Sayfa 563/1012 İlkİlk ... 63463513553561562563564565573613663 ... SonSon
Arama sonucu : 8092 madde; 4,497 - 4,504 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. RTE çıktı konuşmaya başladı...5.30 a inen DOLAR 5.35 e çıktı yeniden

2. Normalde bir ülkenin CB nı proje açıklarsa eylem planı açıklarsa piyasaların coşması/uçması beklenir değil mi ?

3. Faizin seyrüseferi için timothy yi takip edin

4. Merkez açıklamasında yüksek enflasyon ile resesyona girildiğini teyid ediyor. Stagflasyon resmi olarak teyid edilmiş oldu.

Eğer bir sonraki dönemde eksi büyüme ile karşılaşırsak bu durumda da resmi olarak slumpflasyon teyid edilmiş olacak.

Slumpflasyon genel olarak çok uzun sürebilen bir şey değil.

Ama uzun sürmesi de az bir olasılık ta olsa mümkün. Eğer bu olasılık gerçekleşirse sanırım bu duruma yani slumpflasyonun uzun sürmesi durumuna depresyon deniyor.

Ve ne yazık ki Türkiye ekonomisinin depresyona girme riskini bertaraf edebilecek tek hamle devalüasyon ile desteklenen bir mali gevşeme.

Yani durum artık kırk katır mı kırk satır mı yı geçip, kırk katırdan sonra kırk satırlı kırk katır mı yoksa kırk katırla devam mı sürecine doğru evrilebilir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

5. 13 Aralık Perşembe 14:45 ERDOĞAN: ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ'NİN OCAK AYINDA İHALESİ YAPILIP TEMELİ ATILACAK

Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Ben 13 unde faiz arttirilacagi kanaatindeyim
    Bunu daha once de dile getirmistim buradaki herkes karsi cikti ama beklentim bu yonde

Cunku dolar cok kirilgan. Faizleri serbest tutmasi dolari frenlemez diye dusunuyorum. Sabit kaldi aciklamasi bence dolari 5.6 seviyesine tasir.ytd
    Ben bu isi biliyorum sanirim ama mb bilmiyor galiba...faizin sabit kalmasi durumunda dolar yukselir demistim. Bence hafif bir faiz arttirmaliydi...
    Yatırım Tavsiyesi Değildir

7.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Ben bu isi biliyorum sanirim ama mb bilmiyor galiba...faizin sabit kalmasi durumunda dolar yukselir demistim. Bence hafif bir faiz arttirmaliydi...
    Fiyatlama gösterdi ki artık 5.30 altı yok.

Yazılarım yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir
    Yazılarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir...

2019 ppk tarihleri bellimi ?

Sayfa 563/1012 İlkİlk ... 63463513553561562563564565573613663 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •