Sayfa 407/1000 İlkİlk ... 307357397405406407408409417457507907 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 3,249 - 3,256 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Bu boyuttaki bir borcu ancak devletler ve onların güdümündeki merkez bankaları koordine edebilir. Paranın yaratıcısı olarak teminat onlardır, kişiler ve kurumlar (bankalar) onların taşeronlarıdır.
    kişi kişi abi

o muhim

diğer herşey sanal ya da diğer adıyla tüzel

diyelim bura hisse.net tüzel

ama ben tüzelliğe mi güvencem

burda yazan siz gibi güvenilir birine mi

bilmiyorum bence ağır para babaları bunu daha çok takıyordur

yanılıyorsam , sorry

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    yahu neresi saçma doların ilk çıkış ivmesi trump in papaz yüzünden attığı twetler degilmiydi ..papazı vermezseniz ekonomik yaptırılar vs var ( bana göre yapamaz ) denmedi mi ...ekonomik yaptırım olunca ekonomi ile alakası olmuyor mu ??
    papaza bagli cikmasida inmeside sacma

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Evet dünyadaki ekonomik sistem borç üzerine kurulu. Borç hiç bir zaman bitmeyecek ve büyüme ile orantılı olarak hep artacak. Her ülke borcunu çevirerek devam ettirecek. Sistem bu dahiyane bir buluşun yoksa buna mecbursun.

Sendikasyon ile ilgili Perşembe akbank'ın ki onaylanacak , diğerlerinin ki de Ekim'de takip edecek.
    o zaman bir ulkenin hirs yapip mesela Romanya da oldugu gibi borcunu kapamaya calismasi aptallikmi?

4. papazi sünnet edelim öyle gitsin

16.96 Since 27 Aralık 2023

5.  Alıntı Originally Posted by MKELES Yazıyı Oku
    Günde 1 saati aşmamak kaydıyla ahaber iyi gelir. Beyin ambale olur.
    Ahaber izlemeye gerek yok.
    Forumlarda bile ahaberden zhabere kadar ne istersen var.
    Ondan zaten kafam karışık ya.

6.  Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    papazi sünnet edelim öyle gitsin
    orjinal olmaz başımıza iş alırız
    yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir,lütfen forumun ğirişindeki yazıyı okumadan foruma ğirmeyin.232/643

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,410
     Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Bu boyuttaki bir borcu ancak devletler ve onların güdümündeki merkez bankaları koordine edebilir. Paranın yaratıcısı olarak teminat onlardır, kişiler ve kurumlar (bankalar) onların taşeronlarıdır.

NOT: o nedenle siyaset gözden kaçırılmaması gereken bir öneme sahiptir. Zira politik aktörler tüm taşeronları borçlu pozisyona getirmiştir. Bunu onları daha iyi ve kontrollü yönetebilmek için çok önceden planlamışlardır.
    Slm.rxpu ya akbank bu sendikasyonu çevşremezse ne olur? Ki bence böyle bir ihtimal yok...ama yinede görüşünüzü merak ettim
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Slm.rxpu ya akbank bu sendikasyonu çevşremezse ne olur? Ki bence böyle bir ihtimal yok...ama yinede görüşünüzü merak ettim
    Bugün bir açıklama yapılmıştı, Perşembe anlaşma imzalanacakmış. Ama bu da Pompeo'nun açıklamasındaki olasılık gibi kesinleşmemiş bir duruma karşı önceden elini güçlendirmek için yapılmış bir hamleyse onu bilemem.

Bunu detaylıca bankacılık konusunda uzman sn jondowes'a da sormak uygun olabilir.

Benim amatörce tahminim , eğer bu sendikasyonu yenileyemez ise, 1 milyar doları iç kaynaklarından ödemek zorunda kalır. Bunu kısa vadeli olarak yapabilmesi imkansız değil. Ancak bu sermaye rasyosunu kısa süre içerisinde bozacağından *bedelli* sermaye artışına gitmek zorunda kalabilir.

Ayrıca sn. human seni bu başlıkta daha çok görmek isterim.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Sayfa 407/1000 İlkİlk ... 307357397405406407408409417457507907 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •