Sayfa 44/504 İlkİlk ... 3442434445465494144 ... SonSon
Arama sonucu : 4025 madde; 345 - 352 arası.

Konu: KFEIN Kafein Yazılım Hizmetleri Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by HANKAN Yazıyı Oku
    Kardeş.. anladiğım kadariyla bilanço okumayı falan bilmiyorsunuz... en azindan şirket sitesini ziyaret edip kimmiş müşterileri, kime ne satıyormuş, karlilık orani neymiş, alacağı-borcu neymiş 10 dakika araştirmiyorsunuz.. ve üfüruyorsunuz... ben 5.90lardan beri taşıyorum bu hisseyi, 7.80de okutmuşum 7.20 de yeniden doldurmuşum... hele bi anlat bakalım niye boşmus 300 yazılım muhendisiyle çalışan şirketin içi? ))
    İzahnamesinden tut bilançosuna, sahibi verusa nın daha önce yediği haltlardan tut Kafein altında mantar gibi türetilen yeni şirketlere, yıldız teknik tekno bölgesindeki yerinden tut aldığı teşviklere, metro yatırımla olan halka arzından tut bnp paribas la olan takaslara kadar elimden geldiğince inceleme yaptım. Ayrıca bir şirketin şu anki bilançosuna göre değil gelecekteki bilançosuna göre iş yaparım. Kaldıkı şu an bilançosu 28 fk lara işaret ediyor. Telekom operatörlerine vs. hizmet sunan bir taşeron firma. Ürettiklerini nihai tüketiciye veya direk şirket kullanımına sunsa anlıycam. Benim görüşüm bu şekilde ama bende spekülatif alım yaparım para kazanma fırsatı verirse neden yapmayayım. Sanki yenibir Facebook falan doğuyor

2. hükümet yazılım,ar-ge ye destek sözü verdi,
    hatta Türkiyede küçük bir silikon vadisi projesi var hükümetin,
    dötü moklu,faceebok,500.milyar dolar yapıyor,tüm bistteki hisseleri üçe dörde katlıyor,
    neyi facebook un,ne üretiyor,elde var,sadece bilgi ve inovasyon,artık dünya böyle ,
    bunu hükümet geç de olsa farketti ve bu tip firmalara özel teşvik verilmesi gündemde,
    bunun için yazılım sektörleri öne çıkıyor,kfein in son hareketinin esas sebebi bu olsa gerek,
    ama ne fazla iyimser ne de fazla kötümser olmak lazım.
    Amerika denen şeytan yuvası ile umarız hükümet yetkilileri anlaşır veya
    Amerika bizimkilerle anlaşır bu dolar kabusu sona erer,bist ve ülkemiz rahat bir defes alır,
    yoksa çok iniş çıkışlar olacak.Allah beterinden ve bu şeytanlardan korusun....

3.  Alıntı Originally Posted by renkly1i Yazıyı Oku
    İzahnamesinden tut bilançosuna, sahibi verusa nın daha önce yediği haltlardan tut Kafein altında mantar gibi türetilen yeni şirketlere, yıldız teknik tekno bölgesindeki yerinden tut aldığı teşviklere, metro yatırımla olan halka arzından tut bnp paribas la olan takaslara kadar elimden geldiğince inceleme yaptım. Ayrıca bir şirketin şu anki bilançosuna göre değil gelecekteki bilançosuna göre iş yaparım. Kaldıkı şu an bilançosu 28 fk lara işaret ediyor. Telekom operatörlerine vs. hizmet sunan bir taşeron firma. Ürettiklerini nihai tüketiciye veya direk şirket kullanımına sunsa anlıycam. Benim görüşüm bu şekilde ama bende spekülatif alım yaparım para kazanma fırsatı verirse neden yapmayayım. Sanki yenibir Facebook falan doğuyor
    Mantar gibi türetilen derken? 24 milyona alınan 22 milyon cirolu 60 müşterili Smartiks'i mi kastediyorsunuz? Halka arzdan gelen parayla alindı. Kafein Favök rakamına %100 e yakin kar katması bekleniyor bu yil.

Kafeindeyse; Vodafone, turkcell, ttkom, ergo, allianz, thy, migros, hürriyet vb müşteriler var.

Neyse.. yılı 11 tl civarinda kapatmayi bekliyorum inş.

4. Bugun düzeltmesini eksi yönlü 7.40 altinda yapması tercihimdir ama bu hissenin neyapacagi belli olmaz.YTD

5.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    arkadaşlar bu hissenin temeli çok güzeldir...büyüme potansiyeli yüksektir...her ne kadar aynı yatakta galip ile yatmak sakıncalı ise de hisse fena değil..yanlız galipten dolayı her zaman temkinli olmakta fayda var..

bu gün hisse agresif çıkış yaptı buda işlem hacminin çok aşırı artmasına neden oldu...bu gün hisse tam 55 milyon tl civarı bir işlem hacmi yaptı...bu tür işlem hacimleri hisselerin dinlenmeye geçme potansiyelini artırır...çoğu hisse bir süre fiyatını düşürerek düzeltmesini bir kaç günde bitiriyorken çok az hissede işlem hacmini düşürüp ama fiyatını da pek düşürmeden düzeltme sürecini bitirebiliyor...

son bir kaç günlük çıkışlarda kapanışlar günlük ağırlıklı ortalamanın çok üzerinde iken bu gün ağırlıklı ortalaması olan 7,38 in hemen üzerinde bir kapanış yaptı..(7,41) buda çıkış ivmesinin bir miktar yavaşladığını işaret ediyor...bu tür günlerden sonraki günlerde hisse ilk etapta primli açılır ama ardından satış yer...

eğer yarın 7,82 yi geçecek kadar çıkış yapacak olursa o vakit düzeltme olmama ihtimali artar..ama şahsi düşüncem yarın dikkatli olunmalıdır..

bu hisse elimde vardı 7,75 ile satış yaptım...ardından tekrar alım konusunda bu yüksek işlem hacmi nedeniyle vazgeçtim..bunun yerine ben denge hissesini tercih ettim...

umarım tüm ky dostlarımız kazanmaya devam eder...
    arkadaşlar dün böyle bir yorumda bulunmuştum...normal şartlarda sabah endeks çok sert eksili açılmamış olsaydı hisse ilk etapta 7,70-80 aralıklarına gidip ordan satış yedikten sonra düzeltme sürecine girecekti...ama endeks sert eksili açılınca çok az artılı olabildi (7,41 den 7,44 e kadar ) ardından da satışlar geldi...

hisse bir süre işlem hacmini düşürerek dinlenme süreci yaşayacak..bu süreçte çok nadir hisse fiyatını aşağı düşürmezken bir çok hisse ise fiyatını düşürerek bu süreci tamamlar...önceki düzeltme süreci 6,44 ün görüldüğü vakitte oluşmuş idi...o vakit ki işlem hacmi sadece 25 milyon tl idi..dünkü işlem hacmi ise tam 55 milyon tl oldu...bu işlem hacimleri bu hisse için fazla..çünkü bu tür günlerde hisseyi uzun vadeli tutmak isteyenler dahi trade amacı ile satış yapmaya yönelirler buda hissede bir yük ve ağırlık oluşturur..bu nedenle de hisse çıkamaz ve düzeltme sürecine girer...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

6. düzeltme sürecinden sonra hisse tekrardan bir çıkış dalgası başlatacağına inanıyorum..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

7. alış gibi yapıp çakıyorlar görünüyor bu iki adi kurum...midemi bulandırıyorlar...çağrı fiyatının altına bile veriyorlar..

8. Ne yapsın uzayami ciksin😁hergun artış olurmu yaw.biraz dinlensin.

Sayfa 44/504 İlkİlk ... 3442434445465494144 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •