Sayfa 91/387 İlkİlk ... 41818990919293101141191 ... SonSon
Arama sonucu : 3093 madde; 721 - 728 arası.

Konu: RYGYO - Reysaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by parasever Yazıyı Oku
    Bu rakama nasıl ulaşacak ?

Şirkete mail attım 2018 kira geliri beklentilerini 170 -180 milyon tl olarak paylaştılar.
    Fakat ben bu rakama nasıl ulaşacaklarını anlayamıyorum.
    140 - 150 milyon tl gibi bir kira geliri rakamı hesaplıyorum 2018 için...
    170 - 180 milyon tl kira gelirine nasıl ulaşılacak.
    Şirketle ilgili bilgisi olan arkadaşlar ayrıntılı paylaşabilirler mi lütfen..
    "Sur Yapı gelirleri bu rakama dahil değil sadece kira gelirlerinde beklenen rakam"

2018 için anahtar konu bence bu...

Bu rakama ulaşırlarsa

170 * 0,87 -74 = 74 milyon tl net kira karı olur. ( %87 kira kar marjı , 74 faiz gideri)

Bu durumda f/k 1.40 fiyatta 344 /74 = 4.6 çok çok düşük bir rakam... hissenin ucuzluğu çok belirgin...
    "Kira geliri beklentisine ulaşırsa elbette"

pd / dd = 0 .37 gyo hisseleri arasında en düşük 2. oran...
    170- 180 milyon TL ciddi rakam

2. şuan şirketin kiraya verilmek üzereye bekleyen boş deposu mevcut mu acaba ?

3.  Alıntı Originally Posted by parasever Yazıyı Oku
    Bu rakama nasıl ulaşacak ?

Şirkete mail attım 2018 kira geliri beklentilerini 170 -180 milyon tl olarak paylaştılar.
    Fakat ben bu rakama nasıl ulaşacaklarını anlayamıyorum.
    140 - 150 milyon tl gibi bir kira geliri rakamı hesaplıyorum 2018 için...
    170 - 180 milyon tl kira gelirine nasıl ulaşılacak.
    Şirketle ilgili bilgisi olan arkadaşlar ayrıntılı paylaşabilirler mi lütfen..
    "Sur Yapı gelirleri bu rakama dahil değil sadece kira gelirlerinde beklenen rakam"

2018 için anahtar konu bence bu...

Bu rakama ulaşırlarsa

170 * 0,87 -74 = 74 milyon tl net kira karı olur. ( %87 kira kar marjı , 74 faiz gideri)

Bu durumda f/k 1.40 fiyatta 344 /74 = 4.6 çok çok düşük bir rakam... hissenin ucuzluğu çok belirgin...
    "Kira geliri beklentisine ulaşırsa elbette"

pd / dd = 0 .37 gyo hisseleri arasında en düşük 2. oran...
    Kıymetli parasever arkadaşımızın paylaşımı ile şimdi fark ettiğim bir detay üzerinden bir değerlendirme yapmak istiyorum..
    Kendi adıma 180 milyon gibi bir kira getirisini çok iyimser bulduğumu..
    Böyle bir kuvvetli beklentinin, hisse fiyatını şimdiden daha yüksek bir seviyeye taşımasını gerektiğini düşündüğümü söylemeliyim..
    Gelelim detaya...
    Maile bakınca parafesor.net sitesinin kurumsal mailinden yazıldığını görüyoruz..Siteye bakınca da..Borsagündem formatında bir site...
    Bu detayı, şirket bünyesinin, bir kısım yatırım kurumlarının 2-3 sene önce yazdıkları niyet okumaya yönelik negatif aromalı raporlarından duyduğu rahatsızlıkla birlikte düşünürsek...
    Mailde sorulan soruya verilen cevabın görece iyimser çerçevede tercih edilmesini anlayabiliyorum doğrusu...(sanırım burada ben de niyet okumuş oluyorum..mazur görünüz..Basit bir ifade eksiliğinden doğan yanlış anlaşma ve beklenti olarak değerlendirilmeli belki de)

Peki; 2018 yıllıkta mesela yıllık 140 milyon olarak gerçekleşecek bir kira geliri gündeme geldiğinde sorulmayacak mı?;
    "Yaw 180 dediniz 140 milyon kira geliri gerçekleşti" diye..
    Buna verilecek mantıklı cevap;
    "Son çeyreğe bakarsanız çeyrek bazında ulaştığımız 42 milyon kira geliri yıllık 168 milyon kira gelirine işaret etmektedir" şeklinde olacaktır muhtemelen..(doğrusu, ben de bu şekilde okudum)

2018 için 180 milyon kira geliri benim sıklıkla iyimser bulunan gerçeklik evrenimde bile oldukça iyimser bir rakam..gerçekleşirse ne mutlu bana ve diğer yatırımcılarımıza..(mailde kira geliri yazıyor..dolayısı ile konut satışları dahil değil)

Ama çeyrek bazda son çeyrek zaten ben de 35-40 milyon civarı bekliyordum..40 ın biraz üstü kira geliri olursa şaşırmayabilirim..

Not; katıldığım genel kurullardan Sn Durmuş Döven ile ilgili edindiğim izlenim; işini bayağı severek yapan, bu yüzden hedefleri yükseklerde dile getirmekten hoşlanan çalışkan bir iş adamı olduğu yönünde..Doğrusu bu ya,
    kendi adıma bu durumu biraz daha ayağı yere basan bir beklenti evrenine kalibre etmeyi tercih ediyorum..
    Özetle;
    Ben pek çok durumda, 1,80 m yüksek atlarım dendiğinde ben yine de çıtayı düşmesin diye 1,30-1,35 aralığına koymayı tercih ediyorum..(pozitif yanılgılar tadından yenmez o ayrı..umarım bu anlamda yanılırım ve 2018 'de 170 -180 milyon kira geliri elde ederiz
    Son düzenleme : flamenco72; 26-03-2018 saat: 12:40.

4. İzmir menderesteki birkaç küçük depo harici boş depo yok sanırım.

https://i.hizliresim.com/azvpkO.jpg

İnşaat şirketi orhanlıdaki büyük deponun inşaatını paylaşmış sosyal medyada.Yaza yetişir gibi duruyor.

5. İlerde nerde ise sermaye kadar kar getirecek olabilmesi, Sancaktepe Kat Karşılığı İnşaat işi , bu yıl ve önümüzdeki yıl bilançoları için azcık bir yatırım yaptık bakalım dursun bir köşede, yatırım tavsiyesi deildir...

6. Aga bugün Bloomberg'te katıldığı programda satır aralarında çok önemli şeyler söyledi aslında. 20 gün sonra 40.000 metrekarelik, 1 ay sonra da 105.000 metrekarelik depoyu teslim ediyoruz dedi. Kur artışının şirkete etkisi, temettü, yabancı ortak konusunda söyledikleri de önemliydi.

7. Aslında sorulardan 3 tanesini ben sormuştum ama mesela son çeyrek 35 milyon kira gelirini geçer miyiz? sorusu arada kaynadı
    [IMG][/IMG]

canlı yayında oluyor böyle durumlar..ama Hande Demirel' olabildiğince iletmeye çalıştı sağ olsun

8. ‘Mert Bey’ deyince biz anladık zaten kim olduğunu üstad. Hatta Durmuş bile anladı bence😀 Aynı şekilde Lojistikteki gayrimenkullerin değerleme sorusu da arada kaynadı.
    Ağa kendine ve şirketine aşırı güvenen bir profil çizdi. Salak mıyım satayım şirketi. Para basıyorum dedi de aynı şeyi muhtemelen halka arz zamanı da düşünmüş olacak. Bir şekilde ucuz fiyattan yerine koydugunu düşünüyorum arz ettiği hisseleri. -İşte bu kafa yüzündrn bizim sermaye piyasaları gelişmiyor. Umarım 2019da temettü sözünü tutar.

Sayfa 91/387 İlkİlk ... 41818990919293101141191 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •