Sayfa 716/1000 İlkİlk ... 216616666706714715716717718726766816 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 5,721 - 5,728 arası.

Konu: Dolarda Yukselis Kacinilmaz

1. http://www.hisse.net/topluluk/showth...68#post2913168

ABD DOLARI önce aşırı değerli hale getirecek bunu unutmayın

2.  Alıntı Originally Posted by cumartesi71 Yazıyı Oku
    Bahsettiğim gibi,nasıl olup zarar ettiği muallak.Ancak şu da var ki, özellikle teknoloji alanında yeni bir teknoloji çıktığında,eskisinin yok olması doğal.Eskiden 50 milyar ederken şimdi 2 milyar etmemesi anlaşılabilir bir durum. Uydulardan sağlanacak hizmet bu kuruluşların sonu olacak ve mecburen bu hizmeti ithal etmek zorunda kalacağız. Değerindeyken satılıp bunun yerine teknolojiye yatırım yapılsaydı bu ithalata bir nebze mecbur kalmayabilirdik. Malum olduğu üzere teknolojiyi kendimiz üretmek gibi bir vizyonumuz yok,bu teknolojiyi üretecek insanlara değer vermek zaten hiç yok, bu durumda ithalattan başka seçenek de yok.
    Sn.Cumartesi çok haklısınız...

Lakin son 3 sayfa yazılanları okudum.. Bahs edilen sürekli inovasyon, yaratıcılık,geleceği görmek, teknoloji, eğitim ve bilim...

Bakınız arkadaşlar ben ODTÜ Mühendislik fakültesi mezunu piyasada 23 yıldır mühendislik yapmaya, çalışan didinen ortalama zeka üstü sayılabilecek bir vatandaşım...

Ben artık bu memlekette bilim, sanat, inovasyon, teknoloji, eğitim filan vazgeçtim... Ben o noktalarda filan değilim.. Bu yazdığımı anlayabilmeniz için ssadece Anadoluyu gezmenizi öneririm..

Neyse..

Belki karamsarlık yada ümitsizlik ile suçlayabilirsiniz.. Her şeyi ABD ye yada batılı güçlere bağlamak bence dünyanın en saçma düşüncesidir...

Dış mihraklar lafı ve ÜLKENİN BEKAA sorunu lafları bence en uyduruk en gereksiz cümlerlerdir. Yanlış anlaşılmak istemem, bu tehlikeler olabilir veya vardır da; o halde sen niye varsın?

Bakınız değerli arkadaşlar; Sürekli bilim, uydu, tekonoloji, sanat, eğitim filan...

Geçiniz bunları; Soğan yada patates üretmenin inovasyon yada teknoloji ve ya eğitim ile ne alakası var...

SIFIR...

Arkadaşlar bakınız bu sayfalara yazı yazan insanların %80 eminim üniversite mezunu bence %90 nın üstü ortalama zeka üzerinde dir...

Ama;

Belki PATATES nasıl üretilir bilemezsiniz...

Patates üretimi çok basittir.. Patatesi küçük küçük bölersiniz.. Yada bırakın bölmeyi kabuğunu soyun patatesini siz yiyin; elinizdeki o kabuk var ya; onu binanızın önündeki toprağa gömün...

Sonra o kabuktan patates çıkar...

Bu kadar...

Bunun yaratıcılık yada inovasyon yada teknoloji ile ne alakası var.. Konu SOĞAN ve PATATES..

Bazı arkadaşlar takılma bu konuya diyorlar ama takılmamak akıl dışı...

Patates yada soğan üretemeyen bir toplumdan neyi bekleyebilirsiniz ki?

Uzay da maden aramasını mı?

Çok ciddi radikal, laubalilikten uzak, popülizm kokmayan işlere imza atmamız şart...

Bakınız 10 yıl sonra TR yi bekleyen asıl sorunu sizlere yazayım...

TR de nüfus yaşlanıyor. Yaş ortalaması sanırım 32 yada 33.. Sanılanın aksine TR artık genç bir nüfus değildir...

İstatistikçiler bilir, ortalama 5 yıl sonra yaş ortalaması 37 olmaz.. Ağırlıklı ortalama daha sert ileriye gider.. Çünkü kalabalık ve yönelim noktası ortalamayı 37 yerine daha üst nokta olan 42 ye filan getirir.. Bunun istatistiksel yada matematiksel formülleri var..

RTE aslında 3 çocukta haklı ama ben 5 sayfa önce NÜFUS PLANLAMASI yapılması gerekli dedim..

İkiside doğru.. Tek şart ile..

Nüfusu doğru kullanıp enflasyonu kontrol altına alıp büyüyemiyorsan nüfusu kontrol altında tutman gerekir..

Enflasyonu yapıyorsan kontrol altında tutabiliyorsan; büyümede geliyorsa en az 3 çocuk yapmalısın ki yaş ortalaman GENÇ kalsın..

GENÇ ne demektir; çalışan, üreten, vergi ve borç ödeyen demektir..

TR de emekli potasına şu an milyonlar giriyor. TR de şuan 15 milyona yakın emekli var.. Çalışan sayısı sanırım 25 milyon...

Yani; 25 milyonun vergileri ile 15 milyona bakılıyor..

Bu 5 sene sonra 20 milyon çalışan 20 milyon emekli sonraki 5 yılda ise 25 milyon emekli 15 milyon çalışana doğru evrilecektir..

15 milyon çalışanda; 25 milyon emekliye bakamaz...

Yani mevcut sorumlu hükümetler TR nin yaş ortalaması 18 iken bu nüfusu doğru yönetip ekonomiyi gelişmiş ülke ayarına getirmeleri gerekiyordu...

1980 ler de ilkokulda öğretmenim bana TR gelişmekte olan bir ekonomi diye öğretmişti...

46 yaşımda 23 yıldır arazilerde çalışmaktan anası ağlamış bir mühendis olarak bu ülke bir gelişemedi gitti anasını satıyım..

Bu ne menem bir iştir...

Nüfus yaşlanıyorsa ve borç artıyorsa ne olacak?

Borcu yaşlı değil ; GENÇ öder... Bankalar dahi yaşlı adama kredi vermezler.. Ölür de kredim kalır diye..

Lafı ve yazılarımı uzatıyorum lakin kısa da anlatamıyorum... Kusuruma bakmayınız...

Bol kazançlar...
    Son düzenleme : selka; 21-01-2019 saat: 00:28.

3. Reyiz değilmiydi 2023 te şöyle uçacağız böyle uçacağız uzaya otoban yapacağız diyen. peki ne oldu. şimdi 2019 u nasıl geçireceğiz in derdine düştük. ALLAH SONUMUZU HAYIR ETSİN.

4. Sayın selka güzel yazmış.
    25 milyon kişinin baktığı 15 milyon emeklinin arasında ölmüş babasından yetim aylığı alan 30-40 yaşında sapasağlam kadınlar,
    ve ihtiyar biriyle üç beş yıl evli kalıp o tekerlenince maaşını en az 20-30 yıl daha alan (hatta o parayla sevgilisiyle nikahsız yaşayan) genç kadınlar da var.
    Bunu niye yazdım, çünkü yamukluk halkta başlıyor, mantıksız ve suistimale müsait kanunlar da buna çanak tutuyor.
    Neremiz doğru ki?

5. https://eksisozluk.com/2019-ilac-krizi--5913709

İnsanlar eczanelerden ilaç bulmada zorlanıyor.
    Üstelik yazılanlar doğruysa en sıradan ilaçların bile temininde sorun yaşanıyormuş.

15 Şubat'ta 2019 için kur revizyonu yapılacak.(Güncel Euro kuru 2,69)
    2017'de en çok ciro yapan ilaçlar bunlarmış.
    https://twitter.com/58fatihsezer/sta...46056637022218

Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

6. Yapı Kredi Sermaye Benzeri Borçlanma İşlemi ile Alakalı Kısa Düşüncelerim...

https://suphecikimse.blogspot.com/20...borclanma.html

YTD

Sebebi : Erdoğan'ın üye ülkeler arasında yerel para birimlerinin kullanılması fikrinden hareketle D8P Card (payment card) geliştirildi.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    1953 yılında ölen devlet memuru dedemin maaşını hala annem alıyor.

Böyle bir güvenlik sisteminin matematik mantığı olabilir mi?

Sayfa 716/1000 İlkİlk ... 216616666706714715716717718726766816 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •