Sayfa 3/26 İlkİlk 1234513 ... SonSon
Arama sonucu : 207 madde; 17 - 24 arası.

Konu: Corona Günleri

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1.  Alıntı Originally Posted by uğuraltun Yazıyı Oku
    hocam selamlar saygılar sunarım.aynen geliri olmayan çok insanımız var..ben basit bir yaklaşımda bulunmak istiyorum..misal bir mütaahhide 500 bin kredi vermek yerine 500 aileye yoksula verilebilir bu insanlarda hayatlarını idame ettirir..özel sektör misal telofon operatörleri 3 ay ücret almayıversin gibi..bence yapılabilir..herkes taşın altına elini koymalıdır..
    alınan kararlarda 2 milyon aileye 1000 tl kararı gördüm..umarım yeterli olur..insanı yaşatalımki devlet yaşasın..
    hocam sizlerede kimseyede bir şey olmasın.saygılar.
    Sevgili ve çok değerli eski dost, Komutanım, sağ olun, var olun, siz ve tüm sevgi hissettiğiniz insanlara sağlık diliyorum.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
    Çalıştığım şirket, tatil karar almadığı için, hala hayatın içindeyim ama bir yandan da şahsi olarak, hafta sonları, yeni dönemin keyfini çıkarıyorum.
    En başta, her hafta sonu, eşim ve çocuğum tarafından, haydi gezmeye gidelim tacizlerinden kurtulmanın sevincini yaşıyorum.
    Ekstra AVM gezilerinde, her hafta sonu yaptığım, gereksiz masraflardan kurtulmanın, bütçemi denkleştirmenin keyfini yaşıyorum.
    Cuma akşamı eve girip, pazartesi sabahına kadar, bol bol film seyretmenin, rahat rahat Nat Geo Wild izleminin keyfini yaşıyorum.
    Gökyüzünde, uçaklardan çok, kuşların daha rahat uçmasının mutluluğunu yaşıyorum. (tam da göç dönemlerine denk geldi)
    https://www.denizhaber.com/eskisehir...di-h85213.html
    https://www.denizhaber.com/cevre/pel...di-h85215.html
    Ekonomik krize yüzde yüz nakitte girmenin keyfini yaşıyorum.
    Afrika gunularının, zebraların, antilopların aşırı çoğalması tehlikelidir, bu yüzden yırtıcılar çok önemlidir tezleri bilimsel bir gerçek olduğu halde, insanların, 7 milyara dayandığı bir dünyada, kendileri dışında bir düşmanı olmadığını da düşünürsek, insanların sürekli çok çocuk yapmasını öneren politikacılar varken, doğanın ve dengenin en büyük düşmanı insanı, kim dengeleyecek derken, virüsün ortaya çıkmasının şaşkınlığını yaşıyorum.
    Virüsün, gençlerden ziyade, az çalışıp çok kazanan, 20 yıl çalışıp, 40 yıl emekli maaşı alan boomer kuşağını vurmasının tesellisini yaşıyorum.
    Devasa ülkelerin, devasa şirketlerin, görünmeyen bir virüs karşısında çaresizliklerini gördükçe, belki insanoğlu akıllanır umudunu taşıyorum.
    Venedik kanallarının temizlendiğini, tüm dünyada havanın temizlendiğini gördükçe, virüsün yerküre ve hayvanlara inanılmaz bir iyilik yaptığını düşünmeden edemiyorum.

Bu dünyayı insanlar kirletti, virüsler temizleyecek gibi görünüyor.

Ingiltere sirketlere calisanlarinizi kovmayin onlarin maaslarinin yuzde 80 ini 2500 pounda kadar 3 ay boyunca ben odeyecegim dedi. Buyuk devlet boyle olunur.

Bizde ise 10 pesinatla ev alabilirsiniz, telaslanmaniza gerek yok.

Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Ingiltere sirketlere calisanlarinizi kovmayin onlarin maaslarinin yuzde 80 ini 2500 pounda kadar 3 ay boyunca ben odeyecegim dedi. Buyuk devlet boyle olunur.

Bizde ise 10 pesinatla ev alabilirsiniz, telaslanmaniza gerek yok.
    Bizde afrika kalkınma bankasına 4 milyar dolar vermişiz.

Süriyelilere de maaşları veriliyor.

2 milyon yardıma muhtaç ailelerede ek ödeme yapacağız.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
    YERLİ MALI YURDUN MALI HERKES ONU KULLANMALI

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,812
    Emin Çölaşan'ın yazısından birkaç vatandaşın görüşlerini paylaşayım.
    https://www.sozcu.com.tr/2020/yazarl...ziyor-5692199/

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    finike
    Gönderi
    1,376
     Alıntı Originally Posted by nikrece Yazıyı Oku
    Emin Çölaşan'ın yazısından birkaç vatandaşın görüşlerini paylaşayım.
    https://www.sozcu.com.tr/2020/yazarl...ziyor-5692199/
    Abim saygılar.hisse net dostlarımın kandilini kutlar.umarım en kısa sürede bu virüsten kurtulalım..
    esnafın endişesi işcin garsonun günlük çalışan isnanların sorunları giderek artacak..daha ne kadar süreceği belli değil.sonuçta herkes idareli yaşamaya çalışıyor..

8. Hayat tarzımda değişiklik yok her gittiğim ortamda CORONA konuşulması dışında..

Bu virüsün dillenmesinden çok önceden beri insanlara enfekte olduğunu düşünüyorum. Hemen herkese enfekte olacağını düşünüyorum.

Bu günlerin unutulacağını düşünüyorum.

Sayfa 3/26 İlkİlk 1234513 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •