Sayfa 509/538 İlkİlk ... 9409459499507508509510511519 ... SonSon
Arama sonucu : 4298 madde; 4,065 - 4,072 arası.

Konu: MSGYO Mistral Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş

1. Yanılmıyorsam 1000 lota 100 tl verecek...birisi oyle paylasmisti...ytd

Alıntı Originally Posted by bcgdost Yazıyı Oku
    selam arkadaşlar. şimdi pazartesi temettü ödemesi yapacak.
    mesela 10.000 adet elimizde var diyelim. bu adet için toplam ne kadar temettü alabileceğiz.
    bilen bir arkadaş yardımcı olabilir mi lütfen. teşekkür ederim.
    10.000 lota X 0.10 = 1.000 tl (GYO TEMETTÜLERİNDE VERGİ BEYANNAMESİNE TABİSİNİZ)
    Bu şirket tekrar nakit temettüyü geçmişe bakarak tahminen 10 yıl sonra belki verir.
    Banka 21.700 tl ye güncel faizle yıllık getiri 5.000 tl.(NET)

YTD

3. Arkadaşlar 2.45 den 20200 lot aldım. 1000 küsür lira zarar ettim, panik satışı yapmak istemiyorum ama sormak istediklerimde şunlar
    1-) Hisseyi Pazartesi sabah açılıştan önce satış emri girersem temettüden yararlanabilirmiyim? Temettüyü aldım ve satış gerçekleşti diyelim, Aralık ayı içerisinde bedelsiz bölünme varmış bu bölünmeden yararlanabilirmiyim? Son olarak 2.45 maliyetli hissede stoplos olarak kaçı belirlemeliyim? 2 veya 3 ay içerisinde bu hisse 2.45 üzerini görürmü? Tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekliyorum. Lütfen yardım edin çok zor durumdayım

4. Pazartesi satarsan temettuyu de alirsinyalniz 229 fiyatla baz alınacak temettü fiyatı düştükten sonra .bedelsizden yararlanamazsın çünkü bölünmeden önce 1 gün öncesinde hesabında hisse olması lazım.....ytd

5. Bedelsiz bölünme demek. 100 tl yi bozup yerine 2 tane 50 tl lik küpür vermek demektir hemen atlamayın bence elinde hissesi olmayanlar

SM-A320F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by maruf2001 Yazıyı Oku
    Pazartesi satarsan temettuyu de alirsinyalniz 229 fiyatla baz alınacak temettü fiyatı düştükten sonra .bedelsizden yararlanamazsın çünkü bölünmeden önce 1 gün öncesinde hesabında hisse olması lazım.....ytd
    Yani hisse 2.29 dan mı açılacak? Eğer öyle ise temettü niye veriyorlar ne anlamı var

Şirket 5,16 temettü ödeyecek yarım,MSGYO açılısta verdiği temettü kadar eksi açacak -% 5,16. Eger bedelsiz için alımlar gelirse prim yapar ,bedelsiz oranını %72,07 spk onayladı, şirket yetkilileri toplanıp bedelsiz dağıtım gününe karar verecekler 10 Aralık yada 15 Aralık gibide bedelsiz dağıtır....yatırım tavsiyesi değildir.Herkes pozisyonlarını bu duruma göre tekrar gözden geçirsin.Kuduz ölür,amma daladığıda öür....
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by Kornbluth Yazıyı Oku
    Şirket 5,16 temettü ödeyecek yarım,MSGYO açılısta verdiği temettü kadar eksi açacak -% 5,16. Eger bedelsiz için alımlar gelirse prim yapar ,bedelsiz oranını %72,07 spk onayladı, şirket yetkilileri toplanıp bedelsiz dağıtım gününe karar verecekler 10 Aralık yada 15 Aralık gibide bedelsiz dağıtır....yatırım tavsiyesi değildir.Herkes pozisyonlarını bu duruma göre tekrar gözden geçirsin.Kuduz ölür,amma daladığıda öür....
    Bedelsiz dağıtımının fazla uzun süreceğini düşünmüyorum.onumuzdeki hafta hallederler gibi geliyor ama yinede alım satım yapmam.spk onayından sonra şirketler genelde bölünme yi fazla uzatmiyorlar yıllarca öyle tecrübe ettik bakalım bunda nasıl olacak.y.t.d.

Sayfa 509/538 İlkİlk ... 9409459499507508509510511519 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •