Alıntı Originally Posted by tarik1234 Yazıyı Oku
38-48-28-108 değilki olay olay sen ortak olduğun finansalın durumu ne
adamın finansal borcu var senede 100 milyon nfaiz ödüyor bu 70 milyon azalacak
her sene bimekse mal kaptırmayacak 56 milyon batak alacak gideri yazmayacak
kendi faaliyet karı 50 milyon olsun 56 bimeks 70 daha az faiz ödeyecek kar çıkıyor otomatik 180 milyon tl ye 8 fk bile değil hani 140 fk önemli olan sen aldığındaki şirketin durumu 360 milyon borç ödenmiş finansala ortak oluyorsun
18-28-38-48 değil mevzu bu bana göre arz sonrası ederi en az 60 tl 38 yapılsaydı en az 75 derdim ve bunu sallama söylemiyorum finansal tablodan basit toplama çıkarma ile bulunacak şeyler fk bakasrsak tüpraş 0 olmalı arsalar para ediyormuş dünyada 3-5 milyar dolar nereye yatırım yaparsan o arsaları bedavaya zaten veriyorlar
sen geleceğini alıyorsun yatırımcı 147 fk senet 2017 arz vs bunu anlayamadı
inanın ben aydem turex ve çan 2 arzının yapılamnayacağını düşünüyordum
penta hiç tereddütüm yoktu ama ky ne bilanço okuyor ne f,nansal okur yazarlığı var
biraz mantık olsa 3 halka arza katılmazdı
fk-senet-2017 yapılamayan arza takılmayıp penta almalıydı adamlar rahat her sene %50 temettü ödeyeceğiz diyor bu 3 arzdan hangisinde vardı bu
şirketinde hatası var iyi pr yapamadılar şirketi kendini anlatamadılar twitterda finansal tablo ufts u bilmeyn 3-5 m al akılları bulandırdı maalesef kendim için mutluyum ucuzdan daha fazla alacağım ama potansiyelin altında yapıldığından bir mali müşavir finans yüksek lisans yapmış şirket değerleme yapan bitirme tezi ufrs ve büyük kurumsal firmalara danışmanlık veren biri olarak ky finansal okur yazarlığının düşük olmasına açıkca üzüldüm şu pentaya yapılanın yarısı aydem turex çan2 gwind yapılsa anlardımda yanlışl yerde alarm çalındı maalesef
halka arz etkisi net 3. çeyrekte görünür bu saatten sonra çeyreklik net karı 40 milyonun altında olmaz (3. çeyrekten itibaren)
Bu kadar güvendiğiniz ve ucuz olduğunu düşündüğünüz bir hisse ise evinizi ve arabanızı satıp almalısınız, şahsen ben yaza 50 tl üzerine çıkacağını düşünseydim öyle yapardım. Arz başarısız olmasın diye ülker kendisi malı toplu halde aldı büyük ihtimal yukarı sürmeye çalışacak yeteri kadar talep gelirse Ky'ye kitleyip kaçacak tabi bu dediğim iyi senaryo kötü senaryoda direk ilk günden alıcı olmadığı için millet satıp çıkar o zamanda tam size fırsat doğar milletin sattıklarını toplayın sonuçta ucuz olduğuna çok eminsiniz kaçırmayın bu fırsatı.