Sayfa 382/1003 İlkİlk ... 282332372380381382383384392432482882 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 3,049 - 3,056 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar total bazda herhangi bir fonun örneğin aylık getiri olarak diyelim. Sizlerde yanlış hesaplandığı oldu mu hiç? Bugün portföyü kontrol ettiğimde 7 adet fon içinden bir tanesinin getirisi benim hesaplarımla örtüşmüyordu. Toplam getirisi daha düşük görünüyor. Oysa ki ben bütün fonların günlük getirilerini excel de yaptığım bir tabloda formulle her gün giriyorum. Yaptığım hesaplara baktım hiç yanlışlık göremedim. Bakalım yarın bankaya gideceğim ama ordakiler de bir şeyden anlamıyor. Az olsa neyse 260 tl fark çıkıyor.
    Alış fiyatınız X adet= Alış maliyeti
    Şu anki fiyat X adet=Güncel değer
    İkisi arasındaki fark getiri
    Bundan da %10 stopajı düşün.

Hala eksik varmı?

2.  Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    dolar şelale...
    aylardır yazdım bilen bilir
    trust biraz abarttın gibi. Bizim millet ne yaparsan yap tutucudur. Elindeki doları kolay kolay bozdurmaz. Bu artışla (zaten bu beklenti olduğu için dolar hafif hafif aşağı geliyordu) dolar yükselişi bir müddet engellenmiş oldu. Ne kadar sürer bilemem. Şimdilik durum bu. Şunu da unutma dolar düşşede alsak diyen bir kesim de hazırda bekliyor. Ama çok düşeceğini sanmıyorum.

3.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Fiba ile tekrar konuştum. Durum Sn. Myfinans'ın dediği gibi., eski fonları alıp satmak gerekecek. Bu arada bahsedilen zaman aralığı içinde alınan fonların (23.12-31.03) , bir daha hiç stopajları olmayacak.
     Alıntı Originally Posted by Saf_sata Yazıyı Oku
    Gelen cevap özetle şudur;

"İlgili stopaj indiriminden yararlanmak için 23/12/2020-31/03/2021 tarihleri arası iktisap edilme şartı dışında bir kıstas bulunmadığından, satış tarihi stopaj oranını etkilemez."
    Bilgi için teşekkürler.

Yani o tarihler arasında İKTİSAP edilen ve kapsama giren fonlar sonsuza dek sıfır stopajla gidecek.

Zaten kararın metninden bu açıkça anlaşılıyordu.

4.  Alıntı Originally Posted by firklover Yazıyı Oku
    Büyük oranda beyaz eşyacılar ve Alarko var sanırım. Yoksa bu getiri pek mümkün değil.
    iyi anlamda mı kötü anlamda mı? bugün iyi mi getirdi demek istediniz yani?

5.  Alıntı Originally Posted by sahingonul Yazıyı Oku
    teşekkürler hocam. link çok faydalı oldu.

20 tane şirket almışlar kaderine terk etmişler. 1 aydır düşen trendde olan kağıdı portföyden çıkartmamışlarsa yarın kallavi bir eksi fiyat görünecek
    Hiçbir şekilde portföyü değiştiriyorlar, bi dönem sap uzun süre düştü, ellemediler,Alibaba ,tencent düştü gene günlerce

6.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku

Hala eksik varmı?
    Finans merhaba fon satışı falan yapmadım. Hergün internete girip portföyü kontrol etmiyorum. Tüm fonların getirlerini kendi tablomda hesaplıyorum. Ara ara banka portföyü ile karşılaştırıyorum. İlk kez böyle bir durum oldu. Şimdiye kadar hiç sorun olmamıştı. Yalnız bu fona üç gün üst üste alım vermiştim. Yani üç ayrı parça aldım. Acaba oralarda bir yerde hata olmuş olabilir mi diyorum?

7. Satış yaptığınız fon fiyatını tefastan kontrol edip pay değerinizle çarparsanız, sattığınız fiyatla uyuşup uyşmadığına bakın.

Siz ekselde günlük yüzdeleri topladığınızda total
    Yükseliş yada düşüş yüzdesini elde etmessiniz, çünkü günlük yüzdelik değişiklikler, bir gün önceki fiyat üzerinden değişiklikler, ilk aldığınız fiyat üzerinden sonuçlar farklı çıkar

Doğru yüzdeyi ilk alış fiyatı ve satış fiyatı arasındaki farktan hesaplarsanız, toplam artış azalış yüzdeninizin, günlük toplanan yüzdelerden farklı olduğunu farkedeceksiniz,

U
     Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku

Hala eksik varmı?
    Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Sayın myfinans cevap size değildi

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 382/1003 İlkİlk ... 282332372380381382383384392432482882 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •