Sayfa 206/1230 İlkİlk ... 1061561962042052062072082162563067061206 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 1,641 - 1,648 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    Ttkom
    Gübre Fab.
    Anele
    Katmerciler
    Petun
    Dgate
    Yünsa
    Dan oluşan bir biriktirme sürecine bende başladım
    Kriterlerim
    -Karı düşsede karlılığı drvam eden
    - Borcu az olan
    -Batma ihtimali olmayan
    - Zirvesinden en az %50 düşen.

Karlılığı artan ve temettü hisseleri biriktirilir derler ama ben şeçtiğim hisselerin gelecekte bir gün yıldızının parlayacağı günler gelene kadar toplamaya devam edeceğim.
    Egeen, soda, hektaş, petkim, tüpraş, trakya cam, aselsan tamam süperlerde birazda ucuzundan toplayak bunlar fazla inmedi.

Çimento ve gyodanda ucuzken biriktirmek gerek diye düşünüyorum. Çimentodan çimsa ve boluyu begendim. Gyodanda Algyo yu begendim .

SM-J500FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    GYO almak ne kadar mantıklı sizce önümüzdeki en azından 1-2 yıl?

2.  Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    Ttkom
    Gübre Fab.
    Anele
    Katmerciler
    Petun
    Dgate
    Yünsa
    Kriterlerim
    - Borcu az olan
    -Batma ihtimali olmayan

Karlılığı artan ve temettü hisseleri biriktirilir derler ama ben şeçtiğim hisselerin gelecekte bir gün yıldızının parlayacağı günler gelene kadar toplamaya devam edeceğim.
    Egeen, soda, hektaş, petkim, tüpraş, trakya cam, aselsan tamam süperlerde birazda ucuzundan toplayak bunlar fazla inmedi.

Çimento ve gyodanda ucuzken biriktirmek gerek diye düşünüyorum. Çimentodan çimsa ve boluyu begendim. Gyodanda Algyo yu begendim .

Hocam işinize karışmak gibi olmasın ama çok üzer bu portföy sizi. Gübre Fabrikaları, Anele, Katmerciler, Petun

Bana sorsalar sileceğim hisseler olurdu...

SM-N910C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    http://www.hurriyet.com.tr/kelebek/m...iktim-41022676

Güzel röportaj...biz yatırımcılara da güzel dersler var��
    en önemli ders.. yatırımcı olsan da olmasan da her gece borçlarını dert edecek durumdaysan 3 çocuk yapma...

Turkiye'yi kurtaracakmış... kendini kurtarsın da Türkiye eksik kalsın...
    Markets may remain irrational longer than you can remain solvent.

4.  Alıntı Originally Posted by Desperado Yazıyı Oku
    en önemli ders.. yatırımcı olsan da olmasan da her gece borçlarını dert edecek durumdaysan 3 çocuk yapma...

Turkiye'yi kurtaracakmış... kendini kurtarsın da Türkiye eksik kalsın...
    Sanatçı, çok kızamıyorum....genelde para pul işlerinde sanatçılar çok başarılı olamıyor.

Bir de ev mevzusu var...hani salak mıyım eve bu kadar para bağlayayım, paramı değerlendirir kirada kral gibi yaşarım diyenler...65 yaşında ev borcu yüzünden uykusuz kalmak da var...bazı şeyleri 45-50 yaşına kadar halletmek lazım.

5. Bir soru,,, firmanın battığı ( ya da pratıkte batmış olduğu), sonucuna nasıl varırsınız? İlla tahtasının kapanmadı ve borsa kotundan çıkması mı gerekir battığına karar vermek için..o zaman şöyle sorayım, borsaya kote ve işlem gören tüm hisseler için batık değil diyebilir miyiz? Mesela bimeks, batık değil mi sizce?

Burada amacım, pratıkte batık durumda olan firmaları kolayca tespit edip bunlara yatırım yapmamak... özellikle piyasada monopol ya da duopol konumunda hisseler, ya da kamu şirketleri, ya da resmî olarak batışı sistemik risk oluşturabilecek firmalar pratikte batmış olmalarına rağmen hayatlarına devam etmeleri sağlanır... bu tür hisselerden uzak, hatta çok uzak durmak gerekir.

6.  Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    Ttkom
    Gübre Fab.
    Anele
    Katmerciler
    Petun
    Dgate
    Yünsa
    Kriterlerim
    - Borcu az olan
    -Batma ihtimali olmayan

Genelde hisse tercihleri konusunda olumsuz konuşmam, tercihlere saygı duyarım...bu nedenle sadece şu kadarını söyliyeyim, bu listeden illa birini seç dersen sadece yünsa yı seçerim, gerisi için şu anki durumda bence uygun değiller uzun vade yatırım için( belki petun takip edilebilir).

Ayrıca Telekom sektörünü iyi bilirim. Ttkom için 4-5 sene önce yaptığım bir analizde şu sonuca varmıştım, bu borçluluk düzeyi ve temettü politikası ile yakında batma noktasına gelir demiştim. Maalesef şu an benim gözümde pratikte batık bir hissedir..sektörün kritikiği nedeniyle alacaklılar ve devlet tarafından yüzdürülmektedir.

Son söz olarak; genelde seçilen hisseler tepe değerine göre 3-4-5 te birine inmiş hisseler... büyük satış yiyen tüm hisseler kötü ya da batık değildir, ama saranların da salak olmadığını bilmek gerekir... düşüşün sebebini anlamaya çalışıp, çok seçici olmak gerekir bu hisselerde.

Bence çok iyi hisseleri makul fiyatta iken toplamak lazım uzun vade için... çok iyi hisseyi çok ucuz fiyata büyük krizler hariç bulamazsın.

7. Bir de aklıma gelmişken, kusa süre önce tecavüze uğramış hissenin kendini toparlaması 4-5 yılı bulabilir... bu tür hisselerden uzak durmak gerekir( dgate).

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,124
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku

Bence çok iyi hisseleri makul fiyatta iken toplamak lazım uzun vade için... çok iyi hisseyi çok ucuz fiyata büyük krizler hariç bulamazsın.
    Daima bu sekilde harelet etmemiz gerekir.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 206/1230 İlkİlk ... 1061561962042052062072082162563067061206 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •