Sayfa 817/1023 İlkİlk ... 317717767807815816817818819827867917 ... SonSon
Arama sonucu : 8183 madde; 6,529 - 6,536 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Ve tankerin yalıya geçirmesi sonucu kanal istanbul işi de aciliyet kazandı,onu da unutmayalım, arada kaynamasın,sık sık hatırlatalım.
    Yakında bir iki kaza daha beklemek olası demek ki...

2. hocam millet diyo ya sürekli
    yok dth hesapları felan bilmemne
    olası kıriz senaryoda
    ver baba ya
    boğazdaki yalıları gitsin ya
    ne düşünüyon uzun uzun
    hem şilep çarpmaz , güvendesin yani
    Robin Hut olacan az
    zenginden al fukaraya ver
    zaten misyonda garip gureba babalığıydıysa
    hep öyle dendi de
    buna göre bu bağlamda da
    bi tezat yok bence
    e yalı sahapları ne etçek ne bilem ben yav
    dert babasımıyım onu da mı düşüncez
    yatırım tavsiye değil
    çoğulcu düşünme
    çoğulun menfaat ve çıkarını korumaya yönelik

Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Cemil Ertem'in yukarıdaki yazısıyla, Erdoğan'ın "faiz-enflasyon" yaklaşımına bilimsel temel oluşturma çabalarına benim dediğim kısaca şu: Hadi öyleyse enflasyonu düşüreceğim diye faizleri düşür...

Erdoğan'ın teoreminin doğruluğunu canlı canlı görelim...
    Hey allahım deney deney deney, illa kurcalanacak her şey illa didiklenecek.Kızdırıcaksınız adamları, bilim dünyası fikri tartışmalardan mahrum kalacak, bizim ekonomi dünyasına yapacağımız tek katkı da sizin deney sevdanız yüzünden badem olup gidecek sayın bora yaşar.Olmaz ama ,bu kadar kuşkuculuk, bu kadarına ben de şeettim.Sn cemil ertem yazmış işte uzun uzun ben kendi adıma zevkle okudum efendim.))))))))

4.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Cemil Ertem'in yukarıdaki yazısıyla, Erdoğan'ın "faiz-enflasyon" yaklaşımına bilimsel temel oluşturma çabalarına benim dediğim kısaca şu: Hadi öyleyse enflasyonu düşüreceğim diye faizleri düşür...

Erdoğan'ın teoreminin doğruluğunu canlı canlı görelim...
    fitch bizi arjantinle aynı kefeye koymuş ! artık brezilya hindistan endonezya gibi ülkeler arasında bile ismimiz geçmiyor onlar bile daha iyi kabul ediliyor !! kırılgan beşli söylemi vardı o bile tarih oldu !!

5.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    % 95. Kalan %5 kısım halen Türkiyede alış verişte Tl kullanıldığı , günlük ihtiyaçların karşılanması için mecburen pul olmaya devam ediyor.
    Sağolun. Bu aşamadan sonra yüksek miktarı sistem dışı cıkarmak bence cok zorlaştı. Son 2-3 sene içinde 50% civarı cıktım, geri kalan kısımla finansal ürünlerde kayıpla bekliyorum. Sabitleme olayına gidilimesi halinde el mahküm betona gömeriz... şükür ki milyon dolarımız yok yoksa uyku tutmazdı

16 yıldır yaptıkları yapacaklarının teminatıdır fazla söze de gerek yoktur, duvara çarpılmıştır sadece medya kendi ellerinde olduğu için haber yapılmamaktadır.

Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Ve tankerin yalıya geçirmesi sonucu kanal istanbul işi de aciliyet kazandı,onu da unutmayalım, arada kaynamasın,sık sık hatırlatalım.
    aciliyet neden kazanıyor ??

planlanan kanal bogazdan çok daha dar.. üstüne köprüler yapılacak, şimdiki bogaz ve fatih köprülerinden daha alçak.. ve etrafına yerleşim yerleri yapılacak..

nasıl aciliyet kazanıyor ?? olay tamamen rant ve yeni emlak/beton projeleri.. güvenlik olsa bina yapmazlardı etrafına..

olay dostane ilişkilerle buradan geçiş yapan ülkelerle çözülür.. daha sıkı güvenlik ve geçişlerde ciddi önlemlerle ile..ama kanal istanbul ihanettir ülkeye.
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Alıntı Originally Posted by kutsi Yazıyı Oku
    Sağolun. Bu aşamadan sonra yüksek miktarı sistem dışı cıkarmak bence cok zorlaştı. Son 2-3 sene içinde 50% civarı cıktım, geri kalan kısımla finansal ürünlerde kayıpla bekliyorum. Sabitleme olayına gidilimesi halinde el mahküm betona gömeriz... şükür ki milyon dolarımız yok yoksa uyku tutmazdı
    Milyon Dolarları olanlar çoktan bir tuşla uçup gittiler kalan bir kaç enayi var ki bir tanesi benim yakın çevremde onda da büzük tırım tırım atıyor ne uyku kaldı ne sıhhat.

Sayfa 817/1023 İlkİlk ... 317717767807815816817818819827867917 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •