Sayfa 867/946 İlkİlk ... 367767817857865866867868869877917 ... SonSon
Arama sonucu : 7566 madde; 6,929 - 6,936 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by jmk99 Yazıyı Oku
    Aramızda bankacı, hazineci olsa bilirdi bu cevabı.
    Selamlar.
    dth lar satılamaz... selamlar.

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by Whitewalker Yazıyı Oku
    Hocam ben konuya vakıf değilim.
    Hiçbir bilgim yok.
    Selamlar.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

3. 5.9875 vurdu çekti.

medyada tvlerde yapılan yorumlarda bazı "çok bilmiş" yorumcular "merkez isterse dth zorunlu karşılıkları da satabilir kanunen" diyorlar..herhalde bunu herkes duymuştur.. sık konuşuldu olayın bu yönü..

o yüzden zaten yabancılar bu uyanıklığı bildiklerinden net rezervlerin takibini yapıyor ve onun miktarını anlamaya çalışıyorlar.. herhalde artık herkes biliyor veya öğrendi : mevcut zihniyet kendi bekası için her şeyi yapabilecek bir zihniyet.. işlemi yapar mazereti arkadan medya ile (ve gerekirse hakaretlerle) halka kabul ettirir..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

5.  Alıntı Originally Posted by jmk99 Yazıyı Oku
    Hocam ben konuya vakıf değilim.
    Hiçbir bilgim yok.
    Selamlar.
    bankacı hzineci yok mu demişsiniz.

var.

sorunun cevabını verdim.

Alıntı Originally Posted by vicente Yazıyı Oku
    Dogrudur.
    Satilan ne peki merak ediyorum

Cidden ne satilyor
    Merkez bankası kamu bankaları üzerinden dolar satıyor bunu da Zk veya swap ile elde edilenlerden satmasi muhtemel

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by Whitewalker Yazıyı Oku
    Kesinlikle ..

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Temel muhasebe bilgisi yeterli. Bilançonun yükümlülük kısmını gösteren pasif tarafı dışında dengeleyen aktif kaydı da olur. Bankaya yatırdığınız döviz mevduatınız da banka için bir yükümlülük olduğu kadar aktifindeki bir döviz varlığını oluşturur ve bunu yükümlülüğüm diye kredi mekanizmasını kullanarak dağıtmaktan kaçınmaz.

Sayfa 867/946 İlkİlk ... 367767817857865866867868869877917 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •