Sayfa 736/946 İlkİlk ... 236636686726734735736737738746786836 ... SonSon
Arama sonucu : 7566 madde; 5,881 - 5,888 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Mbnin basina Batirel mi gecti acaba
    Batirel oyle 1-2 milyar dolarlan ugrasmaz, nolyoz yahu dedirtinceye kadar, 10 milyarlarca dolar zicar!
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Alıntı Originally Posted by Whitewalker Yazıyı Oku
    sayın deniz hocam bu kadar rezerv nereye gidiyor

görüşünüz ?
    Kamu bankaları üzerinden satış yapılarak döviz kurlarının yükselişi frenlenmeye çalışılıyor,ancak bu yolu birçok ülke geçmişte denedi,biz de denedik ,bu yolla başarıya ulaşmış bir ülke yok.Kur artışının temel nedenlerine bir çözüm getirmedikçe suni dengelerde kurları tutmak mümkün olmuyor.

3.  Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Saat 14.30'da yayınlanan analitik bilançoya göre;Geçen hafta Cuma'dan bu Perşembe'ye merkez bankasının rezervleri 5.456 milyar dolar daha erimiş.
    Ayrıca dün kapatıldığı söylenen 1 haftalık reponun çok büyük etkisi olmamış zira bankalar likidite açığını da benzer oranda kısarak cevap vermiş olabilirler.Ama bundan tam emin olamadım. Yani merkez kalan 4 günlük 1 haftalık repo + %25.50 ile vermeyi denediği paranın ortalama faizini %24.11'in üzerine zıplatamamış.

Bunu ZK adımına karşı bankaların bir refleksi ve cevabı olarak görüyorum.

Bu hamlenin etki edip etmediğini bugün anlayabileceğiz . Yükseltilen ZK oranlarına rağmen likidite açığı düşmeye devam ederse bankalar tcmb'nin hamlesine aşırı bir kredi daralması ile cevap veriyor demektir. Bu durumda ise piyasa faizini kontrol etmek için çok daha yüksek bir faiz artışı gerekli olabilir.

ZK'ların mahsuplaşması muhasebesel olarak şu anki likidite açığına etki ediyor mu bundan emin olamadım. Mahsuplaşma ileri bir tarihte oluyor diye biliyorum o nedenle bankalar düşük likidite açığı vererek tepki verdi demek te şu an için yanıltıcı olabilir. Ama eğer ediyorsa durum çok kötü, etmiyorsa ise kötü.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by elma Yazıyı Oku
    Fazla bakliyat yemekten kaynaklanan gaz da olabilir.
    Yukarıda verdiğim gaz formülü tam da odur.

Canlıların sindirim sistemi ile ilgili gaz.

Ticari bir değeri ya da kıymeti harbiyesi yoktur.

5.  Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Kamu bankaları üzerinden satış yapılarak döviz kurlarının yükselişi frenlenmeye çalışılıyor,ancak bu yolu birçok ülke geçmişte denedi,biz de denedik ,bu yolla başarıya ulaşmış bir ülke yok.Kur artışının temel nedenlerine bir çözüm getirmedikçe suni dengelerde kurları tutmak mümkün olmuyor.
    ben de buraya takılıyorum deniz hocam.. böyle kısa vadeli satışla dövizi durdurmak mümkün olur mu, yangın var, üstüne şırınga ile su damlatıyorlar.

bunun çözüm olamayacağını ekonomi 101 dersi alan bir çocuk bile bilir.

inanılmaz

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Batirel oyle 1-2 milyar dolarlan ugrasmaz, nolyoz yahu dedirtinceye kadar, 10 milyarlarca dolar zicar!
    Soyadında bir terslik var zaten.

Harcama açısından Mourinho gibi biri olmalı.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Türkiye CDS'i 520'yi vurdu çekti.
    Hımmmm, demekki neymiş CDS yükselince dolar düşüyormuş; inşallah 600 yapacağız o CDS leri , dolar 5 liraya düşecek.

8. 6.09'a batırıp çıkarıyorlar suya kafayı sokup çıkarmak gibi.
    Biraz daha düşsün.

Sayfa 736/946 İlkİlk ... 236636686726734735736737738746786836 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •