Sayfa 140/235 İlkİlk ... 4090130138139140141142150190 ... SonSon
Arama sonucu : 1923 madde; 1,113 - 1,120 arası.

Konu: BRISA - Brisa Bridgestone

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. Ulen otomotiv hisseleri yeni zirvelere koşarken bizim brisa acı cektirme peşinde.. yazık

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Bazen koca ordular bile inancın,cesaretin ve bilgeliğin önünde eğilirler....biz!biat etmeyenler...

Bence bu brisada kar patlayacak hissenin fiyatınida çatlatacak tahta sahibi bu yüzden sancılı kâh aşağı sürüyor kâh yukarı bayağı şaşkın zavalli

3. Yeni bilançolar ne zaman gelecek hangi ay

Alıntı Originally Posted by Nazar Yazıyı Oku
    Yeni bilançolar ne zaman gelecek hangi ay
    Kasım ortasına kadar süreleri var

IN2010 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu günde aynı şeyi yaptı yarın ciddi yükseliş yapacak galiba

6.  Alıntı Originally Posted by JoNaThAn Yazıyı Oku
    Aksaray fabrikası ile ilgili çoğu kişinin bildikleri yanlış. Faaliyet raporunda %100'ü gören, geliyor sosyal mecraya, fabrika %100 kapasiteye ulaştı diyor. Yok böyle bir şey.

Aksaray fabrikası 4,5 milyon adet üretecek şekilde tasarlandı. Şu an bu fabrikadaki üretim, yapılan açıklamalar ve yayınlanan raporlara göre 2,5 milyon adet görünüyor. Ama kapasite %100. Neden? Çünkü kurulan, hazır olan bantlara göre veriyorlar o kapasite kullanım oranını. Fakat fabrikanın daha üretebileceği 2 milyon adet daha var o alanda. Ve bunun tamamı 1. faz. Daha 2. ve 3. fazdan haber yok henüz. Bunlar zaman alır. 2030'lara kadar belki. Çünkü yeni binalar kurulacak araziye. Bu yeni yapılan Aksaray fabrikası gibi. Kolay iş değil.

Şirketle ve sektörle ilgili farklı haberler dolanıyor. Bazıları, şirketin 2022'de ödemesi gereken 1,3 milyar tl borç olacağı için zorlanacağını öne sürüyor. Bazıları bedelli diyor ki ben buna ihtimal vermiyorum; çünkü kasada yeteri kadar nakit var. Borçlar döndürülebilir ya da refinansman modelleri izlenir. Sektörle ilgili olarak ise çip krizi diyenler var. Elektrik elektronik mühendisleriyle konuştum, tanıdığım yatırımcı-eski dostlarım var; o alandaki meselenin 2023 sonrası düzelebileceğini düşünüyorlar. Açıklamalar da bu yönde. Yani eğer bir çip krizi meselesi ortaya atılacaksa, önümüzde çözülmesi için uzun yıllar var demektir. Bize etkisi hangi ölçüde olur, o kısmını bilmiyorum; zaman gösterecek.

Tahtacı yukarı gitmek konusunda isteksiz. Mallarını bekliyor. Durdukça kaptıracak, kaptırdıkça duracak. Bu döngü sanırım çoğunluk yılana kadar böyle devam edecek. Ben de süreci yakından izliyorum.

Ama şundan şüpheniz olmasın; herkes acısını çekecek. Acısını çekmeyen, tatmayan, bilmeyen, hissetmeyen kalmayacak. Öyle kolay lokma yok. Geceler, haftalar, aylar, yıllar, on yıllar geçecek. Geçtiğimiz yıl 30'ları görenler, hemen ardından 50'ler, sonra 100'ler gelecek zannetti. Aynıları Kordsa'da da vardı. Kordsa 30 liraydı, 6 aylık hedefler havada uçuşuyordu; 50-60'lar, 90'lar. Coinlerden özenmişler, gelmişler herhalde. Yazık. Dedim ki, öyle heveslenmeyin. Kağıt önce 20-30 aralığını sindirsin birkaç yıl... Ben bunu derken kağıt 30 liraydı. 20'yi kimse aklına bile getirmiyordu. Üstelik bana itiraz ettiler. Direkt cehennemlik durum. Ne oldu? Aradan onca zaman geçti, kağıt hala daha 20'lerde. Sindirecek. Zaman alır bu işler. Zirveyi görürsün, 1 yıl aralıksız düşersin %30-40 oranında. Belki orada 1-2 yıl kalırsın, zaman harcarsın. Sonra yeni zirveler konuşulur. Borsa onlarca yıllık bir yolculuktur. 1-2 yıllık süreler dahilinde paranı enflasyona karşı bile koruman kolay değildir.
    Tespitlerinize katiliyorum haklisiniz.
    Ytd

Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Tespitlerinize katiliyorum haklisiniz.
    Ytd
    sayın JoNaThAn dan alıntı;( Zaman alır bu işler. Zirveyi görürsün, 1 yıl aralıksız düşersin %30-40 oranında. Belki orada 1-2 yıl kalırsın, zaman harcarsın. Sonra yeni zirveler konuşulur. Borsa onlarca yıllık bir yolculuktur. 1-2 yıllık süreler dahilinde paranı enflasyona karşı bile koruman kolay değildir.)

Degerli kardeşim, brisa 2020 yılında 0,92 Tl kazandı ve 10,5 TL lik fiyatı 2020 yılı boyunca aşmadı Zaten türk borsasında bu tür hisseler hisse başı kazancın 10 katını görür eger bu getiriyi 2020 yılının sonunda getirecegini 2020 yılının başında tahmin ederseniz büyük avantaj yakalarsınız 10,5 zirveden sizinde söylediginiz gibi yüzde 30-40 deger yitirir ve alım fırsatı verir nitekim 2020 de 7 TL lik fiyatlara indi. 2021 yılındada aynı seyler oluyor, hissenin 4 TL ye yakın geririsi olaçak hissenin bu yıl 40 TL lik rakamlara merhaba demesi gerekir. ama diyemedi. Bence neden33 TL yi göşterdiler çünki hisse başı getirinin 3 TL olacagını zannettiler 11 katı 33 TL makuldu buradan subattan beri yüzde 38 kaybettirdiler bunlar alısılagelmiş yükseltme ve belirli bir oranda düşürme , toplama taktigi idi. Fakar 6 ay bilançosu sonrası görüldü ki kar çok fazla olacak hatta hisse bası 4 TL yide geçecek. Spek veya bu işleri pilanlayan üst akıl u dönüşü yapamadı formasyon eksik kaldı. Konu şimdi ne yapacaklar. Bence 2022 nin başında Eksik kalan formasyonu tamamlıyacaklar. Sizin 1-2 yıl burada kalır söyleminiz büyük ihtimalla 5 ay sonra çoker. Yatırımcılara sabırlı olun diyormuş gibi yapıyorsunuz ama umutsuzluk vadediyorsunuz. Bu anlatıklarımı bilmiyor olamazsınız çünki her borsacı elde edilen karın ciddi sanayi sirketlerinde 10 katını gördüğünü bilir.

8. Kusura bakma ama jonathan haklı.Diğer forum sayfalarındada ucacak kacacak diyenler vardı.Temmuz agustos üçlü haneler diyenler vardı.Hepsinin gaz ve manipülasyon olduğu belliydi.Hbknin 4 liraları göreceğini tahmin ediyorduk.Zaten genel kurulda bunun ipuclarını vermisti sirket sahipleri.Emin ol forumlardakilere umutsuzluk veya polyanacılık yapmak hisseye hiçbisey katmaz.Adam bizlerdeki 3 5 lotu napsın herkes forumlarda kendini bisey sanıyor.Koskoca yatirim sirketleri var yabancı veya yerli,bunların yaninda kyler yani bizler kendimizi dev aynasında görmeyelim Emin olun tahtacinin umrunda degiliz.Nacizane dusuncem jonathana katiliyorum.İkinci fabrika hikayesi coktan satin alindi suan temettüyü alıp yillar sonrasina bakma zamani bunuda ancak maliyeti dusuk olanlar yapabilir.Çünkü bende daha çok zamani oldugunu dusunuyorum 50 ler 60lar icin.

Sayfa 140/235 İlkİlk ... 4090130138139140141142150190 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •