Sayfa 543/1000 İlkİlk ... 43443493533541542543544545553593643 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 4,337 - 4,344 arası.

Konu: Dolarda Yukselis Kacinilmaz

Alıntı Originally Posted by SmuraY Yazıyı Oku
    Siz 4.80 üzerini yanılsama olarak değerlendiren beyefendi misiniz ?
    Dolar onu yanılsattı niki bile yanılsadı. Ama bu defa sadece yanılsatmayacak yamultacakta
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Tıklanmıyo...
    Hay Allah.. gene mi bozuldu..

Not: Biz Nick'imi Kapat butonunu tamir edene kadar kimse Nick'ini Kapatmaya kalkmasın..

3.  Alıntı Originally Posted by SmuraY Yazıyı Oku
    İstikrarın ne kadar önemli olduğunu bu süreçte birkez daha anladım. Mevcut durumun parlak olmadığını bilmekle beraber kurların bir süredir stabil gitmesi önümüzdeki sürecin bu kadar buhranlı geçmeyeceğini(bugünküne göre bize olumsuz yansıyacak bir dengeye oturmak), olumsuz beklentilerime rağmen bunun zamana yayılı olabileceğini düşündürmeye başlamıştı. Kısacası daha az olumsuz düşünüyor ileriye yönelik birşeyler planmaya çalışıyordum. Ama bu gelişmeler yine başladığımız yere döndürdü. Toplum psikolojisi için en kötüsü bu bence. Ne olduysa oldu artık ekonomik olarak geldiğimiz yer belli buradan en az hasarla çıkmak için ne gerekiyorsa 1 kerede net şekilde yap. Bırak faiz yükselip piyasamı duruyor yoksa kur 10 a mı çıkıyor.1 kere çıkar millet bakar 1 yıl ortalık duruldumu yeni düzene intibak eder. Bahsettiğim böyle yapınca durgunluk olmayacak, işsizlik artmayacak vs. değil. Ama bu şekilde ara ara gelen atakların hem psikolojik hem ekonomi üzerindeki olumsuz etkisi daha büyük oluyor.
    Dün ntv de uzmanlar diyordu ki, tl su an aşırı ucuz; olması gereken rakam 4,20 civarı. Dolar, hisse, emtia, elma, armut farketmez alis satistan fazla ise fiyati artar. Yani fiyatlara yön veren paradır. Parasal güç fiyatları ne yöne sevketmek istiyorsa, rafta bulunan o yönü destekleyen geçmiş haberleri raftan indirir ve kullanır. Doların son 5.80 hareketinde olduğu gibi hacimsiz yukselisler balon gibidir, şişer ve patlar. Şirket bilançolarını inceleyin, döviz likitide acısından sıkıntı yaşanmayacağını öngörmek mümkün, arada bazı çürükler yok değil. Yani ekonomik resmin tamamını gören uzmanlar tutup da manipulatif işlemlere göre hareket ederek, kurları 10 lara taşımak veya faizleri yükseltmek gibi eylemlere kapılırsa vay halimize..

SM-J730F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Kamu bankaları Dolar/TL’de en iyi satıcı .

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

6. Bu nasıl iştir %1 azalıp artıyor.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

7. Sizin ekonomik temelleriniz bu kadar sağlam olsa veya yapılması gerekenler tam olarak yapılsa bu şekilde manipülatif şeyler yapılabilir mi ? Yapılabilirse neden sadece biz ve birkaç ülkeye yapılıyor ? Sizce şu an NTV ye çıkan bir uzmanın farklı birşey söyleme şansı var mı?

Sizin ödemeniz gereken bir döviz borcunuz var mı, ekonominiz katma değer üretemeyen bir ekonomi mi, büyümek için cari açığa ihtiyaç duyan bir yapınız mı var, peki faizi arttırmadan veya kurlar yükselmeden nasıl olacak bu işler.

Verdiğim 10 rakamı afaki, faiz arttırımı ise lafın gelişi eğer imkan varsa veya doğrusu oysa düşürün ama geçen yılda yaşadık gerçekten yapılması gereken gerektiği anda ve gerektiği kadar yapılmıyor. Ben istikrar istiyorum markete her gittiğimde değişen ürün fiyatı görmekten bıktım. Faiz almıyorum ama eşşek gibi çalışıp kazandığım paranın ne olacağını düşünmekten sıkıldım.

Dolar/TL 5.5020

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Sayfa 543/1000 İlkİlk ... 43443493533541542543544545553593643 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •