Sayfa 98/240 İlkİlk ... 488896979899100108148198 ... SonSon
Arama sonucu : 1918 madde; 777 - 784 arası.

Konu: PINSU - Pınar Su VE İçecek San. ve Tic. A.Ş

4. 1 haftayı daha yedik.
    Yapın artık son bedelliyi de rahatlayalım.

5.  Alıntı Originally Posted by ÇAKAL Yazıyı Oku
    1 haftayı daha yedik.
    Yapın artık son bedelliyi de rahatlayalım.
    Haftaya belli eder bilanço kendini. Ben bedelli beklemiyorum. 6 ayliklarda Azda olsa kar gelebilir ama asıl beklentim 9 ayliklarda iyi kar gelebilir (Ali Cengiz olmazsa tabi)
    Son düzenleme : Belekkimi; 13-07-2018 saat: 21:48.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, kişisel görüşlere dayanmaktadır. "ASLA YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR "

6. Sn belekkimi, çok haklısınız. Ancak ben bedelli konusun da,sizin gibi düşünmüyorum.
    Bunlar yıllardır bu yolu seçti. Pek çok şirketinde sürekli zarar gösterip üst üste, mütemadiyen bedelli sermaye artışı yaptılar.Bizim gibileri bezdirip ve dahi artık bedelliye katılamayıp(ellerinde para kalmayınca) çaresiz kalıp ellerindeki son hisselerini sattırıncaya kadar baskı yaptılar.Bunu hep yaptılar(yani zarar zarar üstüne gösterdiler).Sonra bir anda (artık tüm borsadaki hisseleri toplamışlardı) o şirketlerin bilançoları çok çoook iyi gelmeye başladı.Ve evet,pikap gene aynı şekilde yeniden yeniden çaldı.Gençler bilmez?!.Bizim gençlik zamanımız da pikaplar vardı onların bir kısmı çizildiğin de döner döner hep aynı mısraları söylerdi).O şirketlerin hisseleri takla üstüne takla attı.
    Ben SPK’da tanıdığım bir kaç dostumla bu konuyu delilleriyle paylaştım. Farkındalıklarının olduğunu ve SPK başkanlığına dilekçe yazmamızı istediler. Ve şunu söylediler: Bizim web sayfamızda sizi ürkütecek şeyler olsa da korkmayın. Siz sadece düşüncelerinizi söylüyorsunuz.Biz gerekli incelemeyi yapmak zorundayız.Ne kadar şikayet olursa,o kadar ettirgen olursunuz,öyle orada yazılanlardan korkmayın,siz bizi uyardıkça bizim farkında lığımız artar.Mesela en büyük ana temalardan biri, YBP’yi yok fiyatına pet-un’a peşkeş çektiler.Biliyorsunuz bunlar o YBP hisselerini pet-un’a (üç paraya) aktardıktan sonra:YBP’nin karıda,piyasa değeri de 10’a katladı.
    Açıkçası ben şimdiden SPK’ya detaylı bir dilekçe yazıyorum.Sizler de lütfen azıcık zaman ayırıp, oturup bildiklerinizi yazın.Adres malum:SPK.gov.tr.Artı bir şey söylemek istiyorum:SPK şimdi çok daha güçlü, kül yutmaz.
    Bu arada her bilanço döneminde bu hissede ciddi spekülatif hareketler olabiliyor demiyorum,kesinlikle oluyor.Çok net konuşuyorum 9-9.5 yıl az değil.ezberledim değil,ezberlettiler.

7. Bu holdinge öylesine öfkeliyim ki!!!!?,Çeşme de deniz balık çiftçiliği sektörün de yönetmeliklerin, kanunların çoook üstüne çıktılar.Çeşme -Ildırı civararın da tüm kanunları çiğniyerek balık çiftliklerini limitlerin çok ötesin de kurmaya devam ediyorlar.Takipteyim.

İleride Altınyunus Çeşme otelleriyle ilgili paylaşımlarım daha net ,daha somut olacak.

8. Hadi hadii azıcık cesaret.

Sayfa 98/240 İlkİlk ... 488896979899100108148198 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •