Sayfa 589/817 İlkİlk ... 89489539579587588589590591599639689 ... SonSon
Arama sonucu : 6530 madde; 4,705 - 4,712 arası.

Konu: YKBNK - Yapı ve Kredi Bankası

1.  Alıntı Originally Posted by yelgec Yazıyı Oku
    Neyi bekliyor acaba
    yerinde dursa keşke onu da beceremiyor yönü yine aşağı bakıyor, neler oluyor bu YKB de

2. beyler soyle bir sey dusunuyorum. simdi koc dedi ki cagri yukumlulugum olmasin, cogunluk payi almayacagim ancak %10a kadar pay alim dahil gorusuyoruz. bunu akilda tutalim. diger yandan diyorlar ki koc ve unicredit paylarina %41-41 dogrudan sahip olacak. bence unicredit koca bu %10a kadar olan paylari cok ucuz satmaz neden mi? cunku bunlar hisseleri 41 41 paylasirsa ve unicredit gidip birine %41 satar sonra o adam gelip borsadan da %9.01 pay alirsa artik koc ykb ustune su icebilir, gitti banka 😁 bu durumu engellemek icin koc bence kendini %50ye cikaracak hisseleri unicreditten alacak ki borsadan da 1 hisse aldigi an hakim ortak olsun, bankayi kaptirma tehlikesi gitsin. bunu bilen unito credito da bence su an dusunemedigimiz fiyatlardan bu %10 hisseyi koca kitleyebilir. demek istediklerim bu kadar 😊

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Akinonya Adası Kuzey Şato
    Gönderi
    3,922
    bugün akinonyanın payını artırdık vatana millete hayırlı olurken tahta yapıcının neyse.
    İŞ İŞ YAPMAZ. ADAM İŞ YAPAR. ms2026 Akinolu Kentuf.

HaberTürk : Yapı Kredi Bankası’nda UniCredit ve Koç Grubu’nun ortaklığıyla ilgili 'fesih' anlaşması bugün imzalandı. İşlemlerin tamamlanmasıyla birlikte Koç Topluluğu – UniCredit iş ortaklığı sona ererken, Yapı Kredi’deki ortaklık yapısı da yeniden düzenlenecek.

UniCredit ve Koç Topluluğu’nun yüzde 50 - yüzde 50 ortak olduğu Koç Finansal Hizmetler’in tüm hisseleri Koç Topluluğu’na geçecek. Mevcut durumda Yapı Kredi’nin yüzde 81.90 hissesi Koç Finansal Hizmetler’e aitken, işlem sonrasında Koç Topluluğu; Yapı Kredi sermayesinin yüzde 9.04’üne doğrudan, yüzde 40.95’ine de Koç Finansal Hizmetler üzerinden dolaylı olarak sahip olacak. UniCredit ise Yapı Kredi sermayesinde doğrudan yüzde 31.93 pay sahibi olurken, Yapı Kredi’nin kalan yüzde 18.08 oranındaki hisseleri Borsa İstanbul’da işlem görmeye devam edecek. İşlemlerin düzenleyici otoritelerden gerekli onayların alınmasını takiben 2020’nin ilk yarısında tamamlanması bekleniyor.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

5. Anlamı nedir üstadlar iyi mi kötü mü, zarar çok aylardır bekliyoruz her açıdan aydınlatirsaniz minnettar olurum.

6.  Alıntı Originally Posted by ikinci_nesil_borsaci Yazıyı Oku
    beyler soyle bir sey dusunuyorum. simdi koc dedi ki cagri yukumlulugum olmasin, cogunluk payi almayacagim ancak %10a kadar pay alim dahil gorusuyoruz. bunu akilda tutalim. diger yandan diyorlar ki koc ve unicredit paylarina %41-41 dogrudan sahip olacak. bence unicredit koca bu %10a kadar olan paylari cok ucuz satmaz neden mi? cunku bunlar hisseleri 41 41 paylasirsa ve unicredit gidip birine %41 satar sonra o adam gelip borsadan da %9.01 pay alirsa artik koc ykb ustune su icebilir, gitti banka 😁 bu durumu engellemek icin koc bence kendini %50ye cikaracak hisseleri unicreditten alacak ki borsadan da 1 hisse aldigi an hakim ortak olsun, bankayi kaptirma tehlikesi gitsin. bunu bilen unito credito da bence su an dusunemedigimiz fiyatlardan bu %10 hisseyi koca kitleyebilir. demek istediklerim bu kadar 😊
    dedigim oldu, koc holding payini 49.9 yapti. ben unicredit bu hakki pahaliya satar diye dusunmustum koca mutlak hakimiyetin anahtarini verecek hisseleri 2.12 liraya satmis, acikcasi 3 falan bekliyordum 😬 500 milyon da tazminat verecekmis unicredit, tazminat yerine keske fiyat daha yuksek olsaydi. haber bence asiri olumsuz, unicredit hizlandirilmis taleple payini daha da pay satabilir, kilit hissesini 2.12den koca satan, hizlandirilmis talep toplamada da fiyata bakmaz gibi geliyor.

7. bu arada yanlis anlasilma olmasin maliyetim 2.48 ve essek yukuyle ykb hissem var, gecmis olsun tum hissedarlara en az 2 yil bekleriz artik maliyet icin...

8. Battik mı yâni...

Sayfa 589/817 İlkİlk ... 89489539579587588589590591599639689 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •