Sayfa 63/999 İlkİlk ... 1353616263646573113163563 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 497 - 504 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. Dolar al sat için viopda iyi bir alternatif ama kaldıraç işi beni bozar riskli diyen uzak dursun viopdan ağzı yanmış biri olarak söylim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by bjkay Yazıyı Oku
    Onlar da riski yayıyor. Ani çıkış için sepet yapıyorlar sanırım. Büyük yatırımcı parayı daha hızlı aktarıyor..
    Bunlar bizden topladıkları mevduatları kiralama sertifikası ,öşb senetleri ve tahvillere yatırıyor diye biliyorum hazır kredi kimseye vermiyorlar iken bi maden bulmuşlardır ama neden çok paraya az veriyorlar o mantığı çözemedim .

3.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Hic sorma hocam. Herseye ragmen bu sabah 5.35 den daldim. Suan 5.30
    Boyle dolarin.............
    Allahtan bu defa 10 K ile daldim. Ortalama dusurcem diye ugras dur simdi.
    Excelimi acayim...
    5 -10 kuruş hesap etmemek gerekir uzun vadeli alış ise. Bu faiz oranlarinda dolar almak için yil sonu beklentisi 6 yi geçmeli yalnız.gerci faizler de boyle kalmayacak görünüyor..benim de elim cok kayıyor ama sen alınca haber ver gene de az bekleyelim dalgayı yakalarız belki ytd

4.  Alıntı Originally Posted by Omega0607 Yazıyı Oku
    Taze taze yeni oranlar :

Odea
    1 M e kadar 21.50
    1 M üstü 21.25
    500k usd ye kadar 4.25

Fiba
    Kiraz hesap hoşgeldin beşgeldin
    500 k ya kadar 23
    150 k usd ye kadar 5.5
    Sadece 2 ay için

Miktar yükselince bu iki banka oran düşürüyor ilk kez denk geldim .Aza tamah ediyorlar

Teşekkürler. Burger güldüren 500k altı 21.50 düşürdü. 23.50 idi günlük.

Ben yavaştan borsaya doğru geçtim %50 borsadayım kalanıyla da altın düşünüyorum.

5. [QUOTE=Omega0607;3081398]Taze taze yeni oranlar :

Odea
    1 M e kadar 21.50
    1 M üstü 21.25
    500k usd ye kadar 4.25

Fiba
    Kiraz hesap hoşgeldin beşgeldin
    500 k ya kadar 23
    150 k usd ye kadar 5.5
    Sadece 2 ay için

Fiba Dolar faizini yüzde 4,5 diye gördüm. Yanlışım varsa düzeltiniz Sayın Omega0607....
    Saygılar.....

6.  Alıntı Originally Posted by Omega0607 Yazıyı Oku
    Bunlar bizden topladıkları mevduatları kiralama sertifikası ,öşb senetleri ve tahvillere yatırıyor diye biliyorum hazır kredi kimseye vermiyorlar iken bi maden bulmuşlardır ama neden çok paraya az veriyorlar o mantığı çözemedim .

Küçük miktarda fazla müşterinin vadesi de ortalama istatistiksel bir sekilde hesaplanabiliyor. Şu kadari şu kadar gun kalabilir gibi. Kucuk yatırımcı faiz düşse de uyanana kadar parayı taşımıyor bence. buyuk yatırımcı bu dengeyi bozuyor. Çıkışlar daha hizli olduğundan bankanin elde tutmasi gereken para artıyor bence. Yillikta ayni orani verir.. Cunku 1yil kalacağını bilirse sikinti yok, banka da 1 yıl baglayabilir o zaman..onemli olan kisa vadeli likidite sikintisina girmemek

7. 5,45 - 5,50 den terste kaldık. Ben her zaman derim. Doları ancak benim alımlarım düşürür.

8.  Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    Abidik gubidik şirketlerin/fonların araçlarına para yatırıp ta batmayın...Sonra ağlaşmayın devlet bizi kurtarsın diye...
    Haklısın, ben sadece bilgi amaçlı paylaşıyorum. Dileyen alır ya da almaz.

Yazılarım yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir
    Yazılarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir...

Sayfa 63/999 İlkİlk ... 1353616263646573113163563 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •