Sayfa 103/629 İlkİlk ... 35393101102103104105113153203603 ... SonSon
Arama sonucu : 5110 madde; 817 - 824 arası.

Konu: AKPAZ Akyürek tüketim ürünleri pazarlama dağıtım ve ticaret a.ş.

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1.  Alıntı Originally Posted by seddülbahir Yazıyı Oku
    Geçici vergide göstermeyip,kurumlarda göstermeleri de ayrı muamma.Alacağı büyütmek istemiyoruz ne demektir?Bence bu aklı evveller,Kurumlar beyanında da göstermeyecekler.
    göstermemelerinin sebebi beyanda açıklama yapılacağından olabilir, geçicide gösterip kurumlarda göstermezlerse olmazdı , o yüzden beklenti oluştu bende de.. bekleyip görecez, çok önce karar alınmış olabilir..ne söylediklerinin bir önemi yok, ne yaptıklarına bakmak lazımm

2. Seddülbahir ve Dialektik sizler bu konulara benden çok çok daha iyi hakimsiniz. Benim aklıma gelmeyen hukuki açığı olan konularda yatırımcı sorumlusunu arayıp ya da maliyet işler müdürünü telefonda çatır çatır hesap sorabilirsiniz. Belki beni bilgisi az gördüğü için herşeyi söylemiyorlar ama sizler bu bilgilerle onları sıkıştırıp mevzuat açısından hatalarını söyleseniz daha iyi olmaz mı???

Bugüne kadar 6 kez konuştum ama hiç tatmin edici cevaplar alamadım...
    Insaat sektöründe akpazdan bağımsız yeni bir şirket kurulabilir deniliyor...

Doruk ve tacodan arsa devri için fon bulmaya çalışıyoruz diyorlar. Peki milyonlar harbiye oraya aktarilurken sorun yoktu.

Hisse senedi geri alımına başlaması için fon ayarlamaya çalışıyoruz diyor git banka ile anlaş 3_ 4 milyon bul ortalama 80 _ 90 kuruşa 4milyon 800 bin lot al

Aylardır spk ile görüşme yapiyoz diyorsunuz hala bir üst pazara çıkmak için başvuru haberi gelmiyor.

Yeni iş anlaşmaları olacak diyorsunuz kap da belirtilmeyen iş almışsınız...
    Madem arsa alacaksınız doruktan niye bağımsız bir şirket kurup ınsaat işine girmeye niyetiniz var???

Bir de demiyor mu İstanbul'da iseniz gelin kahvemizi için... gitsem kahveye zehir atıp zehirlerler o kadar garip bir şirket 😀😀😀

3. Mehmet Bulut size kulaktan duyma bilgileri çorba edip söylemiş hocam.Misal;

"Doruk ve Taco'dan arsa devri için fon bulmaya çalışmak" ne demektir?Doruk ve Taco'nun MDV'si varsa vardır,yoksa yoktur.Varsa,onu alır borca karşılık Akpaz'ın uhdesine geçirirsiniz.Ha eğer yoksa ne yapacaksınız?Fon bulup Doruk'a arsa alıp,sonra o arsayı Akpaz'a mı geçireceksiniz?Madem Doruk'un arsası yok,o halde bulduğun fonu doğrudan Akpaz'a aktarırsın.Ne diye bulduğun fonla arsa alıp,onu geçiresin?

Saçmalamış,çorba etmiş.

1-Doruk bütünüyle Akpaz'a ait olsa bile borcu kapatmaya yetmiyor.
    2-Geriye ortakların şahsi mal varlıkları kalıyor (arsa,arazi v.s.).
    Sonuç: Anlaşılan bunlar da yetmiyor,kat karşılığı v.s. anlaşmalarıyla yeni ekspertiz değerine ulaşmaya çalışıyorlar.
    Nûn

4.  Alıntı Originally Posted by seddülbahir Yazıyı Oku
    Mehmet Bulut size kulaktan duyma bilgileri çorba edip söylemiş hocam.Misal;

"Doruk ve Taco'dan arsa devri için fon bulmaya çalışmak" ne demektir?Doruk ve Taco'nun MDV'si varsa vardır,yoksa yoktur.Varsa,onu alır borca karşılık Akpaz'ın uhdesine geçirirsiniz.Ha eğer yoksa ne yapacaksınız?Fon bulup Doruk'a arsa alıp,sonra o arsayı Akpaz'a mı geçireceksiniz?Madem Doruk'un arsası yok,o halde bulduğun fonu doğrudan Akpaz'a aktarırsın.Ne diye bulduğun fonla arsa alıp,onu geçiresin?

Saçmalamış,çorba etmiş.

Sonuç: Anlaşılan bunlar da yetmiyor,kat karşılığı v.s. anlaşmalarıyla yeni ekspertiz değerine ulaşmaya çalışıyorlar.
    Acele etsinler, tren kalkıyor...

5.  Alıntı Originally Posted by seddülbahir Yazıyı Oku
    Mehmet Bulut size kulaktan duyma bilgileri çorba edip söylemiş hocam.Misal;

Saçmalamış,çorba etmiş.

Ben de Mehmet Beyin verdiği bilgiler aklıma yatmadı hocam işte bu soruları ona sorabilecek bilgili birisinin konuşması daha verimli olur diye öyle yazmıştım 😀

6.  Alıntı Originally Posted by Uhacettepe79 Yazıyı Oku
    Ben de Mehmet Beyin verdiği bilgiler aklıma yatmadı hocam işte bu soruları ona sorabilecek bilgili birisinin konuşması daha verimli olur diye öyle yazmıştım ��
    Anladım hocam.Ümit Deniz'le çok defa görüşmeme rağmen,Mehmet Bulut ile şimdiye kadar 2 defa görüştüm.İlki geçen seneki genel kurula katılım ile ilgiliydi.Vekalet vereceğim,katılımcı listesini siz mi hazırlayacaksınız dedim o zaman.Bana "kaç hisseniz var ki,genel kurula nasıl katılacaksınız" dedi.Senin TTK diye bir kanundan haberin yok herhalde,1 adet olsa da vekalet veririm dedim ben de.O zaman notumu verdim kendisine,daha sonraki görüşmemizde de saçmaladı nitekim...

Bu konu açılmışken,SPK'nın cezai yaptırımının rücusuna ilişkin oylamada bizim oylarımız etkisiz.Gidersem kavga edeceğim,geçen sene vekalet verdiğim arkadaşım dahi kavga edip geldi.

Dilerseniz katılalım.Ya da hiç strese girmeden elektronik katılım yapalım,benim tercihim bu yönde.Çünkü:

"Elektronik ortamda görüşlerin değerlendirilmesi (okunması, cevaplanması vb.) başkan tarafından ilgili düzenlemeler çerçevesinde yapılır. Elektronik ortamda gelen sorunun okunmaması veya cevaplanmaması, fiziki katılımcının sorusunun cevaplanmaması veya haklarını kullandırılmaması ile aynı hukuki sonucu doğuracaktır."

https://egk.mkk.com.tr/egkweb/Sss.jsp
    Nûn

7.  Alıntı Originally Posted by seddülbahir Yazıyı Oku
    A...

Bu konu açılmışken,SPK'nın cezai yaptırımının rücusuna ilişkin oylamada bizim oylarımız etkisiz.Gidersem kavga edeceğim,geçen sene vekalet verdiğim arkadaşım dahi kavga edip geldi.

[/B].[/I]"

https://egk.mkk.com.tr/egkweb/Sss.jsp
    hocam nasıl etkisiz..
    spk bülteninde patron ve onunla hareket edenlerin oyu geçersiz diyordu sanırım...
    ama biz onlarla muhalifiz...

8.  Alıntı Originally Posted by kocamuğlalı Yazıyı Oku
    hocam nasıl etkisiz..
    spk bülteninde patron ve onunla hareket edenlerin oyu geçersiz diyordu sanırım...
    ama biz onlarla muhalifiz...
    Şundan dolayı hocam:

"Şirket'in yapılacak ilk genel kurul toplantısında, Şirket hakkında idari para cezasının uygulanmasını gerektiren fiillerde sorumluluğu bulunan Şirket yönetim kurulu üyelerine söz konusu idari para cezasının rücu edilip edilmeyeceği hususunda karar alınması ve söz konusu kararın alınması esnasında sorumluluğu bulunan yönetim kurulu üyeleri ile bunlarla ilişkili olan gerçek ve/veya tüzel kişilerin oy kullanmaması gerekmektedir."

-----
    Sorumluluğu bulunan yönetim kurulu üyesi yoktur diyecekler,böylece Şekip ve Serdal rücu oylamasına katılabilecek ve hatta hiçbir rücu durumu doğmamış olacak.Ceza doğrudan şirket tüzel kişiliğine patlamış olacak...
    Nûn

Sayfa 103/629 İlkİlk ... 35393101102103104105113153203603 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •