Sayfa 2/151 İlkİlk 12341252102 ... SonSon
Arama sonucu : 1260 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Heavy Metal & Rock Müzik Tutkunları

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
    Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    20,128
    Blog Entries
    12
    Hocam ansiklopedik bilgi veriyorsun maşAllah,
    bi şey değil günümüzde 3 satır okumayan yeni başlayacak arkadaşların gözü korkacakk

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    camekanın dışında
    Gönderi
    1,797
     Alıntı Originally Posted by Koray Yazıyı Oku
    Hocam ansiklopedik bilgi veriyorsun maşAllah,
    bi şey değil günümüzde 3 satır okumayan yeni başlayacak arkadaşların gözü korkacakk
    selam koray bey,

arzum gençlerin yerli pop sarmalından kurtularak farkllı müzik akımlarını tanımaları sevmeleri. biz izzet özün trt deki siyah beyaz 1 saatlik yabancı müzik ve heavy metal derlemelerini dinleyebilmek için heyecanla pür dikkat beklerdik çünki ne internet nede bu denli görsel medya etkindi o zamanlar, çok kısıtlıydık.

şimdi dünya ekranın içinde klavyede herşey çok kolay ulaşmk çok kolay. buna rağmen zamane gençlerinin bu kadar kısır kalmalarına inanamıyorum tüm dünyaları sosyal medyaydaki laf ebeliği.

her gün hazmedilmesi adına iki grup tanıtmak istiyorum klipleriyle biyografileriyle birlikte, umarım sizinde ve yeni katılımcıların da katkılarıyla zaman içinde nefis bir arşiv oluşacak ve müzik severler bir müzik kütüphanesi niteliği kazanan bu başlıktan yararlanacaklar.

saygılaımla koray bey, çok memnun oldum
    “Kalbimizde Tanrı'nın ışığı vardır, onun adı da vicdandır." Lev Nikolayeviç Tolstoy

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    20,128
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by Günaydın Yazıyı Oku
    selam koray bey,
    şimdi dünya ekranın içinde klavyede herşey çok kolay ulaşmk çok kolay. buna rağmen zamane gençlerinin bu kadar kısır kalmalarına inanamıyorum tüm dünyaları sosyal medyaydaki laf ebeliği.

her gün hazmedilmesi adına iki grup tanıtmak istiyorum klipleriyle biyografileriyle birlikte, umarım sizinde ve yeni katılımcıların da katkılarıyla zaman içinde nefis bir arşiv oluşacak ve müzik severler bir müzik kütüphanesi niteliği kazanan bu başlıktan yararlanacaklar.

Hay hay hocam ne demek
    Siz bana bakmayın,
    bana göre ;
    her şeyin bir zamanı var artık metalin zamanı geçti,
    ne ben 15 yaşındayım nede şimdiki gençlik o havada
    Bunu kendinizde'de görebilirsiniz örneğin, dinlediklerinizin büyük bir kısmı o zamanlardann

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    camekanın dışında
    Gönderi
    1,797
     Alıntı Originally Posted by Koray Yazıyı Oku

Hay hay hocam ne demek
    Siz bana bakmayın,
    bana göre ;
    her şeyin bir zamanı var artık metalin zamanı geçti,
    ne ben 15 yaşındayım nede şimdiki gençlik o havada
    Bunu kendinizde'de görebilirsiniz örneğin, dinlediklerinizin büyük bir kısmı o zamanlardann
    evet koray bey, ruhum 80 lerde 90 larda kaldı, o günler daha temiz daha masumdu. zaman daha ağır akıyordu sanki.

şimdi zamana ayak uyduramıyorum iş güç hayat gailesi kafa olarak yoruluyorum açıkçası. şu müzikte olmasa yaşanmazdı sanırım. 74 doğumluyum, müzik sayesinde gidiyorum lise çağıma unutuyorum şu çılgın dünyayı. çünki gerçekten şu 2000 lerin dünyası hiç bana göre değil çok hızlı çok acımasız çok yıpratıcı.

hürmetler
    “Kalbimizde Tanrı'nın ışığı vardır, onun adı da vicdandır." Lev Nikolayeviç Tolstoy

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    20,128
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by Günaydın Yazıyı Oku
    evet koray bey, ruhum 80 lerde 90 larda kaldı, o günler daha temiz daha masumdu. zaman daha ağır akıyordu sanki.

şimdi zamana ayak uyduramıyorum iş güç hayat gailesi kafa olarak yoruluyorum açıkçası. şu müzikte olmasa yaşanmazdı sanırım. 74 doğumluyum, müzik sayesinde gidiyorum lise çağıma unutuyorum şu çılgın dünyayı.

Klasik x kuşağı durumları arkadaşım müzk konusunda hikayeler benzer,
    http://www.hisse.net/topluluk/showth...3520#post73520
    Eskilerr konusu dikkatiniz çeker sanıyorum
    http://www.hisse.net/topluluk/showth...=3194#post3194

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    camekanın dışında
    Gönderi
    1,797
    1960 larda ingilterede doğan ve abd de milyonlarca fana ulaşan heavy metalin sınır tanımaz çocukları motörhead. özellikle abd kökenli motorcu grupların simgesi haline gelen grup özgür adamların müzik tanrısı ilan ettikleri lemmy kilmister i bu alanda farklı özgün bir yere taşıdı.

aşağıda grubun "overnight sensation" 1996 albümünden *murder show* sizlerle

Motörhead
    Vikipedi, özgür ansiklopedi
    Başlığın diğer anlamları için Motörhead (anlam ayrımı) sayfasına bakınız.
    Motörhead

Genel bilgiler
    Köken Londra, İngiltere
    Tarzlar Heavy metal , Speed metal , Hard rock , NWOBHM
    Etkin yılları 1975 - 2015
    Resmî sitesi Motörhead Resmi Sitesi
    Eski üyeler Lemmy Kilmister
    Phil Campbell
    Mikkey Dee
    Larry Wallis
    (Fast) Eddie Clarke
    Brian Robertson
    Würzel
    Lucas Fox
    Phil (Philthy Animal) Taylor
    Pete Gill
    Tommy Aldridge
    Motörhead, 1975 yılında bas gitarist, solist ve besteci Lemmy Kilmister (gerçek adı Ian Fraser Kilmister) tarafından kurulan İngiliz heavy metal grubudur. İngilizce argoda Motorhead, amfetamin kullanan kişi anlamındadır.

Grubun kurucusu Lemmy Kilmister, 2015 yılında 28 Aralık'ı 29 Aralık'a bağlayan gece, bir süredir kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etmiştir.[1] Lemmy'nin ölümünün ardından grubun bateristi Mikkey Dee yaptığı açıklamayla Lemmy olmadan Motörhead'in devam edemeyeceğini duyurmuştur.[2]

İçindekiler [gizle]
    1 Grubun tarihçesi
    1.1 1970'ler
    1.1.1 1975–1977 – İlk yıllar – Motörhead albümü
    2 Üyeler
    2.1 Resmi üyeler
    2.2 Diğer üyeler
    2.3 Kronoloji
    3 Diskografi
    4 Kaynakça
    Grubun tarihçesi[değiştir | kaynağı değiştir]
    1970'ler[değiştir | kaynağı değiştir]
    1975–1977 – İlk yıllar – Motörhead albümü[değiştir | kaynağı değiştir]
    Lemmy 1975 yılında Kanada sınırı üzerinde kokain taşıması nedeniyle 5 günlüğüne tutuklanır. Hawkwind bütün Kuzey Amerika turlarını iptal etmek zorunda kalır ve Lemmy gruptan kovulur.[3] Lemmy, İngiltere'ye döndüğünde gitarda Larry Wallis, davulda Lucas Fox'un olduğu Motörhead'i kurarlar. Motörhead ise Lemmy'nin Hawkwind için yazdığı son şarkının ismidir.[4]

Hawkwind'ın da bağlı olduğu United Artists ile anlaşırlar.[5] Monmouth'daki Rockfield Stüdyoları'nda çalışmaya başlarlar. Fox'un yerine ise Phil "Philthy Animal" Taylor geçer.

Nisan 1977'de Taylor ve Clarke gruptan ayrılmadan önce Londra'daki Marquee Club'da veda konserini yapmaya karar verirler.Chiswick Records'tan Lemmy'nin de tanıdığı Ted Carroll'dan taşınabilir bir stüdyo getirip konseri kaydetmesini istediler. Carroll stüdyoyu Marquee Club'e getiremez ancak 2 günlüğüne albüm yapımcısı Speedy Keen ile Escape Stüdyoları'nda 1 adet single kaydetme teklifinde bulunur.

Grup bunu fırsat bilerek 1 single yerine hazırdaki 11 şarkılarını kaydeder. Carroll biraz daha süre verir ve grup Olympic Stüdyoları'nda 13 şarkılık 1 albüm hazırlar. Motörhead teklisi Haziran, Motörhead albümü ise Ağustos'da yayınlanır.

Üyeler[değiştir | kaynağı değiştir]
    Resmi üyeler[değiştir | kaynağı değiştir]
    Resim Adı Aktif yılları Enstrümanlar Katkıları
    Lemmy Ian "Lemmy" Kilmister 1975–2015 bass, vokal Tüm Motörhead albümleri
    Larry Wallis 1975–1976 Gitar, geri vokal On Parole (1975) albümü
    Lucas Fox 1975 Davul Sadece On Parole (1975) – "Lost Johnny"
    Phil "Philthy Animal" Taylor 1975–1984
    1987–1992 Davul On Parole (1975) albümünden Another Perfect Day (1983) albümüne kadar yayınlanmış tüm albümler ve Rock 'n' Roll (1987) albümünden March ör Die (1992) (Sadece albümde ki "I Ain't No Nice Guy" şarkısı) albümüne kadar yayınlanmış tüm albümler
    "Fast" Eddie Clarke 1976–1982 Gitar Motörhead (1977) albümünden Iron Fist (1982) albümüne kadar yayınlanmış tüm albümler
    Brian "Robbo" Robertson Brian "Robbo" Robertson 1982–1983 Gitar Another Perfect Day (1983)
    Phil Campbell Phil "Wizzö" Campbell 1984–2015 Gitar, geri vokal Orgasmatron (1986) albümünden günümüze kadar gelen tüm albümler
    Michael "Würzel" Burston 1984–1995 Gitar Orgasmatron (1986) albümünden Sacrifice (1995) albümüne kadar yayınlanmış tüm albümler
    Pete Gill 1984–1987 Davul Orgasmatron (1986)
    Mikkey Dee Mikkey Dee 1992–2015 Davul, perküsyon March ör Die (1992) (Sadece albümde ki "Hellraiser" şarkısı) albümünden günümüze kadar gelen tüm albümler
    Diğer üyeler[değiştir | kaynağı değiştir]
    Resim İsim Aktif yılları Enstrümanlar Katkıları
    Tommy Aldridge Tommy Aldridge 1992 (session) Davul March ör Die (1992)
    Todd Youth 2003 (turne) Gitar
    Matt Sorum Matt Sorum 2009 (turne) Davul
    Kronoloji[değiştir | kaynağı değiştir]

Diskografi[değiştir | kaynağı değiştir]
    Ana madde: Motörhead diskografisi
    Motörhead (1977)
    Overkill (1979)
    Bomber (1979)
    Ace of Spades (1980)
    Iron Fist (1982)
    Another Perfect Day (1983)
    Orgasmatron (1986)
    Rock 'n' Roll (1987)
    1916 (1991)
    March ör Die (1992)
    Bastards (1993)
    Sacrifice (1995)
    Overnight Sensation (1996)
    Snake Bite Love (1998)
    We Are Motörhead (2000)
    Hammered (2002)
    Inferno (2004)
    Kiss of Death (2006)
    Motörizer (2008)
    The Wörld Is Yours (2010)
    Aftershock (2013)
    Bad Magic (2015)

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    20,128
    Blog Entries
    12

Ogasmatron albümünü severim ...
    Bu şarkı için Lemmy ; Ben söylemekten bıktım siz istemekten bıkmadınızz

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Şişli-İstanbul
    Gönderi
    1,659
    Metallica
    Iron maiden
    Pentagram

Hisse.net te boyle bir baslik gormek cok hos oldu. Acanin yuregine saglik.

Son olarak nickim zaten and justice for all albumunun kisaltilmisidir. Metallicanin gunumuze gonderme yapan sarkisi.

Halls of justice painted green, money talking...

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 2/151 İlkİlk 12341252102 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •