Sayfa 18/1252 İlkİlk ... 8161718192028681185181018 ... SonSon
Arama sonucu : 10014 madde; 137 - 144 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. Ben banka bilançolarında makyajmi maskemi var bilmem de borsaciligimla yazayım...atiyorum misal borsayı indirmek kaldırmak iisteseniz bunu Afyon çimento ile mi yaparsınız yoksa BIST 30 Lami ..en çok yabancı nerede var BIST 30 da...garanti zaten tek başına borsanın %14 u ..akbank garanti iş Koç holding Turkcell Ereğli Tüpraş bunların ağırlığı çok endekste..BIST 30 tek başına tüm borsanın aşağı yukarı %80 i geri kalan 450 civarı hisse %20 si ...en çabuk nakte donebilecegin hisseler BIST 30 ..garantinin 7 liradan 1.40 a dustugunude bilirim 11.30 liradan 4.50 ye dustugunude..

2.  Alıntı Originally Posted by bonocu78 Yazıyı Oku
    Bu arada forumun ak-trolü KARA murat kayıplarda...En son döviz bürosunda görülmüş diyorlardı...Doları,borsayı görünce kalpten gitmiş olmasın...

aman adını anma gelir şimdi
    Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

Duhul
    Nov 2017
    İkamet
    Ankara/Kişinev
    Gönderi
    780
     Alıntı Originally Posted by TOPRAK-SERDAR Yazıyı Oku
    aman adını anma gelir şimdi
    Dolar 4,50 olana kadar gelmez,bence.Sonra gelir gene ''Ben demiştim.'' diye diye...
    Doktor değilim ama hastam çok.
    ECZACI,ROMENCE ÇEVİRMEN,MOLDOVA UZMANI ve AŞIĞI

4.  Alıntı Originally Posted by bonocu78 Yazıyı Oku
    Dolar 4,50 olana kadar gelmez,bence.Sonra gelir gene ''Ben demiştim.'' diye diye...

adam bana trump demişti yaa

hala gülüyorum
    Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

5. Ve bugünlük sunu da yazıp iyi akşamlar diyelim garanti her zaman bir sinyaldir herkes giderken Mersin'e o tersine gidiyorsa bilinki borsa ya aşağı ya yukarı roket olacaktır ve onceden sinyal veren 10 civarı hisse var kayıtlı bende
    .bunların spekulotorleri her zaman genel piyasadan öndedir ..cok iyi koku alırlar ya da haber kaynakları iyidir..borsa cikacaksa 1-2 gün önceden yoğun alımlı borsa dusecekse yoğun satimli oluyorlar ..kimilerine saçma gelebilir ama 97 yılından beri tecrübeyle sabitlenmiştir iyi akşamlar

6. faizler artar mi yine

HTC 10 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,272
     Alıntı Originally Posted by ekmekparası Yazıyı Oku
    İş bankası niye değil mesela?

Yatırım tavsiyesi değildir...
    Isbankasi'na en son joleli saldirmisti.
    Donem donem birileri satasir.
    Sahiplik durumu yuzunden sermaye artirim sorunu da oluyor.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

8.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Ben 58 yasindayim.
    Kac tane standby anlasmasi gordum hatirlamiyorum bile.
    Her defasinda IMF gelir, zorla da gelmez sen cagirirsin, adamlar apar topar gelirler.
    Zaten ellerindeki recete hazirdir, bellidir, surpriz olmaz.
    Bi paket acarlar.
    Icinden zam ve dusuk ucret artisi cikar.
    Iyi zamanlarda ozdisiplin ile sikamadigin kemeri zorla ******irlar.
    Zaten standby'in kelime anlami da budur. Yanimda dur ben yalniz yapamiyorum bu kemer sikma isini bana yardim et demektir.
    3 ayda bir gozden gecirme olur.
    Ilk donem odevlerini eksiksiz yapti isen odul olarak bir miktar para verir IMF ama esas onemli olan burada dis sermaye kesimlerine verilen sinyaldir.
    Ikinci donem ev odevleri konur onumuze, onlar yapilirsa eksiksiz bir miktar daha verirler.
    Her taksit para bir sinyaldir sermaye sahiplerine, borc verecek olanlara.
    Bu cocuk artik uslu cocuk, ev odevlerini yapiyor, hasari degil, dersine calisiyor, yapilmasi gerekeni yapiyor demektir bu sinyal.
    Bu surecte borcu olmauan, parasi, sermayesi, varligi olan bir sekilde kendini korur, ama dolar alir, ama yukselen faizlerden bono alir, olan dar ve sabit gelirli, ucretli kesime olur, her defasindan oldugu gibi.
    Bu sekilde biraz durumu duzeltiriz, IMF gider, biriktirdiiklerimizle bir kac sene yasariz, sonra yine gevseriz ve dongu en basdan bir daha baslar.
    Bu hic degismez.
    Aramizda gencler oldugu icin tekrar anlatma geregi duydum, bilenlerden ozur.
    Syg,
    Sn Dudu benim yine 2 sorum var.

1-) Özellikle 1980'den bu yana sermaye getirisi(capital return) ile emek getirisi(labor return) arasındaki fark giderek açılmışken ve bu da gelir adaletsizliğini sebep olmuşken mevcutun üzerine bir kez daha düşük ücret ve düşük zam politikası getirilirse bunun sonucu toplumsal açıdan ne olur ve bu makas daha ne kadar açılır?

2-) Niye ders almıyoruz?

Sayfa 18/1252 İlkİlk ... 8161718192028681185181018 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •