Sayfa 982/982 İlkİlk ... 482882932972980981982
Arama sonucu : 7850 madde; 7,849 - 7,850 arası.

Konu: OTKAR - Otokar

Alıntı Originally Posted by Devir Yazıyı Oku
    Sende olmassan bu kağıdı 1 ay taşımam mzffr .Blanço her sene ilk çeyrek sıkıntı önümüze bakıp alacağı işleri beklemek. moral veren yorumlar berbat battık boş işler kağıdı alırken nedenlerini unutmayalım sabır böyle yüksek montanlı ihalere kaldı o zaman burada agresif hareketler başlar.Şirket bu kalıptan çıkıp argeye yüklenip yeni tasarımlar çıkarması lazım 3 4 tane zırhlıların dışına çıkıp AAAA bu dedirtecek süper üretime geçecek yeni teknolojiler çıkarması lazım.Acizhane bu düşüncelerle meramımı analtmaya çalıştım.bir şey bildiğimden deil sadece paylaşmak bilsem kendime faydam olurdu ytr tv deildir ...sağlıcakla yorumlara devam arkadaşlar .
    Üstad, ben 50 yaşındayım. 17 yaşından beri para piyasaları hobim. 33 senede öğrendiğim tek şey temettü veren Koç şirketlerinde pozisyon açarsan, 5-6 sene içinde en az bire yirmi karda oturur duruma gelirsin. Koç şirketlerinin neredeyse hepsini 5-6 sene önce alanlar şu an bire yirmi elli karda. Benim otokar maliyetim tek haneli. Bu arada son 6 senede dünya tarihinde yaşanmamış bir pandemi, ikinci dünya savaşından beri yaşanmamış sıcak çatışmalar, FED faiz artırımları, Türkiye piyasalarında %70 olan yabancı payının %20'lere düşüşü, faiz sebep enflasyon sonuç gibi birçok kriz ve ülke notlarımızın çöp seviyesine inişini izledik.

Krizlerin sona erdiğini, notlarımızın tekrar yatırım yapılabilir seviyeye geldiğini, kamu ihalelerinde liyakat ve ehliyetin esas alındığını (Altay tankı ihalesi), gri listeden çıktığımızı, yabancı payının tekrar %60 üzerine geldiğini vb. düşünün. Bir nevi burada risk satın alıyoruz. Ben aldığım riskten memnunum ama Otokar bugün al 3 ay sonra iki katına gitsin türü tahtalardan değil. Sabırla toplayıp en az 4-5 temettü alan yatırımcı uzun vadede mutlaka hedeflediği pasif gelire kavuşacaktır.

2. Teş.sizi epeydir burda uzun zamandan beri olduğunuzu biliyorum.yaş 64 uzmanlık sabırla ve doğru yerdeyseniz hedef koymak kaydıyla mutlak getiri bakımdan başka yerde yok.otokar ne zaman blançolarda 4 5 milyar kara geçer sayılı kağıtlar arasında yerini arar.tek şey borsada günlüklere takılıp enerjiyi boşa harcamamak.herkese bol kazançlar temennisiyle başarılar dilerim.ytr tv deildir.

Sayfa 982/982 İlkİlk ... 482882932972980981982

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •