Sayfa 266/672 İlkİlk ... 166216256264265266267268276316366 ... SonSon
Arama sonucu : 5370 madde; 2,121 - 2,128 arası.

Konu: ISGYO İş Gayrımenkul Yatırım Ortaklığı

1. Otel bilmem ama yeni konut projesine girmeleri riskli olur. Sektör doyuma ulaştığı dönemde bırakın bu iş bilenler yapsın. Yönetim hisse fiyatına bir el atsın. Neden emlak sektörünün balon yaptığı son 12 yılda hala dolar bazında senet değer kazanmamış, hatta 12 sene önce tepede alanın parası yüzde 50 düşmüş. Grafikte hata yok. Herşeyi gösteriyor.

Yurtdışında sirket borsa degeri yöneticileri koltuktan eden bir sonuçtur. Sirketin degeri artmıyorsa yanlış yapılan bir is var veya yapilmasi gereken birşey yapılmıyor.
    Bizin ülkede pasif yatırımci modeli mevcut. Ne genel kurula gider ne bir soru sorar sadece sağa sola yazar. Böyle olunca herşey çok iyi olduğunu düşünüyor sirket. Genel kurulda örnek veriyorum en az yüzde 10 pay sahibi geri alim yapsin talebi yaparsa buna sirket kayıtsız kalamaz .bu sirketin birlesmesini sanirim 100 bin tl değerli 1 pay sahibi engellediği unutulmasın , yapabilecek cok sey var ama birlik lazim.

fiyat er geç olması gereken yere gider. şirketin kendi hissesini almasına gerek yok. vur kaç amacında değilsek, sorun yok. ev, büro alma düşüncem vardı, boş kalma durumu ve kiracı ile uğraşmak istemediğimden bir ev parasını bu hisseye yatırdım. ev yada büro alsaydım da gayrimenkul sektöründe sıkıntıdan etkilenecektim, bu hisseyi alınca da. bu hisseden yukarı hızlı hareketler beklememek lazım. fiyatı düşük mü? şüphesiz. lakin böyle bir hisseyi spekülatörün gelip toplamasını yada toplayabilmesini bekleyebilir miyiz?
    tek çekincem, yanlış yerlere yatırım yapmaları. bu açıdan bakınca dahi benden daha iyi yatırım yapabileceklerini düşünüyorum.

4. Bu tür şirketler kendi malın, olsa belki son 17 sene içinde dolar bazında 5-10 misli kazanırdın, en kötü mütahit varlığını 10-100 misli çıkartmıştır, ama yöneticiler, yönetim kurulu üyeleri, illa da iş verirken şahsi menfaatleri olmışyur, bu insanın doğasında var, nihayeten kasayı teslim ediyorsun, bakın sngyo ya, ve diğerlerine, hiç biri emlak balonunda, yatırımcıya kazandırmamıştır, kazanan aradaki yöneticiler, komisyoncular olmuştur. Millet güvenmediği için yüzde 60 iskontolu bu hisse. Şirketi yönetenler üstlerine alınmıyor, işte bunu anlamıyorum. yönetim kurulu üyeleri hisse fiyatından sorumlu olmalı. Bu ortamda projeye girmek bazılarının cebini dolduru, ama biz yatırımcılar zarar ederiz.

5. Bozuldu yine Terbiyesiz

6. 100 m2 bir dairenin maliyeti 100 - 120 bin TL'yi geçmez. O da lüks olursa.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Kuzuluk-AKYAZI
    Gönderi
    225
    2005 yılında 100 bin lotu olanın,bedelsiz sermaye artırımlarıyla,şu anda 275 bin lotu olmuş.Sadece elindeki ilk 100 bin lot için 75 bin tl temettü almış.Sermaye artışından eline geçen 175 bin lot için ne kadar nakit temettü alacağını net hesaplamadım ama,50 binden aşağı olacagını sanmam..Firmanın temettü ödemeleri mükemmel olduğu için,yükselişi nazlı oluyor...Bunun gözardı edilmesi yanlış olur...Buna rağmen defter değeri 3,5 tl...Sabırla bekleyen meyvesini yiyebilir...
    Son düzenleme : Muallim; 18-01-2018 saat: 09:14.

8.  Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    tuzla gibi yerde konut m2 fiyatı ortalama 4.000 civarı satılıyor. 62 dönüm arsa üzerine 160.000 m2 konut yapılsa m2 fiyatı 4.000 den satılsa toplam değeri 650mil. eder. ya biz hesap yapmayı bilmiyoruz ya da bu arsaya çok daha fazla konut yapacaklar.
    ya da çok lüks konut yapıp manzaralı filan m2 6.000 den satacaklar. o zaman kar eder ancak.
    Bilancodaki duran varliklari da boyle degerleme yapiyorlarsa yatirimci yandi.

Sayfa 266/672 İlkİlk ... 166216256264265266267268276316366 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •