Sayfa 394/394 İlkİlk ... 294344384392393394
Arama sonucu : 3147 madde; 3,145 - 3,147 arası.

Konu: ADESE - Adese Alışveriş Ticaret

1. Dün ortaklarla şöyle bir hesap yaptık: büyük kyde 50 mio lot var, düz ky + Tahtacı dışı tüm yatirimcilarda da tahminen 200 mio lot var; yani toplanması gereken 250 mio lot var. Dedik ki hadi bunun 175 mio lotunu 3.00 lira altından toplayınca tahtaci hareketi başlatsın. Yüzde 100 bedelliyi de hesaba dahil ettik. 175*2=350 mio lot... Hadi 50 mio lot bedelli haberi gelince satsın veya bedelliye katılmasın varsayalım dedik, kaldı 300 mio lot... Her gün tahminen 1 mio lot toplansa 300 işgününde bu lotlar toplanır gibi. 2024 mal toplama 2025 hareket yılıdır demiştim. Büyük istanbul depremini 2024 ve 2025te yasamazsak bu kağıt 2025 sonuna dek 10 lirayı görecektir, bu yazım da burada dursun.

Kurt bir gün ormanda dolaşmaya çıktığında yerde hâlsiz bir şekilde yatmakta olan Çakala rastlar.

Çakala sorar; “Ne oldu, nedir bu hâlin...?”

Çakal; “Kurt kardeş, açlıktan ölüyorum bana yardım et…” diye cevap verir.

Kurt bunun üzerine Çakala, “Takıl peşime ...” der.

Bir süre gittikten sonra çayırda bir at sürüsüne rastlarlar. Kurt, Çakal’a döner ve “Gözlerime bak, gözlerimden ateş çıkıyor mu ?” der...

Çakal, “Bilmiyorum abi ...”deyince, Kurt Çakal’a bir tokat atar ve “Gözlerinden ateş fışkırıyor diyeceksin...” der.

Çakal “Tamam abi, gözlerinden ateş fışkırıyor ....” diye cevap verir.

Kurt tekrar sorar; “Tüylerim diken diken oldu mu?”

Çakal, “Bilmiyorum abi ....” deyince tekrar tokatı yer ve Kurt, “Tüylerin diken diken oldu diyeceksin...” der... Çakal mecburen “Tamam abi, tüylerin diken diken oldu” der...

Kurt at sürüsüne dalar, oradan bir atı kapar ve getirip çakala bırakır, sonra da çeker gider...

........

.....

Karnı doyan ve iyileşen Çakal havalı havalı dolaşmaya çıktığında yolda bir tilkiyle karşılaşır. Tilki de aç, susuz yatmaktadır...

Çakal sorar; “Tilki kardeş, ne oldu...?”

Tilki cevap verir; “Çakal kardeş, açlıktan ve yorgunluktan ölüyorum…”

Çakal; “Hemen takıl peşime ...” der... Doğruca çayıra, at sürüsünün yanına giderler.

Çakal tilkiye sorar; “Ulan Tilki, gözlerimden ateş fışkırıyor mu?”

Tilki, “Bilmiyorum abi...” deyince Çakal hışımla tokadı attıktan sonra, “Gözlerinden ateş fışkırıyor diyeceksin ...”... der.

Tilki, “Tamam abi, gözlerinden ateş fışkırıyor” der...

Çakal tekrar sorar, “Ulan Tilki, tüylerim diken diken mi?”

Tilki, “Bilmiyorum abi ..” deyince Çakal tekrar tokatı atar ve “Tüylerin diken diken oldu diyeceksin ..” der.

Tilki; “Tamam abi ...tüylerin diken diken oldu....” der.

Nihayetinde, Çakal da Kurt gibi at sürüsüne dalıp gözüne kestirdiği bir tayı yakalamak üzere saldırır ama işler umduğu gibi gitmez. Yakalamaya çalıştığı tayın annesi Çakala bir öyle çitme atar ki .... Çakal boylu boyunca yere serilir.

Tilki hemen Çakalın yanına gelir ve “Ne oldu Çakal ?” diye sorar...

Çakal cevap verir; “Ya Tilki kardeş anlamadım ki... Kurt ta aynısını yapmıştı ve bir atı kapıp getirmişti...”

Tilki çakala gülümser ve der ki;

”Ulan Çakal .... sen çakalsın, o kurt ! Sen çakal doğdun, çakal kalacaksın...Nerde görülmüş çakalın kurt olduğu yer.....”

.......

....

Hikayede olduğu gibi; Çakal ne kadar uğraşırsa uğraşsın hep çakal kalacaktır, asla Kurt olamayacaktır... Kurt kurtluğunu, Çakal da çakallığını yapar.

Bu forumda; kim kurt, kim çakal, kim tilki iyi biliyoruz. Kalın sağlıcakla....
    Yazdıklarım al-sat-tut tavsiyesi değildir.
    Kurt kışı geçirir, ama yediği ayazı unutmaz !!!

3. Fiyatı 10 kat artmayan birşey kalmadı , 5 liraya aldığımız ekmek 35 lira oldu 2 senede , domates hakeza aynı simit desen aynı, en ucuz denen şeyler 5 kat arttı , minimum beş maksimum 15 kat arttı son 4 senedir herşey , zamanında 6 tane atılan sıfırın bu süreçte 1,5 tanesi geri konuldu resmen. lakin şirketlerin mallarını bu şekilde kurnazlıkla bu fiyatta tutmaları kadar saçma birşey yok , işte imtiyazlı paylar demekki bu işe yarıyormuş,herkes lanet ettiği için büyüklerin hiçbiri yanaşmasın ,eldeki %30 la tahtada baskı kur senelerce toplamaya çalış , bunun adı namussuzluktur tek kelimeyle ,bunu yapan kimsede helal olsun ,patronun zaten yatacak yeri yokta ezan vakti alicengiz oyunlarıyla hissesinde yaptırdıklarından dolayı ,tahtacıda az pislik değilmiş

Sayfa 394/394 İlkİlk ... 294344384392393394

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •