Sayfa 827/1030 İlkİlk ... 327727777817825826827828829837877927 ... SonSon
Arama sonucu : 8234 madde; 6,609 - 6,616 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Duhul
    Nov 2017
    İkamet
    Ankara/Kişinev
    Gönderi
    780
    Adamlara bak yaaa.Daha 2 ay önce paraları 18-19’dan bağlıyor gıkı çıkmıyordu.şimdi 25-26 faizi beğenmiyor bir de stopaj indirimini ekle oluyor 27-28 faiz.... Buna da şükür edin.Beğenmiyorsan git dolar al... 2-3 hafta önce 6 liradan dolar alıyorlardı şimdi 5,60 dolar kurunu beğenmiyorlar...Borsaya gir desen onu da istemez.26-27 tahvil faizi var ona da vadesi uzun derler.....

2.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Yani paran varsa derdin var.
    En guseli ye parani haramiler almadan elinden
    Syg,
    Aynen o durumdayım, parayı yiyeceğim yemesine en azından bir kısmını benim de düşüncem o şekilde özellikle gitmeyi planladığım yurtdışı turlar var tüm harcamalarla birlikte toplam 25-30 bin euro civarı tutuyor fakat bir türlü harekete geçemedim, maalesef her sene erteliyorum.

3.  Alıntı Originally Posted by bonocu78 Yazıyı Oku
    Adamlara bak yaaa.Daha 2 ay önce paraları 18-19’dan bağlıyor gıkı çıkmıyordu.şimdi 25-26 faizi beğenmiyor bir de stopaj indirimini ekle oluyor 27-28 faiz.... Buna da şükür edin.Beğenmiyorsan git dolar al... 2-3 hafta önce 6 liradan dolar alıyorlardı şimdi 5,60 dolar kurunu beğenmiyorlar...Borsaya gir desen onu da istemez.26-27 tahvil faizi var ona da vadesi uzun derler.....
    valla aynen öyle, ne yapsan yaranılmıyor bize

Alıntı Originally Posted by mavsaro Yazıyı Oku
    yarın benimde dönüş var. benim kafada allak bullak ne yapacağımı şaşırmış durumdayım. çevremde 6.40, 6.20 den dolar alıp başı kesik tavuklar gibi dolaşanlarda var. Dolara girip parayı eritmektende korkuyorum. faizlerde çok düşük orayada yatırsam eriyor. iki ucu boklu değnek ne yapacağımı bende şaşırdım.
    Sunlari dusun o vakit.

1 > FED faizleri artirmaya devam ediyor ve bilanco kucultuyor

2 > ECB bu yil sonu itibari ile tahvil alimini sonlandiriyor

3 > 4 Kasim ABD Iran petrol ambargosu

4 > ABD - SUUDI gerginligi*

5 > Turkiye nin dis borcu, cari acik, doviz acigi, stagflasyon riski

6 > Ekonomiye duyulan guvensizlik

*Suudi arabistan petrol fiyatlarinin yukari gitmesini istiyor cunku dunya da ki petrolde ki en buyuk guc ve yakinda ARAMCO nun halka arzi olacak. Petrol fiyatlari ne kadar yukselirse ARAMCO nun degeri o kadar artiyor. (Bugun sadece yuzde 5 125 milyar dolar) Ancak dunya petrol fiyatlarinda ki artisa dayanacak gucte degil. ABD ise tam tersine petrol fiyatlarinin dusmesini istiyor ancak yapmis oldugu politikalar petrol fiyatlarini artirici nitelikte. ABD buyuk bir risk aliyor aslinda. Iran yaptirimlarina bir de Suudi arabistan eklenirse petrol 100 dolara ulasabilir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,188
     Alıntı Originally Posted by Miriel Yazıyı Oku
    Sn Dudu, buradan çıkacak mıyız?

Gençlere tavsiyeniz nedir, biz de yiyelim mi parayı?
    Bu ulkede parayi korumak cok zor.. Kendini de degerini de..
    Gelismis bir ulkede yatirim cok daha kolay, uzun vadede daha gusel getiri var ama kisa vadede firsatlar da bu ulkede.. tabi beraberindeki buyuk risklerle..
    Gencler bunu tasiyabilirler, kaybedersem bi daha baslarim sifirdan diyebilirler..
    Bu stresse dayanma gucleri cok daha fazladir dogal olarak.
    Her an birisi gelip oyunun ortasinda kurallari degistirebilir..
    Yeter bu kadar kazandiginiz, ek vergi koyacam da diyebilir hatta gozunun uzerinde kasin var deyip baska seyler de yapabilir.
    Simdi Isbankasi hisselerinde gorecegiz ne durumda oldugumuzu.
    Belki buyuk bir sey degil ama verdigi isaret cok onemli.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

6. Bu karışık ortamda insanların ne yapacağını bilememesi gayet doğal...
    Karar vermekte zorlanıyorsanız parayı ikiye ayırıp,
    Yarısıyla doviz alıp 5-6% gibi aylık bağlamak...
    Kalanını da TL'de tutup biraz daha uzun 2-3 ay gibi bağlamak bana göre mantıklı geliyor.
    Birinden kaybederseniz ötekinden kazanmış olursunuz..en azından mevcut durumunuzu az çok korumuş olursunuz....
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

7. 1+1 rezidansı kredi ödeyip alıp üstüne kiracı bulayıp her ay 500 aidat ödeyenler var o yüzden fazla kafayı yormayalım ! Dolar/tl için dış politik gelişmeler dışında bizim için 2 önemli nokta var ilki 25 ekim ppk toplantısı sonrasında da stopaj indiriminin devam edip etmeyeceği ! Benim aklımda farklı kombinasyonlar var 1 ) ppk pas geçilip arkasından stopaj indirimin 3 ay daha uzatılması
    2) ppk pas geçilip stopaj indiriminin uzatılmayıp tekrar yüzde 15 e çekilmesi
    3) ppk da faiz artışı üstüne stopaj indiriminin 3 ay daha uzatılması
    4)ppk da faiz artışı stopaj indiriminin sonlandırılması

3.madde gerçekleşirse dolara sağlam darbe iner
    Yatırım tavsiyesi değildir

8.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Bu ulkede parayi korumak cok zor.. Kendini de degerini de..
    Gelismis bir ulkede yatirim cok daha kolay, uzun vadede daha gusel getiri var ama kisa vadede firsatlar da bu ulkede.. tabi beraberindeki buyuk risklerle..
    Gencler bunu tasiyabilirler, kaybedersem bi daha baslarim sifirdan diyebilirler..
    Bu stresse dayanma gucleri cok daha fazladir dogal olarak.
    Her an birisi gelip oyunun ortasinda kurallari degistirebilir..
    Yeter bu kadar kazandiginiz, ek vergi koyacam da diyebilir hatta gozunun uzerinde kasin var deyip baska seyler de yapabilir.
    Simdi Isbankasi hisselerinde gorecegiz ne durumda oldugumuzu.
    Belki buyuk bir sey degil ama verdigi isaret cok onemli.

Syg,
    Haklısınız bu çok önemli bir sinyal olacak.

Güzel getiri çok başarılı olana var fakat endeks bazında bakarsak sonuç hüsran, benim yine kafam karışık..

Umarım en kısa zamanda düzlüğe çıkarız.

Sayfa 827/1030 İlkİlk ... 327727777817825826827828829837877927 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •