Sayfa 685/852 İlkİlk ... 185585635675683684685686687695735785 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 5,473 - 5,480 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by narin Yazıyı Oku
    sayın alicemal,

özellikle iş bankası spot alımlarına vadeli şort açıp kar ı kitledi dediler

bu kadar yüksek montanlı alımlarda vadelide şort açıldıgında

vadeli fiyat spotun altında olması gerekmez mi

şu an vadeli spotun üstünde teorik olarak vadeli de long agırlıklı sonucu çıkmaz mı

vadeli yüklü açılan şort miktarının karşı long kısmları da aynı ekibin sonucu çıkmaz mı

sizin görüşünüz nedir saygılar
    narin, bu biraz arka planı bilmeyi gerektirecek bir soru olmuş. O kadar detay bilgim yok.

Yanlız BIST 30 spot ve viop makası bugün epey açıldı benimde dikkatimi çekti. Alıcılar, satıcılardan çok daha fazla demektir veya öyle bir görüntü çizmek istiyorlar. Bu tür şeylere kafa yorunca, daha önemli şeyleri göremez hale geliyorum. O sebeple detaya inmiyorum hiç.

Bu arada viop akşam seansında yine yükselmiş, hayrettin bi durum. Son bir kaç gündür gece longları kapatmıyorum, az miktar tutuyorum. Hafiften şaşkın durumdayım.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

sayın alicemal,

2 defa viopta büyük zarar ettim

1. yi hisseden çıkardım da 2. ugraşıyorum hisseden çıkarmaya

şimdi burayı okuyan arkadaşlar var kaldıraçlı çok kazanmak isteyen

yani bedava para

viopta aidat vardır yeni girenin böbregini yada kolunu

çok şanssızsa kafasın alır

şimdi kahkaha atanlar vardır ama bu gerçek

tecrübeyi okumakla anlayamazsın illa bir yerin kopacak

parmagın kopsun hoca gibi yap 10 kontratı geçme

kaldıraç ne kadar büyürse girdgin pozizyon akıl devreden çıkar bunu unutma

kaybedenler de salak degildi çok iyi teknikçiler gördüm

fakat viop çok farklı

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by narin Yazıyı Oku
    sayın alicemal,

2 defa viopta büyük zarar ettim

1. yi hisseden çıkardım da 2. ugraşıyorum hisseden çıkarmaya

şimdi burayı okuyan arkadaşlar var kaldıraçlı çok kazanmak isteyen

yani bedava para

viopta aidat vardır yeni girenin böbregini yada kolunu

çok şanssızsa kafasın alır

şimdi kahkaha atanlar vardır ama bu gerçek

tecrübeyi okumakla anlayamazsın illa bir yerin kopacak

parmagın kopsun hoca gibi yap 10 kontratı geçme

kaldıraç ne kadar büyürse girdgin pozizyon akıl devreden çıkar bunu unutma

kaybedenler de salak degildi çok iyi teknikçiler gördüm

fakat viop çok farklı
    Sağol narin. Zararını senetden çıkarabilmene sevindim. BIST böyle berbat. BIST i düzenlesin diye para verilen 3 banka, BIST deki kalabalıkları soyuyorlar. Yani güvenlik tutmuşsun evi korusun diye, o güvenlik seni soyuyor, üzerine maaş veriyorsun. Üzerine küçük manipulatörler ceza almıyorlar. 20 yıl önce ismi geçenleri hala duyuyorsun, aynı şeye devam edebiliyorlar. Aslında Türkiye böyle, her kurum aynı. 40 yıldır böyle ve artarak devam ediyor.

Böyle bir yerde KY lerden çok az kişi kazanıyor hali ile.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bu akşam 22:00 de FED faiz ve tapering kararları var. Orada beklenenin haricinde bir şey gelmiyor. Şu an fiyatların içinde. Ancak çok ince detaylardan birşeyler çıkarıp kısa süreli panik yapabiliyorlar. Sürü böyledir. İçlerindeki en korkak sürü üyesi, en küçük sesi dinler ve anında bağırır, sesi duyan sürüde "allaaaam öldük" diye en boş beyinli olduğu için en korkak olanın peşinde bi tarafa doğru koşmaya başlarlar.

Yarın da 14:00 de TCMB kararı var.

Ancak katar lılar hiç bir şeyi dinlemeyip BISTi çıkarıyorlar. FED ve TCMB kısa süreli dalga yapabilir gibi görünüyor.

katar'ın hedefini bilemiyoruz, hali ile ne zaman çakacaklar bende koyun gibi bekliyorum. Yapacak bir şey yok. Normalde bankalar hala ucuz ama TR de bu tür şeyleri yıllardır ciddiye alan yok.

Dünya ve TR makro ekonomik verilerini hala takip ediyorum ama şu dönemde önemi kalmadı. katarlılar realizasyona başlayana(veya bitirene kadar. Endeksi yükseltirkende mal çıkıyorlar, mantıklısıda bu. batılı FON lara işin nasıl yapılacağını öğretiyorlar. Batılılar endeks dipteyken USD yükselirken zararına satmaya başlıyorlar. Bu sistemi kuran batılılar ama 10 yıllardır bolca kazandıkları kolay para ile obez beyinli hale gelmişler.) kadar diğer şeyler ikinci planda kaldı gibi görünüyor.

Bol şans.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bugün benim açıdan kötü geçti. Bankalar yanılttı.
    BIST Sabah anormal yüksek hacimle açtı. Sonra bankalar kırmızı, yeşil, kırmızı. Benim kafa karıştı.

Bugün bankalar işi bozdu. Sanırım yine batılılar sattılar. Akşam FED kararı var diye sattılar. Klasik siyonist hareketi. Şu olunca şu olması lazım diye koşullanmaları var, otomatik yapıyorlar. Bazen bankalar yüksek kırmızı olsada BIST yüksek yukarı kapatırdı, sanırım katarlıların işiydi, bu kez yapmadılar.

viop ise bir kaç gündür spotla arasında açtığı makası epey biraz kapadı.

Akşam 22:00 FED açıklamaları var. malsız giriyorum.
    Yarın 14:00 TCMB kararınada büyük ihtimalle malsız gireceğim veya çok çok az long kontratla. TCMB sonrası oluşacak dalgalara göre bir karar veririm.

Yine 100 puan indirir diye düşünüyorum. Tabi tayyip hâlâ çin modelindeyse. Bi ara Swahili modeline geçecek diye düşündüm. tayyibi bankaların gazabından ancak o kurtarır. (Tabi kazığı yiyen bu halkın %60 ı, tayyip veya herhangi bir siyasetçi değil)

Piyasanın beğeneceği karar çıkarsa direk yukarı gider. Beğenmeyeceği karar gelirse 100 baz puandan fazla düşürmemesi şartı ile endeks akşama kadar toparlar artıya geçer.

TCMB kararına kadar ne olacak bilemiyorum. katarlılar alıyor, batılı siyonistler satıyor. Hangi gün hangisi baskın çıkacak anlaması zor.

Şimdi bugün nerede hata yaptım onu düşünüp bulmam lazım.

Bol şans.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bugün 14:00 de TCMB faiz kararı var. O saate kadar işlem yapmayı düşünmüyorum. TCMB kararı açıklansın, dalgası bitsin sonra bakarım.

Dün gece FED kararı beklenenle aynı geldi. Aslında piyasa için kötüydü ama abd borsası yinede müjde almış gibi hızla yükseldi.
    Benzer olayların olduğu 2013 e bakarsanız yine aynı yükselişler olmuş ve hiç düşmemiş.

Sebebi abd de FED in verdiği trilyonlarca bedava dolar. O trilyonlarla para piyasalarında al sat yapıp piyasaları yükseltip ceplerini dolduruyorlar.

Kuralımız neydi.?

"Üretmeden cebine koyduğun paralar, aynı toplum içindeki diğerlerinden çıkar. "

O paralar EMTİA piyasalarına fazlaca girip fiyatları yükseltti ve enflasyon yarattı ve tüm dünya sabit gelirlilerini fakirleştirdi. FEDin trilyonları ile zenginleşenlerin paralarını, tüm dünyadaki sabit gelirliler ve sabit gelirlilerle iş yapanlar ödedi. Çünki para çok büyük ve global hale gelmiş bir dünyayız. Herkesin eli birbirinin cebinde. siyonist sistem ordusu ile bunu dayattı ve kabul ettirdi.

TCMB nin kararını bilemem, yine 100 puan azaltır diye düşünüyorum. Dalga yaratacaktır. O dalgada fırsat kovalamaya çalışacağım. Faiz indirmezse BIST direk yukarı çıkar. İndirirse dalga olur ve sonrasında katar lılar yine endeksi yukarı taşır ama bu arada batılı yabancıların ciddi satışları olabilir. O satışların bitmesini bekleyebilirler.

Bol şans.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    abd de her ay piyasaya ve şirketlere 120 milyar USD veriliyor.
    Bunu her ay 30 milyar dolar azaltacaklar. 2022 Hazirandan başlayarakta 2 veya 3 kez 0.25 oranında faiz artıracaklar.

S&P de bu fiyatlara girdi.
    Bundan sonra abd de işsizlik ve enflasyon oranları takip edilecek(zaten takip ediliyordu, bugüne kadarki fiyatlarda). Bu verilerin değişmesi durumunda 30 milyar dolar ve faiz artırımları zamanlaması ve miktarı değişebilir. Bu fiyatlarda değil.

abd de 2008 de finans kesimi BATMIŞTI.

FED trilyonları ile kurtarıldılar ancak hâlâ FED trilyonları ile ayaktalar ve kendilerini yenilemediler, değiştirmediler. Aynı dinazorlar duruyorlar.

FED in finansa dağıttığı paralar önümüzdeki sene kesilecek ve sonrasında da faiz artırımları ile piyasadaki para bolluğu çekilmeye başlanacak. Bakalım abd finans kesimi kendi ayakları üstünde durabilecek mi.? Herhalde 2025 de filan belli olur. Yoksa yine COVİD şiddetinde bir felaket çıkacak yine finans ve ilaç şirketlerine FED ve halkın trilyonları verilmeye devam edilecek mi.?
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Tekrar az miktar long a atladım.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 685/852 İlkİlk ... 185585635675683684685686687695735785 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •