Sayfa 149/607 İlkİlk ... 4999139147148149150151159199249 ... SonSon
Arama sonucu : 4851 madde; 1,185 - 1,192 arası.

Konu: PETUN - Pınar Et ve Un

ya bu lafa da ayar oluyorum. kucuk yatirimciyi korumakmis. sen kimsin kucuk yatirimciyi koruyorsun. git kendini koru. dersin ki benim pozisyonum short atiyorum su fiyata gelirse alacagim o yuzden dusecek. biz de eyvallah anlayisla karsilariz. veya yasardan soyle kazik yedim vs. ama yok koruyorum yok uyariyorum. bu ifadeler inandirici degil. bir issizin lafi guzafi

SM-N9005 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

01/03/2018 Hisse Fiyatı 10 TL Yabancı Oranı 30,93

15/10/2018 Hisse Fiyatı 5,55 TL Yabancı Oranı 11,71

04/01/2007 Hisse Fiyatı ??? Yabancı Oranı 4,08

31/12/2007 Hisse Fiyatı ??? Yabancı oranı 21,48

2007 yıllarından hisse taşıyan var mı ?
    Hisse fiyatı ile dolar kuru üzerinden yabancının malı sahiplendiği 2007 yılındaki dolar bazlı maliyeti için....
    Saygılar,

3. İnsan PETUN'u bu fiyatlarda görünce gözlerine inanamıyor.Bu fiyatlar tarihi düşüş fiyatları.Son 5 yıl içinde PETUN geçenlerde gördüğü 5 TL 'yi hiç görmedi.
    Peki bunun sebepleri ne olabilir?
    Sebebinden önce bunu bu hale getirenin Yaşar eliyle oynayan spekülatörünün olduğu açık.Yani senedi gün boyu saçma sapan Alverlerle oyalayan da bizzat kendileri.
    PNSUT de aynısı.
    Oysa her ikisi de Türkiye'ye malolmuş,en güvenilir ürünleri üreten sektörler.Para da kazanıyorlar.
    Peki şimdi dert nedir? zaten bilinen borç ve mütesselsil kefil meselesi dünkü bir olay da değil.Temmuz sonunda 5 TL olan dolar şimdi sadece o zamandan bu zamana kadar %15 değerlenmiş görünüyor.Bu mu mesele? Çünkü o zaman hisseler normal seyirlerinde sayılırlardı.
    Şimdi siz burada sinsi bir plan,fırsat bu fırsat kurlar artmışken borcun ödenemeyeceği algısını verip toplayalım malları ellerinden amacı yok mu acaba Yaşar'ın?
    Senetlerini geri almak için diğer patronların haraketlerine bakınca bunlar onlardan daha mı aptal? diyor insan.
    Borsada senet toplamak için asla değişmeyen tek kural;senedi baskılayarak yatırımcıyı süründürmek,senedi ona taşıtarak günbegün taşıma maliyetinin ağırlığı ve anaparasını da kaybetmenin acısını sonuna kadar yaşatmak değil midir?
    Ama ah şu enflasyon ve bundan dolayı deli gibi yükselen faizler...Böylesi temettü şirketlerinin de canına ot tıkadı.Faizler böylesine yüksek olmasaydı buralara kadar düşürebileceklerine ihtimal vermezdim.

4. bazı arkadşlar pozisyonda olduğundan olsa gerek pınarın 250 milyon dolarlık yukunu hafife almış...

5. Bazı arkadaşlar da pozisyonda olmadıklarından olsa gerek , koskoca Yaşar Holdingin 250 milyon USD borç yüzünden batacağını düşünüyorlar olsa gerek.

Halbuki konuyu enine boyuna inceleseler , adam gibi tahlil yapsalar , biraz da objektiv olabilseler , Yaşar holdingin bu borcu çok kolay çevirebileceğini veya ödeyebileceğini görürler.

En basitinden EUR 8 liradan geldi 6,58'e. Sadece bu düşüş bile holdingin borcunun , en kötü durumu göze aldığımızda yaklaşık 315 milyon TL azaltmış durumda.

Aklı hale EUR'nun 8 lira olmasında kalıp da, holding bu parayı kesin ödeyemez ve batar diyen arkadaşların EUR'nun 6.58'e düşmesinden ve borcun düştüğünden bahsettiklerini hiç görmedim. Hep bir felaket tellallığı.

Mesela benim aklıma hiç pozisyon almadığım bir kağıdın topiğine girip de görüş belirtmek gelmiyor. Bu arkadaşların PETUN hissesi yoksa nedne buradalar , yok varsa o zaman bu kötümserlik ne. Kağıda güvenmiyorsan satarsın başka birşey alırsın , güveniyorsan kalırsın ne olacağını görürsün.

Yok ben küçük yatırımcıyı koruyorum falan lafları hikaye. Bu tür felaket tellallığı yapan arkadaşların yazılarına bakın bir tane somut bilgi , rakam , haber var mı ( şüphecikimse hariç onun yorumları hem objektif hem de rakama dayanıyor , o sadece fazla şüpheci ) . Ama diğerleri sadece boş laf ediyor.

Arkadaşlar şu anda İzmir gayrimenkul açısında en çok değerlenen bölge ve Yaşar Holdingin İzmir'de çok gayrimenkulü var. Yatırımlarının bir kısmı da bu bölgede. Sadece eski DYO fabrikası arsası için 5-6 sene önce 150 milyon USD ekspertiz bedeli belirlendi. O dönem satacaklardı vazgeçtiler. Sadece bu arsa bile bu borcu öder.

Kaldı ki bunun dışında da vardır mutlaka. Hepsini geçtim , Yaşar Holding Pınar markası altındaki tüm şirketleri satıyorum dese , hem içerden hem dışardan bunu almak için en az 15-20 şirket kuyruğa girer. Sadece marka değeri 200 milyon USD olarak hesaplanıyor.

Yaşar ailesinin servetinin 1 milyar USD olduğu tüm istatisklerde var. Hal böyleyken yok borcu var ödeyemez batar falan.

Almayın kardeşim kimse silah dayamıyor kafanıza. Ama birşey rica ediyorum , eğer bu kağıt bu krizi atlatıp herhangibir sebepten dolayı tekrar 9-10 liraya gelirse , bir yere kaçmayın , buharlaşmayın ve buraya gelip o zaman da yazın , arkadaşlar biz bu kağıdı batacak sanıyorduk ama meğerse bir b.k bilmiyor muşuz diye yazın o zaman.

herkese bol kazançlar.

6. Günün fıkrası; Yaşar Holding borcunu ödeyemeyecek !

Alıntı Originally Posted by behzat Yazıyı Oku
    Günün fıkrası; Yaşar Holding borcunu ödeyemeyecek !
    Tamamlayayım fıkranızı
    " YA ÖDERSE....."
    Ben bana kandım bir şey kazanamadım, siz SİZ olun sakın bana kanmayın.

8. 3.89 F/K,komik ya...yazık,kime tabi ki sahiplerine...ufuksuz,vizyonsuz,mirasyediler...mar ka değerini her gün aşağı çekiyorlar.Marketlerde pınar ürünü kalmadı.Hasılat,kar her yıl aynı..büyüme yok.

Sayfa 149/607 İlkİlk ... 4999139147148149150151159199249 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •