Sayfa 395/395 İlkİlk ... 295345385393394395
Arama sonucu : 3155 madde; 3,153 - 3,155 arası.

Konu: ADESE - Adese Alışveriş Ticaret

1. Sn bigmaster bu forum kurulduğundan beri burada okur, yazarim. Bir kişiyi bile engellemedim. Öte yandan asla özel mesajları okumam. Ne yazacaksam açık açık buradan yazarım.

Bedelsiz sermaye artiriminin kuralları bellidir, Özkaynak ve sermaye seviyelerine göre elbette adesenin bedelsiz potansiyeli vardır. Ancak siz de bilirsiniz ki piyasa bedelsizi olumlu bedelliyi olumsuz fiyatlar. Bana bir tane örnek gosterebilir mısınız: Loras ihlas ışıklar metro gibi illetli grupların hangi kağıdı dipteyken bedelsiz açıklamış? Neden niçin böyle bişey yapsınlar? Adesede şu an mal toplama sürecindeyiz. Açıkçası ben 3 lira geçince umutlanmistim ancak o yatırım fonu görünce eyvah dedim. Bakın tamamen psikolojiye oynuyorlar. Eğer gerçekten ralli başlamış olsaydı o yf asla gözümüze sokulmazdi. Amaç şuydu aaa bak yf bile 100 mio lot almış bu kağıt uçacak hemen alalım. Ve başardılar da 2.80 3.19 bandından 200 mio lotu kucağa bıraktılar. Sonra da gördük işte nasıl aşağı bastılar. Şimdi buralardan günlük 1 mio lot falan topluyorlar belki de. Ama asıl toplamayı 2.00 altından yapacaklar. Endeks böyle gitmeyecek elbette bir düzeltme gelecek. 9000 altına geldiğinde biz de 2.00 bandında buluruz kendimizi. Ben işte bu belki 4-5 aylık süreçte zaten malda olmadıkları için sırf bizleri kovmak için bedelli aciklayacaklarini düşünüyorum. Zaten kredi maliyetleri vs konjonktür uygun. Kendileri çok az para koyacak, bir sürü hisse sahibi de lanet olsun deyip satacak, mis gibi senaryo işte. Lorasin son bedellisine bir bakın lütfen. Kasada milyar nakit vardı ya, adamlar geş finansmanı için bedelli istedi, herkes olur mu öyle şey spk reddeder vs dedi, hop onaylandı. Bunlar da mercan evler finansmanı der olur biter. Adnan bizimle inatlasip kağıdı bu geberik fiyatlarda tutarak çok büyük hata yaptı, bence kendisi de pişman; yani şu an rahat 5.00 tl civarında ve malda olabilirdi. Değişik mecralara her gün bakıyorum, herkes hala deli gibi adese alıyor. O yüzden de daha aşağılara basıp her türlü pisliği yapacaklar. Bedelli de bu pisliklerden biri işte. Ben eğer önümüzdeki 6 ayda bedelli gelmezse çok şaşırırım. Bedelsiz ise atıyorum 3-5 sene sonra kağıt 20 lira olursa oralarda mal çakmak için açıklanır. Ralli için bu kağıdın unutturulmasi ve kimsenin bir beklentisinin kalmaması lazım. Yok güzel bilancoymus yok cazip rasyolarnmis vs vs bunların hikaye olduğunu görüyoruz iste. İstedikleri malı toplayana kadar 1.90-3.00 bandının disina çıkmaz bu kağıt. Endeks 20bin olsun isterse veya pd dd 0.15e düşsün. Ha çok büyük bir yabancı fon gelir veya okullu galip gibi kafası kirik biri gelir götürür o ayrı ama maalesef bu ihtimal de zayıf.

Duhul
    Jun 2018
    İkamet
    RODOSTO
    Gönderi
    1,448
    hepsonradan kardeşim verdiğin değerli bilgiler içinteşekkür ederim, özel mesajları okumama hassasiyetinede saygı duyuyorum
    ALTIN ONS BU SENE 4.100 GÖRECEK-adese

Duhul
    Jun 2018
    İkamet
    RODOSTO
    Gönderi
    1,448
    1.90-- 2.00 aralığına geldiğinde adesenin feleğini şaşırtacağım
    ALTIN ONS BU SENE 4.100 GÖRECEK-adese

Sayfa 395/395 İlkİlk ... 295345385393394395

Yer İmleri

Yer İmleri