Sayfa 150/645 İlkİlk ... 50100140148149150151152160200250 ... SonSon
Arama sonucu : 5206 madde; 1,193 - 1,200 arası.

Konu: GENTS - Gentaş Dekoratif Yüzeyler San. ve Tic. A.Ş.

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
     Alıntı Originally Posted by abcd Yazıyı Oku
    Cuma günü, bilanço geldikten sonra Osmanlı 1,56 fiyattan 700 bin lot almış hiç satmamış.
    Yani bilanço sonrası % 10 civarı fazla fiyattan yeni girmye karar vemiş.
    Osmanlı genelde yabancıların işlem yaptığı kurum ve de merrill lync de. Salı günkü takasta bu 2 kurumun alımı yabancı takas sonucu olarak görürsek, arkasının gelme ihtimalinin yüksek olacağını düşünüyprum.
    Şayet bu sonucu görürsek genpaz da satış niyeti varsa bile bugünlerde yapmayıp sonraki ayları görmeyi tercih edebilir.
    Umarım...
    güzel bir bilgi dostum..bu günden sonra yakından takip etmek gerekiyor..bu alışların devamı gelirse hisse güzel yerlere gidecek kanaatindeyim...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2. son çeyrek bilançosu çok güzel.. baya potansiyelli görünüyor... ya kısmet..

3. evet klasik gentas 2 gün üstüste + yapamama

4. Lenovo A7020a48 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

hissenin kuvvetli bir çıkış yapabilmesi için sabır ile 1,54-1,64 aralıklarındaki satıcıları toplamaları lazım...ancak o zaman güçlü ve agresif bir çıkış söz konusu olur...

bu arada bir gözümüzde genpaz da ....acaba son iki iş gününde satışı oldu mu ?? gerçi olsa da bana göre pek fark etmez...çünkü hissenin temeli ortadadır...kim satmış ,kim almış bana göre pek önemli değil...bu karlar olduğu sürece bu hisse tutmaya layıktır..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

hisselerde temel herşeydir dostlar...hisseler eninde sonunda temelinin gösterdiği fiyata ya iner yada çıkar...

gentaş ikinci çeyreklerde 10 milyon ,üçüncü çeyreklerde ise ortaklık payına düşen 13,5 milyon kar yapmıştır...(şu ortaklık payına düşen ne demek hala da anlamış değilim )

bundan sonra çeyreklerde 10 milyon kar yapacağını hesaplasak dahi bu hissenin ederi 8 fk ya göre 10*4=40 milyon yıllık kar

40 *8=320 milyon olması gereken değer... 320 milyon /110 milyon ödenmiş sermaye =3 tl (yaklaşık)

ki son iki çeyrektir yükselen bir kar trendi mevcut...kaliteli hissede uygun fiyattan aldıktan sonra sabır ile tutmak gerekiyor...bir ky en büyük silahı sabrı olmalı....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Körfez/Kocaeli
    Gönderi
    1,385
     Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    hisselerde temel herşeydir dostlar...hisseler eninde sonunda temelinin gösterdiği fiyata ya iner yada çıkar...

gentaş ikinci çeyreklerde 10 milyon ,üçüncü çeyreklerde ise ortaklık payına düşen 13,5 milyon kar yapmıştır...(şu ortaklık payına düşen ne demek hala da anlamış değilim )

bundan sonra çeyreklerde 10 milyon kar yapacağını hesaplasak dahi bu hissenin ederi 8 fk ya göre 10*4=40 milyon yıllık kar

40 *8=320 milyon olması gereken değer... 320 milyon /110 milyon ödenmiş sermaye =3 tl (yaklaşık)

ki son iki çeyrektir yükselen bir kar trendi mevcut...kaliteli hissede uygun fiyattan aldıktan sonra sabır ile tutmak gerekiyor...bir ky en büyük silahı sabrı olmalı....
    borsada "temel" kandırmacadan başka birşey değil. sadece şirket el değiştirirse işe yarar. esas önemli olan açıkladığı kardır. batık memsa ciddi bir kar açıklasa %200 primlenir. gentaş beklenen karını açıklasa %3-5 düşer.

Alıntı Originally Posted by bahmet Yazıyı Oku
    borsada "temel" kandırmacadan başka birşey değil. sadece şirket el değiştirirse işe yarar. esas önemli olan açıkladığı kardır. batık memsa ciddi bir kar açıklasa %200 primlenir. gentaş beklenen karını açıklasa %3-5 düşer.
    ben senin ile aynı fikirde değilim dostum....bana göre temel herşeydir...

borsa hayatımda bu yıl ile birlikte 12, yılım oluyor...geçmişte topiklerde sık sık söylemiştim burada da söylemekte herhangi bir sakınca görmüyorum...bu süre zarfında iki defa sermayemi sıfırlamış biriyim...o vakitler bende hisselerin tüm hareketini speklere bağlardım...topiklerde falan hisse şu kadar kar açıklarsa şuraya çıkar dediklerinde onlara gülerdim...

acemilik yıllarımızda iki sermaye kayıp ettik..sonrada teknik analiz öğrendik....o bilgi ile artık kayıp etmemeye başladık...daha sonra da temel analizci bir dostum ile özelden görüştük...kendisi şimdikini 10 bin tl si sermaye ile günümüzün milyon tl lerine varan sermaye artşından söz etti ve bana özelikle temeli tavsiye etti...onun söylediklerini iyi düşündüm...gerçekten de söyledikleri doğru idi..

teknik ile bir hisseden %10 kazanıyorsak başka bir hissede kazandığımızı veriyorduk...sonradan temel de öğrenmeye başladık...bu sayede tüm zararlarımı çıkardım ve şu anda kardayım da dostlar...

ben herkese temeli sonra da tekniği tavsiye ediyorum....

Sayfa 150/645 İlkİlk ... 50100140148149150151152160200250 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •