Sayfa 578/1032 İlkİlk ... 78478528568576577578579580588628678 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 4,617 - 4,624 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1.  Alıntı Originally Posted by hasanaslan66 Yazıyı Oku
    ........başta Yapı kredi bankası olmak üzere yanında zor günler geçiren bir iki özel bankanın daha iflasını vereceği söyleniyor. bu olayların gerçekleşme ihtimalleri ve sonrasında yaşanabilecekler hakkında, özellikle trendhoud un yorumlarını okumak isterim.
    Bu tür senaryolar hemen her krizde ortaya çıkar. TR bankalarının rasyoları çok güçlüdür. Ortalama sermaye yeterlilik rasyosu hala %15 civarındadır ve dünya ortalamasının epeyi üzerindedir. Ortalama batık kredi rasyosu şu anda %3 gibi. Tamam, bu oran yükselecek ama öyle kritik seviyelere gelmez. Bakın, İtalya ve İspanya bankacılık sektörü çok daha zor durumda. İtalyan bankacılık sektöründe batık kredi oranı resmi olarak %17, gayrı resmi olarak ise %30'a yakın. Buna rağmen ciddi problem yaşamıyorlar. TR'deki en kötü senaryoda devlet müdahil olur ve hiç bir bankanın iflasına müsaade etmez derim.
    14 Mayıs 2024'de 19.96'dan BJKAS aldım. Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Bu arada ABD'nin ofac cezasını açıklamaması açıklamasından daha etkili oluyor, başta halkbank olmak üzere tüm bankacılık sektörü ve dolayısıyla tüm piyasalar üzerinde baskı oluşturuyor. Cezayı açıklasalar bu kozu kaybederler öyle değil mi? Siz olsanız sonuna kadar bu avantajı kullanmaz mısınız? Biz de burada açıklasınlar diye kıvranıp duruyoruz.
    Aynen boyle. O yuzden midtermlere kadar OFAC dusmedi mi, daha da uzayacak demek bence hikayeler.

Bugun mal verdiler. 6.40'dan bile seans sonu City gelip 2 milyon lot verdi. Ortada emilecek lot falan yok. Herkes tasiyici yapildi. OFAC'tan dolayi da ilgi yok yabancilar tarafindan. Bankanin 70 milyon lotu almasi da birsey degistirmez bence. En azindan asagilara gitmez, o kadar.

3. Bugünkü kapanış 6.39 dan oldu, açılışta günlük zirve olan 6.73 görüldü ama gün sonunda günün en düşüğünden kapattık, hacim de 76 milyon lot gibi oldukça yüksek gerçekleşti. Günlük performans moral bozucu çünkü hisse aylardır yaptığı gibi bir türlü çıktığı seviyede tutunamıyor, patinaj çekiyor, sonra da kapanışa doğru günlük dip seviyelere salınıyor. Yalnız önemli bir değişime dikkatinizi çekerim, artık "alım momentumunun hakim olduğu" bölgedeyiz. 50 günlük basit hareketli ortalama olan 6.30'un üzerinde kaldığımız sürece bu bölgede salınım yapmaya devam edeceğiz. Son 13 aydır hep satış momentumunun hakim olduğu bölgede kalmıştık, bir kaç geçici feyk hareketler dışında. 6.30'un üzerinde kaldığımız sürece hisse olumlu şartlara maruz kalmaya devam edecektir.
    14 Mayıs 2024'de 19.96'dan BJKAS aldım. Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

4. 6.70 seviyesinin önemi bugün gözler önüne serildi. Bu seviye son derece kuvvetli bir direnç seviyesidir. Üstüne atmamız için çok büyük bir enerji gerekiyor, bu enerjiyi elde etmek için de günlük işlem hacminin "spot alım" ağırlıklı olarak 100 milyon lotu geçmesi lazım. Bildiğiniz üzere 6.70 seviyesi "trend değişim" seviyesidir, bunun üstü "çıkış trendi" bölgesidir, altı ise "düşüş trendi" bölgesi. 6.70'in üzerinde kalıcılık olması için 1 hafta boyunca (5 işgünü) bu seviyenin üzerinde kalmamız lazım.

5. Bugün şahit olduğumuz türden gün içi %5 gibi yüksek marjlı geri çekilmeler genelde dip çalışması yapan hisselerde yaygın şekilde görülür. Nedeni şu: Hissenin hala kendini toparlayamadığı ve yeniden düşüş moduna gireceği beklentisini taşıyanlar (ayılar) bu tür yüksek marjlı çıkışları satış fırsatı olarak görürler, ellerinde hisse varsa onları tahtada basarlar, yok ise bir yerlerden ödünç alıp öyle basarlar, ödünç alamazlarsa T+2 bünyesinde mahsuplaşma kapsamında yine basarlar (çıplak açığa satış oluyor). Ayılar cephesinin karşı tarafında, olumlu yönde beklentilere sahip boğalar yer alır, bunların temel öngörüsü ise hissede artık en kötü günlerin geride kaldığı ve geleceğin daha parlak olduğu yönündedir. Dip çalışması sürecinde hatta bu süreçten çıkış esnasında bu 2 gruptan biri geçici olarak hakim konuma geçer ve hisseyi kendi öngörüsü yönünde hareket ettirir, örneğin bugün ayılar hakim konumdaydı çünkü hisseyi 6.73 ten 6.39 a kadar sürmeyi başardılar yani %5 düşürdüler. Ancak hisse gerçekten de dip çalışmasını sona erdiriyorsa ayıların zaferi uzun soluklu olmaz, boğalar gücü tekrar ele geçirirler çünkü hissede artık momentum değişimi gerçekleşmiştir, satış momentumu yerini alım momentumuna terk etmiştir. Genelde ayılar en dipten %20 çıkış yaşanana kadar yani tanım itibariyle trend değişimi onaylanana kadar bu gerçeği göremezler ama bunun akabinde ister istemez havlu atmak zorunda kalırlar. İşte bu yüzden 6.70 seviyesi gerçekten de büyük önem taşıyor. Japon mum analizi formasyonlarına bakarsanız ne dediğimi daha iyi anlayabilirsiniz.

6. Amerika'nın 5 Kasım seçimleri ne birşey kalmadı. Trump eğer bu işi seçim öncesi toparlamak istiyor ise son bir ayı var. Çok zorlu geçebilir bu süre. Türkiye ve Amerika da Anlaşma yoluna giden yok gibi görünüyor. Karışık ve zorlu bir süreç olacak gibi, ama anlaşma olmaz ise 5 Kasım sonrasinda karışık durumlar da daha da artabilir. Anlaşma olur ise işler tatlı tatlı iyilesebilir. Tavsiye içermez

Hisse yalancı çoban misali çıkacakmış gibi yapıp her seferinde en düşükten kapatıyor o kadar alıştırdı ki yine aynı diyorsun.
    Birgün gitmeye başlarsa kimse inanmayacak, tabi elimizde senet kalmışsa.

Lenovo A7020a48 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ''Yazdıklarım tamamen hayal ürünüdür. Gerçeklerle ilgisi yoktur''
    ''Tek gerçek BeşiktAŞK''

8. ERDOĞAN: BRONSON KARARININ MAHKEME VERİR, 12 EKİM'DE MAHKEMESİ VAR, NE KARAR VERİR BİLEMEM, BUNA SİYASİLER KARAR VEREMEZ

12 ekimde gidici bence

Sayfa 578/1032 İlkİlk ... 78478528568576577578579580588628678 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •