Sayfa 423/423 İlkİlk ... 323373413421422423
Arama sonucu : 3379 madde; 3,377 - 3,379 arası.

Konu: ZOREN - Zorlu Enerji

1. Sayın desidero74,
    Bugüne kadar edindiğim izlenim fiyat belirtmek yerine ne kadar zaman alacağı belli olmayan bir sürede gösterge ve fiyat uyumsuzluklarına odaklanmak gerekli.Satış uyumsuzluğu tepelerden çizilen çizğiler ile ortaya çıkıyor.Fiyat yükseliyor,gösterge düşüyorsa satış gelecek.Alım uyumsuzluğu ise diplerden çizilen çizgiler ile ortaya çıkıyor.Fiyat düşüyor,gösterge yükseliyorsa alımlar artacak.O halde grafikte buna odaklanacağız.

2. Son yazdığımın da bazı incelikleri var.Uzun süre baskıda kalan endeks yeni bir çıkışa başladı ise endeksle ilişkili hisseler de 3 dalgalı bir yükselişe başlıyor.Uzun süre boğa piyasası hakim ve artık güçten düşmüşse yine 3 bazen de 4 dalgalı düşüş geliyor.Bunları bilmez isek yukarıda çok net bilinen bilgi de işe yaramıyor.Ya çok çabuk hisseden kaçıyoruz ya da düşüşte daha ilk dalgada mala girip artık satamaz hale geliyoruz.Alacağımız ve satacağımız yerler de artık eskisi gibi işlemiyor.Teknolojinin gelişmesi ile çıkan robotlar makinalı tüfek gibi seri iniş çıkışlara neden oluyor.O nedenle teknik analizi standart biçimde kullandığını düşünenler de başarılı olamıyor.Anlatılan kurallar kesinlikle yanlış yola insanı yönlendiriyor.Aynı otoyolda araç kullanırken kişiyi paralı otoyollara yönlendiren navigasyonlar gibi..

3.  Alıntı Originally Posted by loruhlano Yazıyı Oku
    Günaydın herkese ANZ bilerek, bilinçli olarak destekleri aşağı yönlü kırdırıyor, Cuma akşamı son saat itibarıyla da güçlü bir destek daha kırıldı...Yön şimdilik daha aşağılar....çünkü 30 ve 100 endeks de SAT verdi, Cuma akşamı..Zoren ayrışmaz diye tahmin ediyorum....

/Not: Ceo , halka arz konusunda KAP a yanıltıcı bilgi gönderdi, sırada o kadar çok halka arz olacak şirket var ki, zor sıra gelir ZORYEN e....Bu durumda, Zoren in fiyat hareketlerini engeller 2024 ilk çeyrek bilanço gelinceye kadar..
    Maalesef ben de bundan korkuyorum bir de dün akşam perihan t. İle selçuk hocanın iki gün önceki zoren analizini izledim

https://www.youtube.com/watch?v=Rgt76SDpGIU

Bir bakın derim içinde zoren Le pegasus ve otokar da var , zoren başta olmalı

Alıntı Originally Posted by diskriminant Yazıyı Oku
    Sayın desidero74,
    Bugüne kadar edindiğim izlenim fiyat belirtmek yerine ne kadar zaman alacağı belli olmayan bir sürede gösterge ve fiyat uyumsuzluklarına odaklanmak gerekli.Satış uyumsuzluğu tepelerden çizilen çizğiler ile ortaya çıkıyor.Fiyat yükseliyor,gösterge düşüyorsa satış gelecek.Alım uyumsuzluğu ise diplerden çizilen çizgiler ile ortaya çıkıyor.Fiyat düşüyor,gösterge yükseliyorsa alımlar artacak.O halde grafikte buna odaklanacağız.
    Teşekkürler sn. Diskriminant

Sayfa 423/423 İlkİlk ... 323373413421422423

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •