Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
Arama sonucu : 30 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Hisse tapulu arsa aldım.Gayri menkul şirketi hissemi dava yoluyla almak istiyor

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. Güncel

HTC One X9 dual sim cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by Ballıcalı Yazıyı Oku
    Güncel

emin değilim ama acilen tapuya gidip alım bedelini yukseltin. öyle birşeyler vardı. yani 100e aldınız tapuda 20 gösterdiniz, gidip tapuya ben bunu 100e aldım ek vergisini ödeyeceğim diyorsunuz. ya da maliye/vergi dairesine pişmanlık beyanı veriyorsunuz. ya da acilen aradaki bedele katlanıp yuksek fiyattan annenize babanıza falan satın.

3.  Alıntı Originally Posted by bitpire Yazıyı Oku
    emin değilim ama acilen tapuya gidip alım bedelini yukseltin. öyle birşeyler vardı. yani 100e aldınız tapuda 20 gösterdiniz, gidip tapuya ben bunu 100e aldım ek vergisini ödeyeceğim diyorsunuz. ya da maliye/vergi dairesine pişmanlık beyanı veriyorsunuz. ya da acilen aradaki bedele katlanıp yuksek fiyattan annenize babanıza falan satın.
    hocam bedeli yükselttiniz mi tapudan vs, araştıurdınız mı bunu.??

4. Geçmiş olsun hocam...2 yılı doldurduğu için şufa hakkı ortadan kalkar yani dava geçersiz olur anlaşma olursa satarsınız....Klafı ki sizde şufa hakkı ortadan kalkmış gözüküyor 1 gün de olsa 2 yılı doldurmuş alalı içiniz rahat olsun eğer çok almak isterlerse de istediğiniz fiyattan satarsınız...

5. Söylediklerinizi yapma şansım yok. Doğu görecindeyim. İzin almak sıkıntı, gidip gelmek sıkıntılı. Konuyu araştırmadım ama söylediklerinizin benzerini duydum

6. Ama şufa hakkı diye bir şey varmış. Hisseyi satmak istediğimde ilk alım hakkı diğer hissedarlarınmış

7. Güncel

8. Konuyu daha detaylı yazmanız lazım. Arsanın toplamı kaç m2? Sizin elinizde kaç m2 var? Diğer hissedarların oranları neler? İzale-i şuyu davası açılmıştır.

MI MAX cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •