Sayfa 425/425 İlkİlk ... 325375415423424425
Arama sonucu : 3398 madde; 3,393 - 3,398 arası.

Konu: ZOREN - Zorlu Enerji

1. Göstergenin en yüksek değeri aldığı günde fiyat 25.85 tl.Bu göstergenin en tepe noktası fiyat scalasında 50.85 tl.yi gösteriyor.Demek ki kasım 2023 sonlarına doğru bu fiyatları göreceğiz.Sonraki datalar geldikçe ne oluyor?
    [IMG][/IMG]
    şimdi fiyatın 69 lira düzeyine çıkacağı görünüyor.

2. Ve bingo.Fiyat 69 tl olmuş....
    [IMG][/IMG]

3. Bu hissenin hareketleri tarihi zirvesini zorlayan hisseler için bir örnek olabilir.6.10.2023 de tarihi zirve görünmüş.Sonra fiyat gevşeyerek 26.12.2023 kadar sürmüş.Sonra iki defa tarihi zirveyi geçmeyi denemiş ve geçememiş.Sonunda 19.4.2024 tarihinde zirveyi kırarak daha yükseğe çıkmış..
    Vestl belki birebir aynı hareketleri yapmayabilir.Ama benzer olabilir.Sonunda tarihi zirveyi kıramayıp trend değiştiren hisseler de gördüm...

4. 1990 yılında benim ve bazı tanıdıklarımın parasını koyarak borsaya girdim.Her gün ne alsak para kazanıyorduk.Derken körfez krizi patladı.Kazandılarımız gittikten sonra ana para da yarıya indi.Tüm hisseler taban.Alayım diyorsun.Emir veriyorsun.Alamamışsın.Tüm hisseler tavan satış veriyorsun.Hiç biri satılmamış.Yani bu iş bana göre değil deyip elimdeki o zamanın parasıyla 92 kuruşa tüm gübre fb. hisselerini sattım.42 milyona renault toros aldım.İki yıl sonra gübre fb.16.750 tl.'ye çıktı.O tarihte 2 adet sıfır mercedes alıyordu.İşte bu durum bilgisayar öğrenerek borsayı izlemek gerektiğini kafama soktu.Aile içinde de "borsadan uzak duracaksın"ültimatonu almama neden oldu.Ve uzaktan izleyerek bu günlere geldim.İyi günler.

5.  Alıntı Originally Posted by diskriminant Yazıyı Oku
    1990 yılında benim ve bazı tanıdıklarımın parasını koyarak borsaya girdim.Her gün ne alsak para kazanıyorduk.Derken körfez krizi patladı.Kazandılarımız gittikten sonra ana para da yarıya indi.Tüm hisseler taban.Alayım diyorsun.Emir veriyorsun.Alamamışsın.Tüm hisseler tavan satış veriyorsun.Hiç biri satılmamış.Yani bu iş bana göre değil deyip elimdeki o zamanın parasıyla 92 kuruşa tüm gübre fb. hisselerini sattım.42 milyona renault toros aldım.İki yıl sonra gübre fb.16.750 tl.'ye çıktı.O tarihte 2 adet sıfır mercedes alıyordu.İşte bu durum bilgisayar öğrenerek borsayı izlemek gerektiğini kafama soktu.Aile içinde de "borsadan uzak duracaksın"ültimatonu almama neden oldu.Ve uzaktan izleyerek bu günlere geldim.İyi günler.
    Ben 1990 da çok gençtim üniversite 3 te ama kapalıçarşı tahtakale de döviz alıp satışı yapan hanut işlerine bakan bir gençtim günde 3- 4 saat çalışır gereken parayı kazanır giderdim orada Mehmet Akın, Muhammed Boztepe nin Sandal bedesteninde Osmanlı Bankasından fazilet hanımla seans izledikleri yerde borsa maceram başladı, 400 arçelik hissen vardı 18 den aldım savaş çıkacak diye 13 ten çıkmıştım, savaş başladı o gün 5 liradan alırım diye gittiydim , bütün hisseler tavan olmuş, bana orada bulunan Hacı abi denilen bir yaşlı kurt ne o, sen öyle hesap ettin diye öyle mi olacak zannediyorsun dedi bu ilk zararımdı ve çok feci gelmişti, o gün o 400 arçeliği hiç satmasaydım bugün ne olurdu hep merak ederim. Seans 10 da başlar 12 de biterdi. Şimdi siz yazınca yazasım geldi hocam.
    No animal will sleep in a bed /with a sheet. Duyda sakın inanma .

6. Önemli not : önce savaş çıkmayacak diyen Mehmet Ali Birand beni yanlış yönlendirdi sonra da o dönemde savaş çıkarsa borsa taban olur diyen ekonomist bozuntuları, ..

Sayfa 425/425 İlkİlk ... 325375415423424425

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •