Sayfa 429/429 İlkİlk ... 329379419427428429
Arama sonucu : 3428 madde; 3,425 - 3,428 arası.

Konu: ZOREN - Zorlu Enerji

1. Biraz daha geniş persfektiften bakalım.Bizi yükselmeli hissine kaptıran nedir?Bunu xu100 grafiğinden anlayabiliriz.[IMG][/IMG]
    Burada xu100 ün accumulation-distrubiation yani toplama dağıtım endeksinin yükselişlerinde endeks de yükseliyor.Son zamanlarda endeks güç kaybediyor.

2. Şimdi endeksin son bir yılda neden yükseldiğine de bakalım.[IMG][/IMG]
    Belirtilen tarihte zAdaptick-Up volatility 2022 de en yüksek değerine çıkmış.Buradan çizilen kesik kesik yatay doğru fiyat scalasında 10247 yi gösteriyor.Ve endeks bu noktayı gördü.İşte şimdi bu nedenle sıkışıyor.Tabii zoren de bu durumdan kaçamıyor.

3. Peki ileride neler olabilir?Ben endeksin akbnk,garan,kchol,sahol gibi hisselerle tutulurken thy,tuprs gibi hisselerle düşürülmeğe çalışıldığını görüyorum.Xu100 ün Bollinger Bandı çok tehlikeli bir noktaya geldi.Üst ve alt bandın birbirine yaklaşması sert hareketlerin geleceğini anlatır.Yukarı mı,aşağı mı?İşte o belli değil.Her iki tarafa olabilir.Ben aşağı olacağına inanıyorum.Hisselerin ucuzlaması alınabilir hale gelmesini sağlayacaktır.Zorenin bu düşüş zayıfladığında hızlıca 7.55 leri göreceğini de düşünüyorum.Bu olursa zAdaptick göstergesinin 0.8 üzerine iyice çıkmasını bekleyeceğiz.İşte o da olursa en az 1 yıllık al-sat yapmadan hissede kalmak gerekecektir.
    Anlattıklarım bir deneme çalışmasıdır.Buna bakarak işlem yapılması her kesin kendi sorumluluğundadır.

Zoren, günlük kapanışını 6,06.-TL. üzerinde yapabildiği an, en az 6 iş günü devam edecek bir yükseliş formasyonu içine girecektir...

Sayfa 429/429 İlkİlk ... 329379419427428429

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •