Sayfa 83/147 İlkİlk ... 3373818283848593133 ... SonSon
Arama sonucu : 1171 madde; 657 - 664 arası.

Konu: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-3

Benim paramın çoğu altında gümüşte eurobondda ,20 yıldır da borsaya girer çıkarım bu konularda da bu topiğe de baya yazdım,eski sayfalarda yazılarım var.Altın konusu misal alıntı yapmış olduğum debt clock tan altın ve gümüş konusunda analiz yapacaktım da arkadaş gönderisini silmiş tartışacak konu kalmadı.Yatırım dediğin emlaktır,faizdir borsadır,eeurobonddur,emtiadır hemen hepsi konusunda derinlemesine tartışabilirim yazsın düşüncelerini konuşalım,gerisi anlamsız eleştiri.

2. Beyaz yaka için tasarruf ve yatırım koçluğu

Başlığın konusu bu.Sayın Cautinary ve birçok değerli yatırımcı bu konuda yılların birikimini dökmūş ve gūzel bir konu dağarcığı oluşmuş.

Son sayfalara bakıyorum.Ūlkenin ve geldiğimiz durumun özeti gibi.Bilgi değerli değil artık galiba yeni dūnya dūzeninde.Daha da ötesi nitelikli insanın yeri yok artık.Ne para piyasalarında nede yeni dūnya dūzeninde.

O halde ne yapmalı? Ya sayın Cautinary gibi bağ bahçe işlerine yönelip geri plana çekilmeli yada tūm ūmidini tūketip hayata kūsecek noktaya gelene kadar mūcadele etmeli bu bilgi çökūşūnūn önūnde.Kim niye böyle bir mūcadelenin içine girmek ister?Bu engellenemez bi yıkılış.

Tek yapabileceğimiz şey kendi konfor alanımızı oluşturmak sanırım.Ve bizden bir şey talep edilmediği sūrece olanı biteni seyretmek.

Gūn gelirde kardelen ortaya çıkarda gūneşi görmek isterse tūm enerjimizi ona yönlendirebilmeliyiz.Kendini gūneş sananları insan nasıl ısıtabilir ki?

Nitelikli insan ne demek sn sn dealer ,para piyasalarında nitelikli insanı nasıl tanımlarsınız.Misal fenerlee arkadaş günlük trade le para kazandığı için niteliksiz mi olur.

Bilgi değerli değil tanımlamanıza ise asla katılmıyorum,bilgi herşeydir,her zaman öyleydi,önümüzdeki zamanda daha da değerli olacak,asıl tehlikeli olan ben biliyorum deyip yeni fikirlere kendini kapatmaktır.Misal günlük trade asla tasvip ettiğim şey değil,beceremem de ama birileri bundan para kazanıyorsa nası yapıyorlar kafa patlatmayı isterim,onun bilgilerinden yararlanmak isterim.O bilgileri alırım ama ne yapacağıma kendim karar veririm,onu eleştirmem zaten sen yanlışsın ben doğruyum demek olur,bu kibirdir ,yanlış ve doğru uzun vadeli sonuçlarla ölçülür,eğer başarısını devam ettiremezse demek yanlış iş yapıyordur bedelini öder,başarısını devam ettirirse de demek ki doğru iş yapıyordur ödülünü alır
    ,

Ha fenerlee arkadaş da işin şans faktörüne dayalı kısmından çekinmiş ki burada kendisine yeni yol gösterebilecek forumdaşlardan yardım talebinde bulundu.Bence çok da gerekli değil,hissenet de hemen hemen her konuda eski yeni bir ton topik var,hemen hemen her konuda eski sayfalarda sorularının cevaplarını bulabilir.

Bilgi çökmez ,eğer doğru bildiğin şey çökmeyeceğini düşündüğün şey çöküyorsa sen aslında konuya uzaksındır,o çöküşü öngörecek bilgi düzeyinde değilsindir.

dealer35 arkadastan ve bu bolumde yazı yazan butun arkadaslardan dedıgım gıbı ozur dılerım.
    ayrıca bakıyorumda benım yuzumden burda tartısma cıkacak. ıkı arkadastantanda bu konuyu kapatmasını rıca edecem. daha sonra bu yazdıklarımı okuyan arkadaslarında yazımla ılgılı yorum yapmasın cunku bu bolum benım yuzumden manasını yıtırmek uzere dahada kotu olmasın. herkeze hayırlı bayramlar
    Söyledıklerım Benı Baglar Kesınlıkle Yatırım Tavsıyesı Degıldır.

Neyse ben de konuyu kapatayım, sn fenerlee,kapansın diyorsa benim içinde gereksiz bir fikir alışverişi olur.Herkesin bayramını kutlarım.

Sayfa 83/147 İlkİlk ... 3373818283848593133 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •