Sayfa 408/651 İlkİlk ... 308358398406407408409410418458508 ... SonSon
Arama sonucu : 5203 madde; 3,257 - 3,264 arası.

Konu: BMEKS - Bimeks Bilgi İşlem ve Dış Ticaret

1. Amazon kendi adıyla Mart ayindaTürkiye pazarına giriyormuş. Eğer olurda şirket kurtulursa yapmayı planladiklari E- ticaret kafadan darbeyi yedi bile...

[device_name] cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. iflasına karar verilirse ne olur? aşağıdaki gibimi ?
    MKB’de hisse senetleri işlem gören şirketlerin iflası durumunda, hisse senedi sahibi olan yatırımcılara yönelik fon mevcut değildir. Yatırımcılar, ilgili iflas masasına başvurabilirler. Hisse senedi ortaklık hakkı ve sorumluluğu verdiğinden, iflas eden şirketin ihraç ettiği hisse senetlerinin sahibi olanlar yani ortak statüsünde bulunan yatırımcılar, bu aşamadan sonra özel hukuk (Borçlar Kanunu, İcra ve İflas Kanunu vs) hükümleri çerçevesinde hareket edebilirler. Sadece zamanaşımına uğramamış kâr payı haklarını, ilgili iflas masasına alacak olarak kayıt ettirebilirler. İflas eden şirketin borçlarının ödenmesi işlemleri bittikten sonra masada bir tasfiye bakiyesi söz konusu olduğu takdirde, bu bakiye üzerinden hisseleri oranında paylaştırmaya katılırlar.

bu durumda bir b.k kalmaz bence.
    Burada yazdıklarım kesinlikle bir Yatırım Tavsiyesi değildir.

3. Yeni açıklama..

Haberi eklemiş olayım ve sonrasında bir mesaj daha yazıp bir katkı vermeye çalışacağım.

"5 Şubat 2018 ve 21 Şubat 2018 tarihlerinde yapılan ÖDA'larında da izah edildiği gibi, Şirketimiz ticari ve mali bir darboğaz yaşamaktadır. Bu darboğazın sonucu olarak muhtelif alacaklı firma ve kişilerle de hukuki süreçler başlamış ve devam etmektedir. Bu hukuki süreçler ve açılan davalar, dönemsel finansal raporların dipnotlarında da yer almaktadır.

Diğer taraftan, alacaklılarımıza sunulan çözüm planı, hukuki süreç yaşadığımız alacaklıları da kapsamakta olup, oluşacak bir çözüm alternatifinde, dava süreci içinde olduğumuz alacaklılar da yer alacaktır. Çözüm planının bütün alacaklı tarafları kapsadığı, 5 Şubat 2018 tarihli ÖDA'da kamuoyu ile paylaşılmıştır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur "

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/662314

4. 66 : KAP *** BİMEKS BİLGİ İŞLEM VE DIŞ TİCARET A.Ş. *** BMEKS *** Haber ve Söylentilere İlişkin Açıklama

23 Şubat 2018 tarihli Basında çıkan haberler hk

Haber veya Söylentilere İlişkin Açıklama
    Yapılan Açıklama Güncelleme mi? : Hayır (No)
    Yapılan Açıklama Düzeltme mi? : Hayır (No)
    Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi : -
    Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? : Hayır (No)
    Bildirim İçeriği
    Açıklamalar
    Açıklama
    5 Şubat 2018 ve 21 Şubat 2018 tarihlerinde yapılan ÖDA'larında da izah edildiği gibi, Şirketimiz ticari ve mali bir
    darboğazyaşamaktadır. Bu darboğazın sonucu olarak muhtelif alacaklı firma ve kişilerle de hukuki süreçler başlamış ve
    devametmektedir. Bu hukuki süreçler ve açılan davalar, dönemsel finansal raporların dipnotlarında da yer
    almaktadır.Diğertaraftan, alacaklılarımıza sunulan çözüm planı, hukuki süreç yaşadığımız alacaklıları da kapsamakta
    olup,oluşacak bir çözüm alternatifinde, dava süreci içinde olduğumuz alacaklılar da yer alacaktır. Çözüm planının
    bütünalacaklı tarafları kapsadığı, 5 Şubat 2018 tarihli ÖDA'da kamuoyu ile paylaşılmıştır.Kamuoyuna saygı ile
    duyurulur

-KAP-

5. Eşleşme verebilecek var mı arkadaşlar

6. Akgiraylar biliyor ki, bu işin altından iflasla kurtulma şansları yok. Küçük yatırımcıdan yırtsalar bile büyük yatırımcılar, kurumsal borçlar, tahviller sebebiyle donlarını da verseler hapisten kurtulamazlar. ytd

7. Önce NOT:
    Buradaki kişisel atışmaları ( zaman zaman küfürleşmeleri) okuyunca insanın katkı sunma şevki kalmaz, bilginize...

Ancak buna rağmen kimi art niyetliler özellikle de sağlıklı TARTIŞMA ORTAMINI SABOTE etmek için seviyeyi düşürebilirler... Lütfen Dikkat.

Benim işim İYİLERLE... onlara anlatırım... ama kötüler kendilerini gerçekleştirmek için her fırsatı kullanırlar, fırsat yoksa dahi oluştururlar...
    Neyse. Habil_Kabilden beri bu böyle değişmez...

Son "Gazete Haberi" üzerine kendimce iyilere katkı anlamında bir 'Zorunluluk' gördüm... Bir hukukçunun Olur olmaz bu yönü ile "Piyasaya" çıkması öncelikle Hukuk mesleği etiğine aykırıdır...
    TV LERDE HUKUKİ UZMAN GEÇİNENLERİN öncelikle Kendi mesleklerinin ahlaksızı olduğunu bilmeyen ve onları uzman sanan 'meslek dışı İnsanlara' Allah yardım etsin...

Ben Bimeks ile ilgili şu son haber hakkında bir 'Hukukçu' olarak değilse de 'Hukuktan biraz anlayan' bir _Ortağınız_ olarak katkı vermeye çalışayım...

Haber şu:
    http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/g...tendi-40751695

Önce HUKUK NOSYONUNA DAİR:

Dosya incelenmeden sağlıklı bir değirlendirme yapılamaz ve Haberler eğer İdeal Haber etiğine uygun oluşmamış ise, Habercilik özeni gösterilmemiş ise, Değerlendirmeye esas alınamaz...

Öylesine karışık bir hal aldı ki Şu BİMEKS işi olası saldırı alanlarını kapatmadan bulaşırsak her işine gelen Bize saldırabilir.. Dolayısı ile hazırlıklı olmalı ve tedbir almalı ve özenli olmalı...

Önce Kötülere: Biliyorum.. "ne işiniz var Bimekste? Yada Borsada" dan tutun TREN RESMİNE kadar REALİTEDEN Dem vururp kendinizi haklı çıkarabilirsiniz.... Ben ise şunu diyorum...

Ne olursa ve neresi olursa olsun.... İyiler ve Kötüler vardır... ne yani? İyi insan BİSTTE Olmasın, Şurada olmasın burada olmasın mı denecek?
    Tam tersine Kurallarına uymak şartıyla herkes olacak ve birinin bulunmaması gerekiyor ise... Kötüler olmasın bence...

Haberler Ve Bimeks:

Haberlerin zamanlaması ve içeriği Tesadüf değil.... Haberi yapan bilinçli değilse dahi manipüle ediliyor olabilir...

Burada bir parantez açmak lazım:

Kim bu manipülasyonu yapıyor olabilir...?

Buna yanıtı vermek için ( ve sanki savunuyor gibi görünmemek için) Önce İğneyi AKGİRAY'a batıralım:

Murat Akgiray, Sektördeki bir firma için demişti ki;
    " Ben şahsen ...(Onların) bu piyasada neden kaldıklarını anlamıyorum... zarar ediyorlar ve kalıyorlar..."
    (Sahi neden acaba?!? )

Bakın Akgiray Bunu İki yabancı şirketi aldıktan sonra söylemişti... Üçüncüyü de "Kovmak" niyetinde idi...

BAŞARI SARHOŞLUĞU! Yani Kriz yönetiminden daha önemlisi aslında
    Başarı Yönetimidir
    bunu pek kimse bilmez.

Neyse?

Akgiraylar başarıyı yönetemedi ve bunlara fırsat verdi bunu teslim edelim,
    kimsenin onları savunacağı kayıracağı yok! Bilinsin.

Peki

SAVAŞLAR EKONOMİKTİR!
    kuralını bilmeyen kaldı mı?
    tüm savaşlar ekonomik kökenlidir ve günümüzde en acımasız savaşlar ekonomik alanda verilir...

DARK (DEEP) WEB gibi günlük hayatta bilinmezlikten gelen ama -Gerçek- DERİN KURALLAR VARDIR...

ben Bimeks çilerin aklına getireyim:

O anlaşmaya çalıştığınız 'Tedarikçilerin' bir kısmı özellikle 'alacaklı' olmuş olup 'Asla' Anlaşmak istemeyecek, 'Truva atları' olabilir bu ihtimal az değil...

Haberler bilinçli.... Tahta hareketleri de... Organize hareket edebilecek kadar bir miktar 'Birilerinde' ve serseri-Başıboş bir miktar da KY de Tavana kitleyip sonra çözmelerle bunu gözümüzün önünde sergiliyorlardı ... Sayın Servet beyin girişimleri onları korkuttu, artık daha az 'hareket çekiyorlar...

Yani özetlersek;
    haberler ve hareketler Organize.

Manipülatörler mi?
    Rakip firma Taktikleri mi?
    şu mu? Bu mu?
    Rivayet muhtelif girersek bu yazı bitmez. ;)

Benim asıl yazmaya elimin gitmeme sebebi şu aslında;
    Bimeks için batma_iflas dahil her türlü ihtimal var...
    ve aslında İnsider ile toplandıktan sonra ortak vb. haber ile çok iyi olma ihtimali de var...

Kötü ihtimal olursa
    ve ben sebep olursam birilerinin almasına vebalini taşımak istemem..

Herkes kendi değerlendirsin.. Allah hepimize akıl fikir vermiş... iyiniyetli katkılarımız olur ama karar kişinin kendisine aittir, hepimiz için böyle...

Neyse gelelim Habere ve Hukuki Duruma:

Dosyayı incelemek gerek ancak:

Haberin Doğru olduğunu kabul ederseniz....

"2 yıl kadar önce şirkete karşı icra takibine geçti. Şirket, takibe itiraz etti. Bu kez itirazın iptali ve iflas istemi ile dava açıldı."

denilmektedir.

Kısaca...Hak düşürücü süre olur eğer gerçekten iki yıl önce ise...

O zaman olasılık nedir?
    Takip açıldı ve itiraz edildi,
    Süresinde açılmış ise (1 yıl gibi) neden şimdi haber yapıldı...
    vb. vb.
    (Google'a yazın bakın kendiniz: İtirazın iptali ve İflas Davasında zamanaşımı, diye)
    Son olarak Şu kategorizasyona dikkat:

Ekonomik Savaşlar'da SAFLAR:

Medya grupları_Sektör Oyuncuları_Ülkeler

( Bunu ister gazeteden, ister bimeksten ister rakip gruptan ister almanyadan ister Türkiyeden hareketle yapın.... oyun biraz daha anlaşılır...

Böyle bakılırsa,
    Birilerinin elinde çivi Bimeks'in 'Tabutunun' başında bekleme sebebi belki daha anlaşılır olur.

Özcesi Haber BOŞ... AMAÇ ve ZAMANLAMA KUSUR(lu)SUZ!!!

Herşeyin hayırlısı.

Saygıyla.
    Son düzenleme : Elciofpeace; 26-02-2018 saat: 12:41. Sebep: Düzeltmeler yaptım.

8. Ohaaa 26 da ne satış olmuş öyle

Sayfa 408/651 İlkİlk ... 308358398406407408409410418458508 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •