Sayfa 281/1001 İlkİlk ... 181231271279280281282283291331381781 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 2,241 - 2,248 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. Gerçekte bu konuda eksik olduğu medya kaynaklarından
    Hakikatte var ise böyle şey
    Gecikmeden başla eğitimlere
    Tenkit kolay yapma zor
    Bugüne dek min 15, max 40 bin basiyosa ayda kaptanlar
    Bu , gönülden gelerek, hayiflanilmadan yapılmalı

2. Hiç adam kalmazsa kalmamışsa
    IP maypi belli zate
    Maaş talepsiz , gönüllü yapcem ulen o iş i
    Aha bu da yazılı taahhüt
    Kaçma yok taahhütten
    Kaldiriyon indiriyon hedefi gör kitlen vur
    3 aşamalı proses
    Ya Herru ya merru

3.  Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    Çok kafa yorma gerek yok
    Al sivil havayolu pilotunu
    Savaş pilotu yap
    Zaten o sivil hava yollarındaki yerli pilotların çoğu HV.KUV. çıkışlı,ancak gerek konum,rahatlık,maaş,aile durumu gibi faktörler dolayısıyla geri pek dönen olmadı,çünkü bu söylediğiniz denendi,ayrıca şu an yürürlükte olan bir yönetmelik vb ile belli kriterleri karşılayan THY pilotları belli zaman aralıklarında da Hv Kuv. bünyesinde hizmet veriyor..

4. Silahlı kuvvetlerden ayrılmış (küskün) eski savaş pilotları ikna edilebilirse bu çok şeyi değiştirir .

5. Teşekkürler watcher bey
    Yani ben basit mantık yaptım sayılmaz o durumda
    İngilizcesi varsa. vücut sağlamsa. öyle çatpattanda korku yoksa.
    Yapılır diye düşündüm
    Millet ne şartlarda mücadele ediyo hayatına
    O mu yapılmayacak
    Yani geçmiş sayfalarda pek bi karamsar gördüm de arkadaşları

6. Çok ciddi sıkıntı oluştuysa ver aylık 250kTL maaş, 1000 pilot alsan ayda 250 milyon TL yapar, Yılda 3 milyar TL, MTV zammının beşte biri bir rakam.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

7. Ben bi dönem askeri forumları okudum tabi yazmadım
    Ama cikarimladigim
    Öyle cenk anında dog fight vs masal
    Kimin fuzesi uzuna atarsa taktik. o alıyo maçı
    Havada karsilikliysa durum bu
    Eger havadan yereyse A10 Thunderbolt tarzı makine lazım. Zate pozisyon gereği o tarz uçakları ya yapcan yada alcan
    Havadan deniz denizden hava ise en zoru
    Ona ucak gemisi destek veriyosa aldın gene maçı

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Savaş pilotu eksikliğini küçümsemiyorum, aksine çok ciddi ve tehlike arz eden bir sorun. Ancak bir ülkenin savaşta işgal edilmesi için yeterli şart değil. Merkez bankası ise çok farklı şu ana kadar merkez bankası politikacıların baskısına karşı belirli gecikmeler yaşadı ve hatalar yaptı, ancak benim bahsettiğim anlamda büyük bir hata yapmadı. Yaparsa ne demek istediğimi daha iyi anlamış olacaksınız.
    Konu savaş pilotu eksikliği ve akabinde bunun yol açacağı sakıncalar değildi bahsetmek istediğim..o sadece maddi açıdan küçük bir örnekti..aklımda kalan en son Hava kuvvetlerinin 300 savaş pilotuna ihtiyacı olduğuydu..Sn. Watcher yüzbaşı rütbesine kadar bir savaş pilotunun yetişmesi için 2 milyon dolara ihtiyaç olduğundan bahsetmiş..ne oldu şimdi 600 milyon dolar çöpe gitmiş oldu, değil mi?..Oysa ne istedilerse vermiştik, Allah affetsin..

Neyse bizdeki sorunlar kamuda bahsettiğin hantallığın ötesinde şeyler..pek çok örnek verilebilir de şimdi burayı gereksiz meşgul etmeyeyim..ancak şu kadarını söyliyeyim, siz MB'nın başına geçseniz, tabiki bağımsız olmanız şartıyla, çok daha iyi yönetirsiniz bu işleri..ciddiyim..ha bilmediğiniz bir takım şeyler olabilir, onlarıda sorarak, araştırarak öğrenirsiniz..nihayetinde bir kurulla alınıyor bir takım kararlar..yukarıdakilerin bu konuları sizin önemsediğiniz kadar önemsediklerini hiç sanmıyorum..
    Son düzenleme : enki; 11-11-2017 saat: 18:38.

Sayfa 281/1001 İlkİlk ... 181231271279280281282283291331381781 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •