Sayfa 561/999 İlkİlk ... 61461511551559560561562563571611661 ... SonSon
Arama sonucu : 7990 madde; 4,481 - 4,488 arası.

Konu: Viop - XXI

1.  Alıntı Originally Posted by demiranil50 Yazıyı Oku
    90 bin gecildikten sonra long olmayan zaten grafiklerden falan hic anlamiyordur orasi ayri. Ama 100 binlerden sonra isler degisti. Su an hala daha endeksin gidebilecegi yer var dusuk olasilik olsa da ama grafiklerdeki uyumsuzluklar, nasd**'daki cilginliklar, vaka sayilarinin dunya'da her gun rekor kirmasi, abd'nin yeniden kapanma durumu, bizdeki cari acik ve dolarin garipligi vs vs bir suru durum varken tek seferde %50 yukari gitmis endekse "dusmeyecek" demek biraz yaniltici bir yazi. Ben dusecegini dusunmuyorum dese o da tamam ama direkt dusmeyecek diyor. Bu kadar kesin ifade kullanilmamali bence insanlari yaniltabilir eger duserse.
    Borsalar zaten yükseliş eğiliminde uzun vadede, öyle düşünürsek düşmeyecek demek de yanlış yok bence.
    Mesela dolar da uzun vadede yükselecek demek gibi aslında.
    Burada elbette vade önemli rakam önemli. Ne kadar yükselecek nereden düşecek diye bilmedikten sonra yorumlar havada kalıyor biraz. İddialı konuşan burada çoktu özellikle düşecek diyenler, ama zamanla onlar da şimdilik geri çekildiler.
    Dünya özelinde petrolde düşüş vix ve dxy de fazla yükselme olmadıktan sonra düşüş trendi başlaması zor bence, ancak kar realizasyonu düzeltme olur tahminimce.
    Ne zaman ki dediğim göstergelerde sıkıntı başlar o zaman trendin tersine dönme eğilimine gireriz.
    Tabi bu benim düşüncem yatırım tavsiyesi değil elbet.

Alıntı Originally Posted by Sanane Yazıyı Oku
    Vatandaş seçici davranıyor endişe etmeyin. Aynı zamanda gayrimenkul değerleme uzmanlığı yapıyorum ve geçen ay benim yazdığım raporlarda ortlama m2 konut fiyatı 3.500 TL idi İstanbul'da...

Araba fiyatına ev olmaz... Bilinçli konut alan zarar etmez merak etmeyin. Arsa dahil, bir de maliyet hesaplayın isterseniz.
    ev fiyatları ucuz değil.. araba fiyatları pahalı..

araba vs ev fiyatları 90 lı yıllardaki dinamiklere göre değil..o zaman ÖTV yoktu. ve halk araba ile ev fiyatını kıyaslayabilirdi, illa kıyaslaması gerekiyorsa..

şimdi, son 20 yıldır, insafsız ÖTV var.. yarın arabada ÖTV yi %50 daha arttırsalar keyfi olarak, ki yapabilirler, o zaman ev fiyatlarının yine artması mı gerekecek??

böyle mantık olmaz fiyatlamada..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    9,242
    olabilir...çünkü bu bol keseden dağıtılan paraların kredilerin olası olumsuz yansımaları (olacaksa) ancak 6-12 ay sonra yansır bilançolara...kısa vadede bilançolarda bozulma olmaz bence...dün deniz43 hocaya sormuştum hatta vobelite topiğinde...

kısacası evet aylardır sürünen bankaları bir anda yukarı kaldırabilirler...ama kesin olur diyemem...göreceğiz...

Alıntı Originally Posted by Petrol-Enerji Yazıyı Oku
    Banka bilanço rallisi neden olmasın..

Alıntı Originally Posted by keremalkm Yazıyı Oku
    133.825 LONG ..az bi miktar...
    135.075 kapandı.. Size kolay gelsin

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    9,242
    yabancı takası %49,86...en düşük 2 gün önce görülen rakam %49,76...dün bir miktar artış vardı %50,40 görünüyordu bugün yine basmışlar görünüyor grafikte...yerliler alıyor...badem style...

6.  Alıntı Originally Posted by Sanane Yazıyı Oku
    Vatandaş seçici davranıyor endişe etmeyin. Aynı zamanda gayrimenkul değerleme uzmanlığı yapıyorum ve geçen ay benim yazdığım raporlarda ortlama m2 konut fiyatı 3.500 TL idi İstanbul'da...

Araba fiyatına ev olmaz... Bilinçli konut alan zarar etmez merak etmeyin. Arsa dahil, bir de maliyet hesaplayın isterseniz.
    Alakası yok...
    Zaten inşaat maliyetleri yükseldiğinden itibaren inşaat yapan basiretsiz tüccardır.
    Milli gelirin 9k bile olmadığı bir yerde 1+1 lere milyon isteyenler ancak şuursuz tüketiciyi kandırır.
    2016 da biten bir inşaat var Ankara'da adam her sene 50 bin ortalama fiyat koyuyor, neyin maliyetinden bahsediyorsunuz?
    Toplam 200 tane dairesi 2 bloğu var 1 bloğun yarısı dahi dolmamış 4 senedir.
    1 haziranda liste fiyatına 50.bin daha koydu.
    Herkes için değil ama ortalık fırsatçı dolu. Sadece sıfır satanlar değil 2. el satanlar içinde de var.
    Kredi faizleri indikçe satıcılar hem sıfırda hem de 2. elde fiyat arttırıyor o yüzden maliyet, arsa payı hikaye.
    Araba fiyatları dediğinizde uyduruk b segment arabalar 150 binde. 1.6 merco ve bmw ler 600 binden başlıyor.
    2 bin motorlu lüks araçların fiyatların da 750 den başlıyor. Bunlar tamamen ithal. İlave olarak dünyanın ötvsi kdvsi var.
    En azından inşaat sektöründe her şeyin ithal girdisi yok.
    Sözün özü şuan için ev ALIM fırsatı değil SATIM fırsatıdır.
    şuursuz tüketiciyi avlayan avladı, sonrasında uyanış olur mu biraz olabilir.

7. Thy tahtası gulyabani dolu araya gireni resmen doğruyo adamlar

RNE-L01 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Kuzey Ege - İstanbul
    Gönderi
    14,184
    Akşam ki görünüme yine endeksi yeşil yapmışlar helal olsun. Yarın 15 Temmuz diye endeksi 120 bin bile kapatırlar bunlara belli olmaz. Ytd
    Dünyada en zor şey kırılan bir kalbi onarmaktır...

Sayfa 561/999 İlkİlk ... 61461511551559560561562563571611661 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •