Sayfa 105/935 İlkİlk ... 55595103104105106107115155205605 ... SonSon
Arama sonucu : 7473 madde; 833 - 840 arası.

Konu: Dolar/TL 'nin geleceği

1.  Alıntı Originally Posted by sar Yazıyı Oku
    Henüz hazır değillermiş ama, birkaçyıl sonra konuyu masaya yatırma durumları varmış....
    Herhalde bileniyorlar, Katalanlar'ı izleyip taktik geliştirecekler besbelli...
    cevap için teşekkürler sayın sar.

2. 2018 yılı tasarruf yılı. Tasarrufa kamudan başlayacağız. Devlete, belediyelere yeni araç alımı yok. Kapattık bu kapıyı.*Önce kendimizden başlayacağız. Hani çuvaldızı kendimize batıralım ki, iğneyi vatandaşımıza yönelttiğimizde makul görsün. Şaşa debdebe bitiyor. Varsa herkes şartlarda işine gücüne bakacak. Vatandaşın işleriyle daha fazla meşgul olacak.

http://www.yenicaggazetesi.com.tr/mo...si-175087h.htm

Suudi Arabistan'da bişeyler oluyor. Prensler, işadamları, bakanlar tutuklanıyor.

Öte yandan Yemen'den Riyad'a balistik füzeler atılmış. Patriotların önleyemediği füzelerden birinin havaalanını vurduğu söyleniyor.

4. İngiliz kadın seyyah, yazar ve casus Gertrude Margaret Lowthian Bell'in 100 yılı yıl aşkın bir süre önce dünyanın çeşitli yerlerinde çektiği fotoğrafları ve anıları, internette satışa çıkarıldı.

http://www.sabah.com.tr/galeri/turki...e-fotograflari

5. Sahte şeyhlere dikkat!

6. USD kısa vade de (40 Gün) %12 getiri sağladı. 3,43 TL USD maliyetli Portföyümün bu yükselişte %56 sını satıp TL ye geçtim.. (%56 satış ortalamam 3,82 TL dir)

Lakin 3,90 TL ve üzeri kalan %44 USD portföyümüde agresif oranlarda satmayı düşünüyorum. 4,05-3,90 bandı benim adıma kısa vade yeterli bir kazançtır... Dediğim gibi kademeli olarak %44 lük USD portföyümü 3,90-4,05 arası paylaştırdım...

4,05 TL üzeri olmaz mı? Elbette olabilir. Kim itiraz edebilir ki? Hatta benim 2018 Aralık yılsonu tahminim 4,75 TL dir. Lakin bu boyacı küpü değil ki akşamdan sabaha olsun... Olası bir 3,70 TL düzeltme hareketi ile yeniden portföyümü %100 USD ile çeşitlendirebilirim...

Dediğim gibi 4,05 üzeri olursa o da SİZİN OLSUN...

O sebeple, USD bu yükselecek, yükselecek, yükselecek diye saçma alık durumda sımsıkı hiçbir şeye sarılmam.. Ne ucuz ise onu alır geçer, beklerim...

Ne BIST, Ne Altın, Ne USD, Ne TL hiçbiri ile duygusal takılmam.. Rasyonel bakarım...

Kim ne derse desin.. Aralık faiz artışı %80 oranında fiyatlanmıştır..

Bu piyasalarda "Beklentiyi satın alıp, realiteyi satıcaksın... Endişeyide ucuza alıp, çoşkuyu pahalıya vericeksin... "

Gerisi -kimse alınmasın kimseye sözüm kastım yoktur ama- TROLLÜKTÜR...

7.  Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    USD kısa vade de (40 Gün) %12 getiri sağladı. 3,43 TL USD maliyetli Portföyümün bu yükselişte %56 sını satıp TL ye geçtim.. (%56 satış ortalamam 3,82 TL dir)

Lakin 3,90 TL ve üzeri kalan %44 USD portföyümüde agresif oranlarda satmayı düşünüyorum. 4,05-3,90 bandı benim adıma kısa vade yeterli bir kazançtır... Dediğim gibi kademeli olarak %44 lük USD portföyümü 3,90-4,05 arası paylaştırdım...

4,05 TL üzeri olmaz mı? Elbette olabilir. Kim itiraz edebilir ki? Hatta benim 2018 Aralık yılsonu tahminim 4,75 TL dir. Lakin bu boyacı küpü değil ki akşamdan sabaha olsun... Olası bir 3,70 TL düzeltme hareketi ile yeniden portföyümü %100 USD ile çeşitlendirebilirim...

Dediğim gibi 4,05 üzeri olursa o da SİZİN OLSUN...

O sebeple, USD bu yükselecek, yükselecek, yükselecek diye saçma alık durumda sımsıkı hiçbir şeye sarılmam.. Ne ucuz ise onu alır geçer, beklerim...

Ne BIST, Ne Altın, Ne USD, Ne TL hiçbiri ile duygusal takılmam.. Rasyonel bakarım...

Kim ne derse desin.. Aralık faiz artışı %80 oranında fiyatlanmıştır..

Bu piyasalarda "Beklentiyi satın alıp, realiteyi satıcaksın... Endişeyide ucuza alıp, çoşkuyu pahalıya vericeksin... "

Gerisi -kimse alınmasın kimseye sözüm kastım yoktur ama- TROLLÜKTÜR...
    sayın selka,
    işine gelmeyen birkaç kişi var saldırıyor objektif bir yorum gelince.
    dolar çıkacak onlar göbek atacaklar ama para kazandıklarından değil...
    hiçbir şey uzaya çıkmaz.
    insanlara da zarar ettirecekler.
    trenin son vagonuna binilmez.
    bu iş böyledir ucuzu al pahalıyı sat.
    yatırım tavsiyesi değildir.
    selamlar.

8.  Alıntı Originally Posted by Happy Yazıyı Oku
    sayın selka,
    işine gelmeyen birkaç kişi var saldırıyor objektif bir yorum gelince.
    dolar çıkacak onlar göbek atacaklar ama para kazandıklarından değil...
    hiçbir şey uzaya çıkmaz.
    insanlara da zarar ettirecekler.
    trenin son vagonuna binilmez.
    bu iş böyledir ucuzu al pahalıyı sat.
    yatırım tavsiyesi değildir.
    selamlar.
    Sn.Happy elbette dileyen dilediğini yazar, çizer.. İsteyen istediğini alır okur... Benim profilime girip tüm mesajlarımı rahatlık ile okuyunuz.

Kimin ne dediğinden ziyade sizin ne yaptığınız önemlidir..

Mesela USD 11 Eylülde 3,38 TL de dip yapıp, Ekim sonunda 3,90 TL ye gelmişken buralarda biraz kar realizasyonu öneren yazı mı sizce mantık lı olur? Yoksa buradan satmayın hatta alın, alınması gerek buradan 4 TL oradan bir ay sonra 5 TL oradan da 6 TL olucak diye de yazanlar olabilir...

Ha olamaz mı? Vallahi bu piyasalar bana mütevazi ol demeyi de öğretmiştir... O ayrı bir hususdur...

Lakin; dedim ya hangisi mantıklı ise onu yapın... Kısaca, Aldığınız yada alacağınız risk, kazanma şansına yada getirisine değsin...

Ben malum topikte USD da 3,40 TL lerde iken normal olarak forum ahalisi ile paralel düşünüyordum...

Keza USD ın önümüzdeki 1 yada 2yılda hala güçlü kalacağına da inancım tam idi...

Ancak USD 50 günde %12 artınca kar realizasyonu yaptığımı beyan edince gelen tepki üzerine orada normal paylaşımlar yapamayacağımı anladım ve veda ettim..

Çünkü amaç ve gayretlerin yazılan yazıların para kazanmak olmadığını anladım..

Neyse;

Dedim ya; Gerisini okuyun, anlayış ile karşılayın... Geçin...

Sayfa 105/935 İlkİlk ... 55595103104105106107115155205605 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •