Sayfa 379/992 İlkİlk ... 279329369377378379380381389429479879 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 3,025 - 3,032 arası.

Konu: Viop - XVIII

1. spot x30

fokus İş yatırım

Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

2. bizim yönetim bi sıkıntı olduğunu düşünmediği için önlem almaya gerek görmüyor. kendi bildikleri doğruları uygulayıp bizleri deney faresi olarak kullanıyorlar. dolar hergün yavaş yavaş çıkınca bi sorun olduğunu düşünmüyorlar galiba. kendilerine olan bi şey yok. evde kalan biz, gezen onlar. sıkan biz, harcayan onlar. tabi ki kriz yok diyecekler. çünkü onlara yok. millette sağolsun halinden memnun.

3.  Alıntı Originally Posted by el_rojoZorro Yazıyı Oku
    Dolar şuan Bist için Yalova Kaymakamı
    zaten bıstı etkılesın dıye soylemedık.... belkı dolar bazında bakarsan etkıleyıp etkılemedını anlarsın
    147 gecılmezse .....ay sonu 136 beklerım.......takıp edelım.........

4.  Alıntı Originally Posted by Karatay Yazıyı Oku

Bizde bireysel yatırımcıların bu kadar yabancı para bulundurması da ayrıca tartışılmalı bence...(Mevcut duruma göre bakıldığında haklı gerekçesi var tabi...Ama bu çok fazla kısır bir döngü yaratıyor gibi...Korunmak için alıyor, aldıkça daha fazla korunmaya ihtiyaç duyuyor...İlginç bir durum gerçekten..)
    Anlayamadığım diğer durum ise kurumsal firmaların bu kadar az dövize sahip olması...
    basıretsız yonetım 6 ayda doları 3 kusurlerden 7 kusurlere cıkardı, 2 yıl bıle gecmedı ustunden. Mılletın TL varlıklarının yarısı buhar olmus oldu dolar bazında...

bunda sasacak bır sey yok...
    Markets may remain irrational longer than you can remain solvent.

5. biraz konudan alakasız olacak ama bu odaş nasıl artı olur. bu kadar döviz borcu varken döviz rekor kırarken nasıl alıyorlar arkadaş. nasıl bir mantık bu. çimentolar keza öyle hareket yaptı. bizim ky bu kadar mı atlamayı seviyor. adamlar verecek birilerini nasıl buluyorlar kafayı yiyeceğim. spek olmak lazım. bu işten anlayan varsa gelsin. tahta yapmayı bilen. parayı ayarlarız.

6.  Alıntı Originally Posted by Desperado Yazıyı Oku
    basıretsız yonetım 6 ayda doları 3 kusurlerden 7 kusurlere cıkardı, 2 yıl bıle gecmedı ustunden. Mılletın TL varlıklarının yarısı buhar olmus oldu dolar bazında...

bunda sasacak bır sey yok...
    bunu zorunlu fakirleştirme diye tanımlandıralım.

7.  Alıntı Originally Posted by Lambent Yazıyı Oku
    zaten bıstı etkılesın dıye soylemedık.... belkı dolar bazında bakarsan etkıleyıp etkılemedını anlarsın
    Bırakın bu işleri , Dolar bazında veri orta uzun vadeli analizler için gerekli

Şuan dolar bazında düşmesinin SHORTculara bi faydası var mı? Yok

Türkiye fakirleşme sürecini "başarıyla" atlattı şimdi sürünme modunda.. tarihin en çok sosyal yardım alan vatandaş kitlesini yarattılar.. reel olarak alım gücü 2002 seviyesinin de altında.. asgari ücret bir şey ifade etmiyor artık alım gücü olarak.. ki asgari ücret 350 dolar bile değil.. 1.5 milyarlık çin ile aynı ligdeyiz.. adamlar yıllardır hayal sattılar.. hayaller paris gerçekler bangladeş oldu..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Sayfa 379/992 İlkİlk ... 279329369377378379380381389429479879 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •