sanırım

GT-I9500 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 4/12 İlkİlk ... 23456 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •