Sayfa 219/956 İlkİlk ... 119169209217218219220221229269319719 ... SonSon
Arama sonucu : 7645 madde; 1,745 - 1,752 arası.

Konu: PNSUT - Pınar Süt

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,501
    Modeli internet üzerinden anlatamayacağımı biliyordum ancak yine de paylaşmak istedim. Temel muhasebe bilgisi bu işi anlamak için yeterli değil.

İşin aslı, FSNA yapmadan önce çok büyük bir excelde bahsettiğim kalemlerin tahmini yapılıyor yani kesinlikle göründüğü kadar kolay değil, o yüzden kimse anlatmaya girişmiyor ve hakkında fazla kaynak yok.

Benimki biraz hava atmak gibi oldu öğretici olmak yerine, ben yapmayı az çok öğrendim ama sanal ortamda anlatacak kadar değil, zaten sanalda anlatan görmedim hiç.

Syg.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

3. Pınar Süt ' ün 22 sene içinde , Bankada Nakit-Fonda duran paraya göre grafiği..

Ziraat Bankası Likit Fon kullanılmıştır.

Piyasada, hiç bir satış sorunu olmayan, yeni ürünler pazarlayabilen bir gıda şirketinin, Enflasyona göre olan getirisinin, fiyat trendini bozması , normal değildir ve beklenemez.

Hele ki, grubun diğer şirketi Petun' un grafikte harikalar yaratırken,süt'ün bu zayıflığı becermesinin nedenleri, ancak, şirket özel politikalarında aranabilir.

Yaşar grubu, yıllar içinde, şirketler arasında fon gezinimi ile oluşturulan Harmonik fiyat değişimleri ile , vergi giderlerinde bir ayarlama imkanı yaratıyor olabilir.

Bu nedenle, uzun vadeli görüşlerimizde bir değişiklik yoktur. Senet 2022 ye kadar eski performansının üzerine rahatlıkla çıkacağına olan inancımız tamdır. (YTD)

4. Sn Borsainer
    Enflasyon rakamları açıklandı
    Süt fiyatlarına Ocak ayında ne kadar zam geldi açıklarmısınız?

Esen Kalın

IPhone8S cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,501
    Bu aralar Pnsut ile pek ilgilenecek zamanım yok, İnek size emanet
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

6. PNSUT ORTA VADE: NÖTR-POZİTİF

22 Aralık’ta alım duyurduğumuz ve 08 Ocak’ta 13,81TL fiyat ve %15 getiri ile çıkış yaptığımız hissede 12,5TL’ye yaklaşıyoruz. Endekste satış yönlü baskının getirdiği riskleri de dikkate alarak 12-11,7TL aralığında standart büyüklüğün 1/10’u oranında alım planladığımız hissede güvenli alım fiyatı cari fiyatın yaklaşık %50 aşağısında seyrediyor.

http://strfs.com/upload/bist148-0502.pdf
    Çalış, çalış ileri, çalışan kalmaz geri...

7. Satmaya doyamadılar 1 haftadır bakalım daha nereye kadar satacaklar artık buralardan dönmesi lazım yoksa veled dalin amin
    yazdıklarım çizdiklerim tamamen kendi bakış açımdan yapılan işlemlerdir...
    asla yatırım tavsiyesi içermediği gibi herkes kendi yatırım kararını kendi vermelidir....

Eee o kadar olacak arkadaşlar, kağıt çok prim yaptı. Düzeltme yapmasın mı?? Göstergeleri soğusun biraz!!

Biraz kendimizi avutalım değil mi ;)

PS: Selimcim ...............!! sen anladın onu..
    Bilmek değil, yapmaktır hayatı değiştiren!

Sayfa 219/956 İlkİlk ... 119169209217218219220221229269319719 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •