Sayfa 651/741 İlkİlk ... 151551601641649650651652653661701 ... SonSon
Arama sonucu : 5924 madde; 5,201 - 5,208 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

1. Spk dan cevap ortalama kaç günde gelir? Tahmini olan var mı?

Duhul
    Oct 2018
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    99
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by Better15 Yazıyı Oku
    Spk dan cevap ortalama kaç günde gelir? Tahmini olan var mı?
    normal şirketlere 2 ay ama bunlar yaltaklı; çabuk gelir.
    Baş Ekonomi Yazarı @minikyolculuk
    Değer Yatırımcısı,VIOP Trader,SK007 Hisselerini takipçisi -

3. Borsa İstanbul'da #mndrs kodu ile işlem görmekte olan Menderes Tekstil Sanayi ve Ticaret AŞ'nin hakim ortağı Akça holding tarafından 15-18 kasım 2022 tarihleri arasında 23.792.511 TL toplam nominal tutarlı pay satışı gerçekleşmiştir.

Satış işleminin gerçekleşmesinin 6 ay akabinde , 17.05.2023 tarihinde mevcut ortakların rüçhan hakları tamamen kısıtlanarak tahsisli sermaye artırımı için kurulunuza başvuruda bulunulmuştur.

Menderes Tekstilin mevcut durumunda bulunduğu fiyat Akça holdingin pay satışı yaptığı fiyatın çok altında kalmaktadır ve bu 6 ay boyunca piyasa faizleri de yüksek kalmıştır.

Tahsisli pay satış fiyatı belirlenirken mevcut ortakların hak kaybı oluşmaması için Borsa İstanbul'un belirleyeceği Toptan alım satım prosedürüyle (TSP) belirlenen baz fiyat ile hakim ortağın pay satış fiyat ortalaması + faizden yüksek olanı olacak şekilde belirlenmesini arz ederim
    Zengini fakir eden müsrif evlattır .Memuru fakir eden süslü avrattır .Fakiri fakir eden kuru inattır

4. Bir sorum olacak; diyelim ki itirazlarımız dikkate alındı ve SPK şu fiyatın altında tahsisli yapamazsın dedi. Bunun üzerine şirket o zaman ben sermaye artırımı yapmaktan vazgeçtim diyebilir mi?
    Su akar yatağını bulur...
    Yazdıklarım beni bağlar, asla yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir.

Duhul
    Oct 2018
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    99
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by Mydream Yazıyı Oku
    Bir sorum olacak; diyelim ki itirazlarımız dikkate alındı ve SPK şu fiyatın altında tahsisli yapamazsın dedi. Bunun üzerine şirket o zaman ben sermaye artırımı yapmaktan vazgeçtim diyebilir mi?
    aralık'22 itibariyle defter değeri 20-22 TL den fazla olacak bir şirketi 9-10 TL'den alacaklar. bence vazgeçmezler.
    Baş Ekonomi Yazarı @minikyolculuk
    Değer Yatırımcısı,VIOP Trader,SK007 Hisselerini takipçisi -

Alıntı Originally Posted by Mydream Yazıyı Oku
    Bir sorum olacak; diyelim ki itirazlarımız dikkate alındı ve SPK şu fiyatın altında tahsisli yapamazsın dedi. Bunun üzerine şirket o zaman ben sermaye artırımı yapmaktan vazgeçtim diyebilir mi?
    O zaman şirket yatırım için 250 milyon TL bulmak zorunda demektir.
    Şirket bu fiyattan kullanmam derse,, PD/DD 15:6 Tl olan kendi hissesini almama yönünde tercih kullanmayarak zaten yerlerde olan itibarını iyice çukura gömmüş olur.

SPK ne fiyat belirlerse belirlesin o 250 milyonu kasaya koymak zorunda.

Ben de derim ki senin 250 milyon TL var ise, bağlı ortaklığın Osman Akça Tar. Ürün. İth. İhr. San. ve Tic. A.Ş. nin Menderes Tekstile 404 milyon TL borcu var. O sermayeyi Osman Akça Tarımın sermayesine ekle. Osman Akça da Tarım da o para ile Menderese olan ticari borcunun 250 milyonluk kısmını ödesin.
    Böylece MNDRS e 250 milyon koymuş olursun.

Tabi bu iyi niyetli patronun yapabileceği bir şey.

Şirketin yapmak istediği sattığı ve yatırımcılardan geri alamayacağını anladığı hisseleri maliyetsiz geri alma operasyonudur.
    Ben böyle olduğunu düşünüyorum.

SPK 10+ lira da belirlese tahsisli yapılacaktır. Yeter ki SPK adil bir fiyat belirlesin ve en az 3 yıl borsada satma kısıtı getirsin

7. Gıdalar yükseliyor mendo düşüyor
    Enerjiler yükseliyor mendo düşüyor

Yarın öbür gün tekstiller yükselir bu düşer

Ne cenabet adamlarmış bunlar

8. Artık şirketin iyi niyetinden şüphe ettiğim için bende spk ya dilekçe mi yazdım.
    Bu perşembe ( 25.05.2023 ) akşamı bültende karar açıklanırsa şaşırmayacağım.

Sayfa 651/741 İlkİlk ... 151551601641649650651652653661701 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •